Naši vani: Pogoci Vlašića i Barišića; majstorija Tomasova (VIDEO)

Izvor: pfc-cska.com

Drugi pogodak u ruskom prvenstvu zabio je Nikola Vlašić u slavlju CSKA Moskve. Sjajan pogodak zabio je iz slobodnog udarca Borna Barišić a Marin Tomasov ponovno je postigao zaista fenomenalan pogodak za Astanu.

Gol i sjajna utakmica za Vlašića

Momčad CSKA Moskve uvjerljivo je slavila u susretu sedmog kola ruske Premier Lige protiv Akhmat Groznya s 3:0. U ovom susretu viđen je dvoboj dvojice bivših hajdukovaca, Nikole Vlašića s jedne te Zorana Nižića s druge strane.

Oba spomenuta nogometaša odigrala su svih 90 minuta, a posebno se kod domaćih istakao Vlašić koji je odigrao sjajnu utakmicu, koju je u 82. minuti okrunio i pogotkom. Nakon sjajne igre tijekom cijele utakmice, Chalov je u 82. minuti izbjegao zaleđe i izašao sam na vratara gostiju, a onda poslužio Vlašića kojem nije bilo teško postići drugi ligaški gol ove sezone.

Za domaće su osim Vlašića igrala još dva hrvatska igrača. Zvonimir Šarlija ušao je s klupe već u 17. minuti zbog ozljede Nababkina, dok je Kristijan Bistrović na teren ušao u 82. minuti.

Barišić za tri boda Rangersa

U susretu trećeg kola prve škotske lige Rangersi su slavili na gostovanju kod St.Mirrena rezultatom 0:1. Za domaće je na terenu svih 90 minuta proveo hrvatski lijevi bek Borna Barišić koji je i najzaslužniji za tri boda svoje ekipe.

Bivši igrač Osijeka postigao je jedini pogodak svoje ekipe u 59. minuti utakmice, i to na sjajan način. Borna je sjajno izveo slobodni udarac lijevom nogom, te odlično pogodio mrežu domaće momčadi.

Hrvatskom nogometašu to je prvi pogodak u škotskom Premiershipu ove sezone. Rangers nakon tri kola ima maksimalan učinak, uz gol razliku 9:2.

Nastavak sjajne forme Tomasova

Nakon dva gola Valletti te sjajnog pogotka protiv bjeloruskog BATE-a u Europskoj ligi, Marin Tomasov nastavio je s dobrim igrama u dresu kazahstanske Astane. Njegova momčad uvjerljivo je slavila s 5:0 protiv Taraza u susretu 24. kola, a u strijelce se opet upisao hrvatski nogometaš.

Marin je u igru ušao s klupe u 59. minuti a u 76. je zabio pretposljednji gol na utakmici. Za bivšeg nogometaša Hajduka i Rijeke to je već 11. prvenstveni pogodak, što ga čini drugim strijelcem lige. Uz to ima i čak 12 asistencija u prvenstvu. Njegova Astana na tablici je druga.

Spomenimo i Antu Rebića, ponajboljeg igrača Eintracht Frankfurta koji se danas nije našao u zapisniku za važnu utakmicu protiv RB Leipziga. Njegova ekipa poražena je rezultatom 2:1 a hrvatski napadač baš kao i srpski nogometaš Mijat Gačinović nije bio među igračima koji su konkurirali za utakmicu.

Prema pisanju njemačkih medija trener Hutter nije zadovoljan pristupom spomenutih igrača, a špekulira se da je razlog tome i želja za odlaskom Ante Rebića koji je prošle sezone bio jako važan kotač u sjajnoj sezoni tima iz Frankfurta.