Naši vani: Pogoci Santinija, Banovića i Paurevića; važna pobjeda Burića i poraz Kovača (VIDEO)

U današnjim susretima tri su se hrvatska nogometaša upisala u strijelce. Ivan Santini pogodio je za Caen, Igor Banović za Lokomotiv Plodiv a Ivan Paurević za rusku Ufu. Od trenera, važnu pobjedu upisao je Damir Burić dok je poraz upisao Niko Kovač.

Santini strijelac

Francuski prvoligaš Caen poražen je na svom terenu u utakmici 31. kola Ligue 1. Bolji je bio Montpellier koji je slavio rezultatom 1:3. Jedini pogodak za domaće je u 87. minuti postigao hrvatski napadač Ivan Santini. Za zadarskog napadača to je ukupno deveti pogodak u prvenstvu ove sezone. Caen na tablici ima 35 bodova i drži 14. poziciju

Počasni pogodak Paurevića

Ruski prvoligaš Ufa poražen je na svom terenu protiv Zenita danas. Ufa je poražena rezultatom 1:2, a jedini pogodak za domaće je u 63. minuti postigao Ivan Paurević, kojem je to četvrti pogodak u prvenstvu ove sezone. Ufa je nakon 24 kola šesta momčad s 34 boda.

Pogodak Banovića u remiju, Milina isključen

U susretu 27, kola bugarske lige, Lokomotiv Plovdiv je na svom terenu remizirao s Dunav Roseom 2:2. Momčad koju vodi bivši trener RNK Splita Bruno Akrapović od osme je minute igrala s igračem manje, jer je isključen naš vratar Antoni Milina, a drugi pogodak za njegovu momčad postigao je 30-godišji hrvatski veznjak Igor Banović. Lokomotiv Plovdiv je imao tri boda u rukama, ali su gosti ipak pogotkom u šestoj minuti sudačke nadoknade uspjeli poravnati rezultat. Osim Banovića koji je odigrao cijeli susret, za Lokomotiv je cijeli susret odigrao i naš stoper Jurica Buljat, dok je Ante Aralica zamijenjen u 87. minuti. Filip Mihaljević nije ulazio s klupe u igru. U playoffu za ostanak u ligi Lokomotiv se nalazi u grupi B gdje su ukupno četiri kluba, a Lokomotiv je prvi s 32 boda. Imaju deset više od pozicije koja vodi u doigravanje za drugu ligu.

Nova važna pobjeda Burića

Damir Burić je sve bliže ka ostvarenju cilja s njegovim Greuther Fürthom, a to je ostanak u drugoj njemačkoj ligi. Njegov Fürth danas je rezultatom 2:1 na svom terenu svladao Union Berlin, te se tako još malo odvojio od zone ispadanja. Cijeli susret za Burićevu momčad odigrao je hrvatski stoper Mario Maloča. Fürth nakon 28 kola ima 36 bodova i sada je 14. momčad prvenstva.

Poraz Kovača

Niko Kovač i njegov Eintracht Frankfurt nisu iskoristili jučerašnji poraz Borussije Dortmund, te ih prestići na trećoj poziciji. Bolji od Eintrachta danas je bio Werder koji je na svom terenu slavio rezultatom 2:1. Kovačeva momčad ostala je barem bez boda na nesretan način, nakon velike greške njihova vratara kod drugog pogotka. Ante Rebić igrao je do 39. minute kada je zamijenjen zbog ozljede. Eintracht je nakon 28 kola šesti s 45 bodova, s tim da trećeplasirani Dortmund ima samo tri boda više.