Naši vani: Pogoci Rebića, Iličevića i Ozobića; dva gola naših u belgijskom Kupu; Leko ispao (VIDEO)

Pet hrvatskih nogometaša upisalo se danas u strijelce. Ante Rebić pogodio je za Eintracht Frankfurt, Ivo Iličević za Kairat a Filip Ozobić za Qarabag. Milović i Filipović pogađali su u belgijskom Kupu iz kojeg je Ivan Leko ispao. Pobjedu u Kupu upisao je Goran Sablić.

Prvijenac Rebića

Ante Rebić počeo je lagano igrati za Eintracht Frankfurt, prvi put ove sezone nakon što se poslije Svjetskog prvenstva ozlijedio. Međutim, Eintracht Frankfurt je jako loše ušao u sezonu, pa su danas u petom kolu Bundeslige upisali već treći poraz. Život Nike Kovača nije nimalo lagan za momčad iz Frankfurta, a dokazao je to danas i poraz protiv Borussie Monchengladbach 3:1. Rebić je u igru ušao u 62. minuti a u 74. je minuti zabio pogodak za 2:1.

Gosti na kraju ipak nisu uspjeli zabiti još jedan te stići do boda, nego je domaća momčad postigla i treći. Nakon pet kola Eintracht ima četiri boda i zauzima 15. poziciju.

Pogodak Iličevića

U 26. kolu kazahstanskog prvenstva Kairat Almaty slavio je na gostovanju kod Kaisara rezultatom 1:2. Za goste je do 71. minute igrao hrvatski nogometaš Ivo Iličević koji je u 35. minuti bio strijelac drugog pogotka svoje ekipe. Kairat nakon 26 kola ima 58 bodova i nalazi se na drugoj poziciji na tablici.

Drugi pogodak Ozobića

Hrvatski nogometaš Filip Ozobić postigao je svoj drugi prvenstveni pogodak u azerbajdžanskoj ligi. Njegov Qarabag danas je rezultatom 3:1 svladao Ziru, a Ozobić je bio strijelac prvog pogotka svoje ekipe u 28. minuti iz kaznenog udarca.

Filipović strijelac

Belgijski prvoligaš Lokeren izborio je plasman u osminu finala Kupa. Bolji je Lokeren bio od OC Charleroia protiv kojeg je slavio rezultatom 2:5, a u strijelce se upisao i hrvatski branič Jakov Filipović. Filipović je bio strijelac drugog pogotka svoje ekipe u 25. minuti. To je prvi pogodak Filipovića ove sezone.

I Milović strijelac u Kupu

Plasman u osminu finala belgijskog Kupa ostvario je i Oostende. Oni su na gostovanju kod Hoogstratena slavili rezultatom 1:3, a zadnji pogodak gostiju djelo je hrvatskog stopera Gorana Milovića. Milović je svoj treći pogodak ove sezone postigao u 63. minuti.

Leko ispao iz Kupa

Za razliku od Filipovića i Milovića, Ivan Leko sa svojim klubom nije bio uspješan. Naime, belgijski prvak ispao je u šesnaestini finala Kupa protiv trećeligaša Deinzea rezultatom 2:0. Promiješao je sastav hrvatski strateg, no usprkos tome Brugge je bio apsolutni favorit, te je ovo ispadanje veliko iznenađenje. U Lekinom sastavu nije bilo Mitrovića, Letice niti Tomečaka.

Slavlje Sablića

Sheriff Tiraspol kojeg vodi naš Goran Sablić slavio je u prvoj utakmici četvrtfinala moldovskog Kupa. Sheriff je slavio rezultatom 3:0 protiv Speranta Nisporenija, te je tako stigao do uvjerljive prednosti pred uzvratni susret.