Naši vani: Pogoci Pešića, Palića, Tomasova i Ljubičića (VIDEO)

U danas igranim utakmicama diljem svijeta od hrvatskih su se igrača u strijelce upisali Antun Palić, Ivan Pešić, Marin Tomasov, Marin Ljubičić, Zoran Lesjak i Vedran Mesec.

Asistenti su bili Palić i Antonio Milić.

Palić i Pešić strijelci

Dinamo Bukurešt svladao je danas Concordiju s visokih 0:4 u susretu 11. kola skupine za ostanak u ligi. Goste je u vodstvo doveo hrvatski veznjak Antun Palić pogotkom u devetoj minuti. U strijelce se upisao i Ivan Pešić koji je pogodio u 26. minuti, na asistenciju Palića. Palić je odigrao cijeli susret, a Pešić je zamijenjen u 81. minuti. Za Concordiju je od 66. minute u igri bio hrvatski veznjak Stjepan Babić. Dinamo Bukurešt je u skupini za ostanak sa sedam drugih klubova i uvjerljivo je prvi s 47 bodova, dok je Concordia četvrta s 26.

Novi pogodak Tomasova

Marin Tomasov postigao je peti pogodak u 11. kolu kazahstanskog prvenstva. Njegova Astana svladala je Aktobe s 3:1, a Marin je bio strijelac drugog pogotka svoje ekipe na sjajan način u sedmoj minuti. Tomasov je odigrao svih 90 minuta, kao i Hrvoje Miličević za Aktobe. Astana ima odigranu utakmicu više te nakon 12 susreta imaju 31 bod, pet više od drugoplasiranog Kairata. Aktobe je posljednji sa sedam bodova.

Pogodak Ljubičića

Svoj četvrti prvenstveni pogodak danas je zabio hrvatski veznjak Marin Ljubičić u visokoj pobjedi svoje momčadi. Njegova Dunajska Streda svladala je Ruzomberok rezultatom 0:4, a Ljubičić je bio strijelac drugog pogotka u 30. minuti. Ovo je bilo posljednje kolo, a Dunajska Streda zauzela je treću poziciju s 57 bodova, te će igrati kvalifikacije Europske lige.

Mihaljević dvostruki strijelac za Lokomotiv

Bugarski Lokomotiv Plovdiv nije uspio izboriti finale playoffa za Europsku ligu. Nakon poraza od 2:1 u prvom susretu, Plovdiv je istim rezultatom nakon 90 minuta vodio u uzvratu, ali je Cherno More finale izborilo nakon produžetaka. Oba potoka za domaće je postigao hrvatski nogometaš Filip Mihaljević, koji je pogađao u 12. i 42. minuti. Osim Mihaljevića koji je igrao cijeli susret, svih 120 minuta za Plovdiv je odigrao i hrvatski vratar Milina, te Igor Banović.

Pogodak i crveni karton Lesjaka

Talijanski trećeligaš Santarcangelo poražen je u prvoj utakmici play-outa protiv Vicenze. Rezultat utakmice bio je 2:1, a jedini pogodak za goste je postigao Zoran Lesjak u 54. minuti, što je njegov drugi pogodak u prvenstvu ove sezone. Samo šest minuta kasnije, igrač na posudbi iz Osijeka isključen je zbog drugog žutog kartona. Uzvrat je za sedam dana.

Mesec strijelac za Balestier

Danas su se u Singapuru sastali prvoligaši Balestier Khalsa i Home United. Gosti su od devete minute imali vodstvo, te su ga čuvali do samog kraja utakmice, no domaći su preokrenuli u posljednje tri minute. Preokret je pokrenuo hrvatski nogometaš Vedran Mesec, koji je u 87. minuti zabio svoj drugi pogodak ove sezone. Tablica u prvoj singapurskoj ligi trenutno izgleda ovako:

Asistencija i promašeni penal Milića

U posljednjoj utakmici belgijskog prvenstva Oostende je na svom terenu rezultatom 2:1 porazio Antwerp. Za domaću momčad cijeli je susret odigrao hrvatski branič Antonio Milić. Mladi je hrvatski nogometaš najprije promašio kazneni udarac pri rezultatu 0:1 u 40. minuti, da bi u drugom poluvremenu u 78. minuti asistirao za pobjednički pogodak svoje momčadi.  Oostende je igrao grupu B za Europsku ligu, te se nije uspio plasirati u istu. Oostende je završio na trećoj poziciji s 14 bodova.

Težak poraz Neretljaka

HNK Orašje kojeg vodi naš Mato Neretljak prije otprilike mjesec dana shvatio je kako sljedeće sezone neće igrati prvu ligu zbog par lošijih rezultata. Orašje je danas teško poraženo na gostovanju kod Bratstva Gračanice rezultatom 4:0. Orašje je na tablici peto s 43 osvojena boda.