Naši vani: Pogoci Mancea i Muse, asistencije Barišića i Jakoliša; Leko pobjedom na prvo mjesto (VIDEO)

astrencin.com

Hrvatski nogometaši u svojim su klubovima danas bili nešto manje efikasni nego jučer. Danas su se u strijelce upisali Antonio Mance i Petar Musa, dok su četiri nogometaša upisala asistencije. Vrijednu pobjedu upisao je Ivan Leko sa svojim Club Bruggeom, a od trenera slavio je i Goran Sablić.

Nastavak golgeterske forme Mancea

Antonio Mance nastavio je golgetersku formu započetu u Europskoj ligi i slovačkoj Fortuna ligi. Danas je njegov Trenčin gostovao u Bratislavi kod Slovana, a utakmica je završena rezultatom 3:3. Mance je u igru ušao početkom drugog dijela, a u 87. minuti bio je strijelac drugog pogotka svoje ekipe. U prvenstvu sada ima četiri pogotka u šest kola, dok je u kvalifikacijama za Europsku ligu postigao šest zgoditaka u sedam nastupa. Za Slovan danas nije zaigrao još njihov novi igrač, naš veznjak Marin Ljubičić. Trenčin je na tablici šesti s osam bodova nakon šest kola.

Treći pogodak Muse

U šestom kolu druge češke lige Zizkov i Znojmo remizirali su odigravši 1:1. Za momčad Zizkova do 71. minute igrao je hrvatski napadač Petar Musa koji je bio jedini strijelac svoje ekipe danas. Postigao je pogodak u posljednjoj minuti prvog dijela, što mu je već treći pogodak u šestom kolu ove sezone. Zizkov nakon šest kola drži 11. poziciju sa šest osvojenih bodova.

Jakoliš asistent

Rumunjski FCSB danas je u šestom kolu rumunjskog prvenstva uvjerljivo slavio na gostovanju kod Viitorula rezultatom 1:4. Hajdukov europski krvnik imao je olakšan posao već u petoj minuti jer je domaćoj momčadi isključen stoper Ghita. Cijeli je susret za FCSB odigrao hrvatski nogometaš Antonio Jakoliš koji je bio asistent trećeg pogotka svoje ekipe u 82. minuti. Jakoliš je s desne strane uposlio Benzara koji je zabio za 1:3. FCSB nakon šest kola ima 13 bodova i vodeća je momčad rumunjskog prvenstva.

Asistencija Barišića

Nakon autogola i asistencije, Borna Barišić upisao je drugu asistenciju u dresu škotskog Rangersa. U sjajnoj utakmici trećeg kola škotskog Premiershipa Rangers je remizirao kod Motherwella 3:3. Čak pet golova bilo je u prvom dijelu. Povela je domaća momčad u trećoj minuti. U 15. minuti gosti stižu do izjednačenja a tri minute kasnije domaći opet vode. Do kraja prvog dijela Rangers je stigao do preokreta, u 43. minuti za preokret zabija Ejaria. Osim Barišića koji je u igri bio do 78. minute za goste je igrao i Nikola Katić koji je odigrao svih 90 minuta. Rangers nakon tri kola ima pet bodova i nalazi se na četvrtoj poziciji.

Asistencija Melnjaka

U šestom kolu slovenske prve lige aktualni prvak Olimpija je slavila na gostovanju u Domžalama rezultatom 1:2. Domaća momčad do počasnog je pogotka stigla u prvoj minuti sudačke nadoknade drugog dijela, a kod pogotka je asistenciju upisao naš Dario Melnjak koji je odigrao cijeli susret. Melnjak je odigrao cijeli susret za Domžale, dok je Tonći Mujan igrao prvo poluvrijeme. Za Olimpiju je cijeli susret odigrao Dino Štiglec dok je Ivan Lendrić utakmicu odgledao s klupe.

Pobjeda Leke u velikom derbiju

U velikom derbiju momčad Ivana Leke koji vodi belgijskog prvaka Club Brugge upisala je pobjedu 2:1 protiv Anderlechta. Aktualni belgijski prvak tako je prekinuo niz Anderlechta od četiri pobjede u nizu, te ih prestigao na vrhu tablice. Brugge je poveo u trećoj minuti pogotkom Dennisa da bi se Anderlecht vratio u 19. minuti. Musona je bio strijelac, a Santiniju je upisana asistencija iako ga je lopta tek malo okrznula. Do kraja prvog poluvremena Brugge je stigao do novog vodstva koje su i sačuvali do kraja utakmice. Za Brugge su cijelu utakmicu odigrali Karlo Letica i Matej Mitrović, dok je za Anderlecht osim Santinija cijeli susret odigrao i stoper Antonio Milić.

Pobjeda Sablića

Moldovski Sheriff nastavio je s uvjerljivim izvedbama u domaćem prvenstvu. Nakon što su u prvoj utakmici playoffa Europske lige svladali Qarabag momčad Gorana Sablića danas je svladala Dinamo-Auto rezultatom 2:0. Sablićeva momčad sada nakon 18 kola ima 42 boda i nalazi se na prvoj poziciji prvenstva sa sedam bodova prednosti.