Naši vani: Pogoci Mancea, Gatarića i Kneževića; pobjeda Burića za prvu poziciju (VIDEO)

Facebook/Admira

Pet hrvatskih nogometaša danas se upisalo u strijelce u svojim klubovima, dok je jedan upisao asistenciju. Jako dobar dan bio je za hrvatske trenere, jer su upisali četiri pobjede.

Mance opet strijelac

Slovački Trenčin upisao je pobjedu u osmom kolu slovačkog prvenstva. Bili su bolji od Senice rezultatom 0:2. Za goste je cijeli susret odigrao hrvatski napadač Antonio Mance koji je bio strijelac drugog pogotka u 64. minuti.

Za Mancea je to peti pogodak u prvenstvu, 11. ukupno ove sezone. Trenčin nakon sedam odigranih utakmica ima 14 bodova, šest manje od prvoplasiranog Slovana, uz utakmicu manje.

Peti pogodak Gatarića

Još se jedan hrvatski nogometaš upisao u strijelce u slovačkoj Fortuna ligi. Momčad Sereda rezultatom je 2:1 pobijedila Michalovce, a hrvatski nogometaš Nikola Gatarić bio je strijelac prvog pogotka domaće ekipe u 48. minuti.

Njemu je to peti pogodak u prvenstvu, a Sered se nakon osam kola nalazi na sedmoj poziciji s deset bodova.

Knežević strijelac

Mađarska Puškaš Akademija upisala je danas prvu prvenstvenu pobjedu u osmom kolu mađarske lige. Protivnik je bio MOL Vidi, a rezultat na kraju utakmice – 2:1. Gosti su poveli pogotkom Ščepovića iz kaznenog udarca, a na isti način uzvratila je i domaća momčad. U 39. minuti na 1:1 poravnava Josip Knežević. Osim Kneževića koji je igrao do 84. minute, za domaće je cijeli susret odigrao hrvatski branič Benedikt Mioč.

Za Kneževića je ovo drugi pogodak u prvenstvu ove sezone, a prošle sezone upisao je čak 11 pogodaka uz sedam asistencija. Puškaš Akademija nakon osam kola ima tek pet bodova i pretposljednja je na tablici.

Prvijenac Mišića

Matija Mišić postigao je svoj prvi pogodak u prvoj mađarskoj ligi. Njegova Kisvarda svladala je Haladas s visokih 4:1, a hrvatski veznjak bio je strijelac trećeg pogotka u 57. minuti. Mišić se u igri zadržao do 65. minute, a to mu je prvi pogodak u prvoj ligi, nakon što je prošle sezone u dresu istog kluba u drugoj ligi postigao tri zgoditka.

Kisvarda nakon osam kola ima isto toliko bodova, te drži devetu poziciju na tablici.

Ivančić za pobjedu Ashdoda

Izraelski prvoligaš Ashdod upisao je drugu prvenstvenu pobjedu u trećem kolu. Na svom su terenu s minimalnih 1:0 svladali Hapoel Beer Shevu.  Jedini pogodak na utakmici djelo je hrvatskog nogometaša Josipa Ivančića u 13. minuti. Ashdod je na tablici treći sa šest bodova nakon tri kola.

Vlašić asistent

Dobru utakmicu za CSKA iz Moskve odigrao je Nikola Vlašić. CSKA koja za četiri dana igra prvu utakmicu Lige prvaka ove sezone protiv Viktorie Plzen danas je s uvjerljivih 0:3 pobijedila Ufu. Vlašić je na terenu proveo svih 90 minuta, a u 59. minuti upisao je i vrlo lijepu asistenciju kod drugog pogotka. Vlašić je predasistencijom sudjelovao i kod trećeg zgoditka samo četiri minute kasnije. Za Ufu je cijeli susret odigrao hrvatski veznjak Ivan Paurević, dok kod CSKA zbog ozljede gležnja nije bilo još jednog Hrvata, Kristijana Bistrovića. CSKA na tablici zauzima četvrtu poziciju s 12 bodova iz sedam kola, dok je Ufa 14. s četiri.

Kovač stopostotan

Niko Kovač upisao je i treću pobjedu u trećem kolu njemačke Bundeslige. Bayern je preokretom svladao Bayer Leverkusen rezultatom 3:1. Gosti su poveli u petoj minuti pogotkom Wendella iz kaznenog udarca. No, nije dugo ‘Bavarcima’ trebalo da preokrenu stvari. U desetoj minuti Tolisso zabija za 1:1, a devet minuta kasnije Robben donosi preokret njemačkom prvaku. Konačan rezultat u 89. minuti postavlja James Rodriguez.

Kovačeva momčad jedina je stopostotna nakon tri kola u Njemačkoj.

Uvjerljiva pobjeda Burića

Damir Burić i njegov Greuther Fürth nastavili su s dobrim rezultatima u drugoj njemačkoj ligi. Nakon što ih je prošle sezone izvadio iz zone ispadanja, Burić je sa svojom momčadi danas upisao treću pobjedu u petom kolu. Uvjerljiv je bio Fürth protiv Kiela, a krajnji rezultat bio je 4:1. Cijeli susret za njih je odigrao i hrvatski stoper Mario Maloča. Fürth na tablici barem za sada drži prvu poziciju s 11 bodova iz pet kola.

Nova pobjeda Pamića

U sedmom kolu crnogorskog prvenstva Igor Pamić i njegov Titograd upisali su petu pobjedu. Njegova momčad slavila je s minimalnih 0:1 kod Mornara, čime su opet otišli na tri boda prednosti na prvoj poziciji ispred Budućnosti.

Slavlje Mamića u drugom kolu

U drugom kolu prvenstva u UAE-a Al-Ain kojeg vodi hrvatski trener Zoran Mamić upisao je pobjedu protiv Al Dharfe rezultatom 2:1. Al-Ain je nakon dva kola stopostotan, kao i još tri ekipe u prvenstvu.

Crveni karton Jakoliša, autogol Pongračića

Danas je igrano nekoliko utakmica sedmog kola austrijske prve lige. Prvak Salzburg gostovao je kod St.Poltena te slavio rezultatom 1:3. Za goste je cijeli susret igrao mladi hrvatski branič Matej Pongračić koji je u 25. minuti postigao autogol kojim je domaća momčad stigla do vodstva. Također, svoju utakmicu igrala je i momčad Admire. Imala je domaća momčad prednost od 2:1, no u 66. minuti hrvatski napadač Marin Jakoliš isključen je zbog drugog žutog kartona. Nakon toga, Admira je ispustila svoju prednost te je poražena s 2:3.

Salzburg je nakon sedam kola prvi s maksimalnim 21 bodom, dok je Admira tek 11. sa samo četiri.