Naši vani: Pogoci Livaje i Šimića, Brozović asistent; drugi bod Slavena Bilića

Šest pogodaka i četiri asistencije upisali su naši nogometaši u svojim klubovima. Marko Livaja zatresao je mrežu u pobjedi AEK-a, dok je Marko Šimić bio strijelac za Persija Jakartu koja je stigla na korak od titule prvaka.

Od trenera do boda je stigao Slaven Bilić, dok je Ivan Jurić opet poražen.

Četvrti ligaški pogodak Livaje

Marko Livaja postigao je večeras svoj četvrti prvenstveni pogodak u grčkom prvenstvu. Njegov AEK je na svom terenu rezultatom 2:0 svladao Xanthi, a Livaja je u igru ušao u 65. minuti, da bi u 90. minuti bio strijelac drugog pogotka svoje ekipe. AEK je na tablici četvrti s 20 bodova nakon 12 kola.

Jazvić i Begonja strijelci

Željezničar i Široki Brijeg odigrali su derbi kola u BHT Premijer Ligi na Grbavici. Gosti iz Širokog Brijega slavili su rezultatom 2:3, čime je produžena očajna forma tima s Grbavice. Gosti su nakon prvih 45 minuta imali vodstvo od 1:2, a drugi pogodak zabio je hrvatski nogometaš Luka Begonja, njegov drugi pogodak u prvenstvu. Željezničar se vratio u igru početkom drugog dijela, drugim prvenstvenim pogotkom hrvatskog napadača Filipa Jazvića. Gosti su ipak stigli do tri boda, vrlo sumnjivim penalom u 86. minuti.

Radić strijelac i asistent

Rudar iz Velenja slavio je na svom terenu protiv Triglava rezultatom 3:1 u susretu 18. kola prve slovenske lige. Do 90. minute za domaće je igrao hrvatski napadač Dominik Radić koji je bio strijelac drugog pogotka svoje ekipe u 81. minuti te asistent kod prvog u 56. Osim Radića za Rudar je igrao David Arap do 75. minute, Josip Tomašević cijeli susret, dok je Matej Šantek u igru ušao s klupe u sudačkoj nadoknadi. Rudar je na tablici osmi s 18 bodova iz isto toliko utakmica.

Pogodak Šimića

Indonezijski prvoligaš Persija Jakarta slavila je danas u pretposljednjem kolu prve lige. Jakarta je bila bolja od Bali Uniteda rezultatom 1:2. Za goste se u strijelce upisao i hrvatski napadač Marko Šimić koji je u 84. minuti promašio kazneni udarac, no odbijenu je loptu poslao u mrežu.

To mu je bio 16. prvenstveni gol a Persija Jakarta kolo prije kraja ima dva boda više od drugoplasiranog PSM Makassara, koji ima i utakmicu manje. Persija iz Jakarte, kao i PSM iz Makassara, nikad nije bio prvak države, a u posljednjem kolu obje momčadi igraju protiv klubova koji se bore za ostanak tako da će se ključnim u borbi za naslov prvaka vjerojatno pokazati sutrašnji okršaj PSM-a u gostima kod četvrtoplasiranog Bhayangkara FC.

Šoljić iz penala

Poljski drugoligaš Stal Mielec slavio je danas protiv Drutex-Bytovie rezultatom 2:1. Za domaće je cijeli susret odigrao hrvatski veznjak Josip Šoljić koji je u 44. minuti iz penala postigao drugi pogodak svoje ekipe na utakmici.

Stal Mielec na tablici zauzima treću poziciju u drugoj ligi s 37 bodova.

Bartolec dvostruki asistent

Danski prvoligaš Nordsjaelland slavio je danas u utakmici 18. kola danske Superlige kod Sonderjyskea rezultatom 1:2. U oba pogotka gostiju kao asistent sudjelovao je hrvatski branič Karlo Bartolec koji u prvenstvu ima po dva pogotka i dvije asistencije. Nordsjaelland je na tablici deveti s 21 bodom.

Brozović asistent

Derbi kola ovog vikenda u Italiji igrao se na Olimpicu. Večeras su se sastali Roma i Inter, a pobjednika nije bilo. Utakmica je završena rezultatom 2:2. Za goste je cijeli susret odigrao hrvatski veznjak Marcelo Brozović koji je bio asistent drugog pogotka gostiju u 66. minuti koji je zabio Icardi.

Za Inter je igrao i Perišić, koji je zamijenjen u 81. minuti. Inter je na tablici drugi s 29 bodova, čak 11 manje od prvoplasiranog Juventusa.

Novi poraz Jurića

Ivan Jurić još čeka na prvi trijumf na klupi Genoe. Danas su rezultatom 2:1 poraženi protiv Torina. Imala je Genoa igrača manje od 28. minute, ali su u 36. minuti poveli. Ipak, Torino je pogocima u sudačkoj nadoknadi prvog dijela uspio stići do preokreta, te na kraju i tri boda. Genoa je na tablici tek 14. s 15 bodova.

Leko slavio

Club Brugge našeg Ivana Leke slavio je danas uvjerljivo na svom terenu u jednom od dva derbija kola. Aktualni belgijski prvak slavio je protiv Standarda rezultatom 3:0, te tako stigao do prve pobjede nakon tri utakmice u kojima su upisali dva poraza te jedan remi. Brugge je na tablici drugi s 34 boda iz kola.

Drugi bod za Bilića

Prvoligaš Saudijske Arabije Al-Ittihad kojeg vodi naš Slaven Bilić stigao je danas do tek drugog boda pod njegovim vodstvom. Al-Ittihad je remizirao s Al-Hazemom rezultatom 2:2.

Al-Ittihad nakon 11 kola ima tek tri boda i nalazi se na posljednjoj poziciji u ligi.

Remi Neretljaka

U posljednjem susretu jesenskog dijela BHT Premijer Lige momčad GOŠK Gabele koju vodi naš Mato Neretljak remizirala je na svom terenu s Radnikom iz Bijeljine, bilo je 1:1. 18. je to bod za GOŠK u 19. kolu, te na zimsku pauzu odlazi kao pretposljednja momčad lige. Za goste je cijeli susret igrao naš branič Domagoj Franić koji je nosio i kapetansku traku Radnika, koji je na tablici sedmi s 22 boda.

Kopić poražen

U utakmici 11. kola prve ciparske lige Paphos kojeg vodi Željko Kopić poražen je na gostovanju kod Doxe rezultatom 3:2.

Paphos na tablici ima osam bodova i utakmicu manje. Nalazi se na devetoj poziciji.