Naši vani: Pogoci Leke, Pranjića i Murića; Jurčić ispao iz kupa (VIDEO)

Tri hrvatska nogometaša upisala su se danas u strijelce. Nikola Leko pogodio je za Aluminij, Danijel Pranjić za Anorthosis, a Robert Murić za Bragu B. Krunoslav Jurčić upisao je poraz te je ispao iz President Cupa.

Treći pogodak Leke

U susretu 19. kola slovenske lige Aluminij je na svom terenu svladao Celje rezultatom 4:1. Za domaće je do 83. minute igrao hrvatski veznjak Nikola Leko koji je u 37. minuti postigao treći pogodak svoje momčadi danas. Za hrvatskog nogometaša to je treći pogodak u prvenstvu ove sezone.

Za Aluminij je Leko igrao do 83. minute, a Ivan Kontek i Sanin Muminović odigrali su svih 90 minuta. S klupe su ulazli Damir Grgić u 86. minuti te Kruno Ivančić u 71. Za Celje je Lovro Cvek odigrao svih 90 minuta, dok je Dario Vizinger zamijenjen u 83. minuti.

Nakon 19 kola Aluminij je treći s 30 bodova, dok je Celje peto s 26.

Pranjić strijelac iz penala

Nakon dva gola u Kupu ovog tjedna, Danijel Pranjić upisao se još jednom u strijelce. Njegov Anorthosis slavio je rezultatom 3:1 protiv Doxe u susretu 12. kola ciparskog prvenstva. Prvi pogodak za domaće zabio je hrvatski nogometaš Danijel Pranjić u 20. minuti, što mu je drugi prvenstveni pogodak ove sezone.

Osim Pranjića koji je igrao do 69. minute za domaće je cijeli susret odigrao hrvatski stoper Gordon Schildenfeld, dok je Ivan Vargić utakmicu odgledao s klupe. Anorthosis nakon 12 kola ima 19 bodova i zauzima petu poziciju u prvenstvu.

Murić strijelac za Bragu B

Druga momčad Brage slavila je u 11. kolu druge portugalske lige protiv Mafre s visokih 6:1.  Do 69. minute za domaće je igrao hrvatski napadač Robert Murić koji se upisao u strijelce. Murić je bio strijelac u trećoj minuti prvog pogotka svoje ekipe, što je njegov drugi prvenstveni pogodak.

Braga B na tablici zauzima 12. poziciju s 13 bodova iz 11 odigranih susreta.

Poraz Jurčića u Kupu

Bani Yas kojeg vodi naš Krunoslav Jurčić ispao je iz President Cupa današnjim porazom. Bolji od Jurčićeve momčadi bio je Al-Nasr iz UAE-a koji je u osmini finala slavio s minimalnih 0:1.

Imala je Jurčićeva momčad igrača više od 30. minute, no ni to nije bilo dovoljno da poravnaju i stignu barem do produžetaka.

Spomenimo na kraju da se od Presidents Cup-a u ovoj fazi natjecanja oprostio i Al Ain. Mamićeva momčad, u reprizi prošlogodišnjeg finala, poražena je na svom stadionu rezultatom 3-5 od trenutno dvanaestoplasiranog prvoligaša – Al Wasla.