Naši vani: Pogoci Kramarića, Ljubičića i Leke; slavlje Kovača

Sedam pogodaka i dvije asistencije postigli su hrvatski nogometaši u svojim klubovima danas. Izdvajamo novi pogodak Andreja Kramarića u dresu Hoffenheima. Marin Ljubičić bio je strijelac za Slovan Bratislavu dok je Nikola Leko dva puta pogađao za Aluminij.

Kramarić strijelac iz penala

Hoffenheim je remizirao sa Schalkeom u utakmici 13. kola Bundeslige na svom terenu. Bilo je 1:1, a jedini pogodak za domaće je postigao hrvatski napadač Andrej Kramarić iz kaznenog udarca u 59. minuti. Igru je napustio pet minuta kasnije, a ovo mu je bio peti pogodak u prvenstvu.

Hoffenheim zauzima šestu poziciju s 21 bodom.

Drugi pogodak Ljubičića

Slovan Bratislava uvjerljivo je svladala danas Trenčin u derbiju 17. kola slovačke Fortuna lige. Gosti su slavili s čak 0:3, a u strijelce se upisao i hrvatski veznjak Marin Ljubičić. Marinu je to drugi prvenstveni pogodak, a uz njih ima i jednu asistenciju.

Ljubičić je odigrao cijeli susret dok je za Trenčin drugo poluvrijeme igrao hrvatski napadač Antonio Mance, a Ante Roguljić utakmicu je odgledao s klupe.

Pogoci Leke, asistencija Štigleca

Danas je iznenađujuće visoko Aluminij svladao aktualnog slovenskog prvaka Olimpiju rezultatom 6:2. Za domaće je do 77. minute igrao 22-godišnji hrvatski veznjak Nikola Leko koji je dva puta pogađao mrežu gostiju. Bio je strijelac drugog i trećeg pogotka u 23. i 42. minuti. Za Olimpiju je igrao naš branič Dino Štiglec koji je kod drugog pogotka svoje ekipe u 52. minuti. Osim Leke za Aluminij su igrali i Ivan Kontek te Sanin Muminović (90 minuta) te Damir Grgić (od 77, minute).

Aluminij je na tablici treći s 27 bodova iz 18 kola dok je Olimpija druga s 33.

Pogodak Josipa Tadića

U sedmom kolu prvenstva u Hong Kongu tamošnji prvoligaš Kitchee je s 3:0 jučer slavio protiv Pegasusa na svom terenu. Za domaće je do 58. minute igrao hrvatski napadač Josip Tadić koji je u 39. minuti bio strijelac prvog pogotka, svog trećeg u prvenstvu.

Kitchee je na tablici na četvrtoj poziciji s 12 osvojenih bodova.

Pogodak Jurine protiv Sarajeva

Prvoplasirana momčad BiH lige Sarajevo danas je na svom terenu slavila s 3:1 protiv Čelika iz Zenice.  Domaći su poveli u 36. minuti a Čelik u 38. minuti ostaje i s igračem manje. Ipak, i s igračem manje u 44. minuti Čelik stiže do poravnanja. Strijelac pogotka bio je hrvatski napadač Marin Jurina, njegov drugi pogodak u prvenstvu.

Čelik je na tablici tek deveti s 21 bodom iz 19 kola.

Baraban strijelac u pobjedi Slobode

U 19. kolu BHT Premijer Lige tuzlanska Sloboda svladala je Mladost DK rezultatom 2:1. Za domaće je igrao hrvatski napadač Ivan Baraban, koji je u trećoj minuti bio strijelac prvog pogotka svoje ekipe. To je bio njegov treći pogodak u prvenstvu ove sezone.

Sloboda je na tablici četvrta s 28 bodova iz 19 kola, dok je Mladost na tablici šesta.

Asistencija Posinkovića

Bugarski prvoligaš Lokomotiv Plovdiv remizirao je danas u susretu 17. kola prve lige s Vereyom 2:2. Za goste je cijeli susret odigrao hrvatski nogometaš Vilim Posinković koji je u 74. minuti bio asistent drugog pogotka svoje ekipe.

Osim Posinkovića, za Plovdiv igrali su Igor Banović (do 69. minute) te Josip Tomašević (do 79. minute). Plovdiv je na tablici osmi s 22 boda.

Pobjeda Kovača u Bremenu

Nakon samo boda na Allianz Areni protiv Fortune Düsseldorf u prošlom kolu, Bayern našeg Nike Kovača stigao je danas do važne pobjede u Bremenu. Bayern je s dva pogotka Gnabrya bio bolji od Werdera rezultatom 1:2, Bayern je za sada treći na tablici s 24 boda iz  13 kola.

Remi Pamića

OFK Titograd kojeg vodi naš Igor Pamić remizirao je danas (2:2) s Lovcenom u susretu 17. kola prve crnogorske lige.  Peti je to remi za Pamićevu momčad, a uz to imaju sedam pobjeda te pet poraza i zauzimaju petu poziciju u ligi.

Težak poraz Burića

Nakon produženja ugovora s Greuther Fürthom, Damir Burić i njegova ekipa teško su danas poraženi na gostovanju kod Kolna. Bilo je čak 4:0. Burićeva momčad od 51. je minute igrala s igračem manje, a nakon toga primili su tri zgoditka. Cijeli susret za njegovu je momčad odigrao hrvatski stoper Mario Maloča. Fürth je na tablici šesti s 23 boda iz 15 bodova.