Naši vani: Pogoci Bralića i Križmana u Grčkoj; Golem poražen (VIDEO)

Nakon sjajnog dana jučer, danas su se u strijelce od hrvatskih nogometaša upisali Slavko Bralić i Sandi Križman. Toni Golem upisao je novi poraz u mađarskoj drugoj ligi.

Bralić za slavlje u Ateni

AEL Larissa slavila je u Ateni protiv aktualnog grčkog prvaka AEK-a. Gosti su slavili minimalnim rezultatom (0:1). Jedini pogodak na utakmici zabio je hrvatski veznjak Slavko Bralić koji je za tri boda svoje ekipe pogodio u 28. minuti.

U kadru domaće momčadi nije bilo hrvatskog napadača Marka Livaje, za goste je Bralić odigrao svih 90 minuta, kao i branič Nikola Žižić.

Na tablici AEK zauzima treću poziciju s 54 boda dok je AEL Larissa deveta s 34 boda.

Križman iz penala

Četvrti pogodak u prvoj grčkoj ligi postigao je hrvatski napadač Sandi Križman. Njegova Giannina gostovala je danas kod Panioniosa te je poražena rezultatom 2:1. Domaća momčad povela je u sedmoj minuti, no Giannina početkom drugog dijela izjednačuje na 1:1. Strijelac je Križman koji je bio precizan s bijele točke.

Panionios je još jednom pogodio u 65. minuti te stigao do tri boda. Križman je postigao četvrti gol a njegova Giannina zauzima 14. poziciju s 27 bodova iz 29 utakmica. Nalaze se u zoni ispadanja i do kraja ih čeka velika borba za ostanak u prvoj ligi.

Nastavak negativnog niza Golema

Mađarski drugoligaš Balmazujvaros Sport kojeg vodi hrvatski trener Toni Golem nastavio je s negativnim nizom u prvenstvu. Njegova momčad poražena je i danas. Na njihovom terenu slavila je Bekescsaba rezultatom 0:1.

Peti je to poraz u nizu za Balmazujvaros koji je samo četiri boda iznad zone ispadanja.