Naši vani: Pogoci Benkovića, Tomasova, Maglice i Galovića; Kovač kiksao na svom terenu (VIDEO)

Osam hrvatskih nogometaša danas se upisalo u strijelce. Izdvajamo prvi pogodak Benkovića u dresu Celtica, te pogodak Antona Maglice u derbiju na Cipru. Pobjedu je svojoj momčadi novim pogotkom donio hrvatski stoper Nino Galović, a još jedan prelijep pogodak postigao je i Marin Tomasov koji je bio strijelac u kazahstanskom derbiju.

Od trenera, remije su upisali Kovač i Leko, dok su Pamić i Jurić poraženi.

Gatarić asistent, Mance strijelac

Momčadi Sereda i Trenčina sastale su se u susretu 14. kola slovačke Fortuna lige. Domaći Sered slavio je rezultatom 3:1. Gosti su poveli u 26. minuti, a na 2:0 povisili su u 36. minuti. Strijelac tog pogotka bio je Pankarican, na asistenciju našeg Nikole Gatarića. Gosti su odmah na startu drugog dijela smanjili na 2:1, pogotkom hrvatskog napadača Antonija Mancea, no domaći su do kraja susreta još jednom pogodili te sigurno slavili.

Gatariću je to prva asistencija u prvenstvu, a uz nju ima sedam pogodaka. Mance je upisao svoj sedmi pogodak u prvenstvu. Sered je na tablici peti s 20 bodova, dok Trenčin ima 17 i zauzima sedmu poziciju.

Prvi pogodak Benkovića

Celtic je danas uvjerljivo slavio u susretu 12. kola škotske lige protiv Heartsa. Bilo je čak 5:0. U strijelce se za domaće u 26. minuti upisao i hrvatski branič Filip Benković, koji je postigao svoj prvi pogodak u dresu Celtic, u koji je stigao na posudbu iz Leicestera ovoga ljeta.

Celtic je na tablici drugi s 25 bodova, a bod više na prvoj poziciji ima upravo Hearts kojeg su danas svladali.

Golčina Tomasova u pobjedi Astane nad Kairat Almatyjem

U pretposljednjem (32.) kazahstanske Premier League odigrana je derbi utakmica između novog starog prvaka države – Astane i drugoplasirane momčadi prvenstva – Kairat Almatyja. U uzbudljivoj utakmici pobjedu je rezultatom 3-2 (2-1) upisala Astana, za koju je strijelac bio i 31-godišnji Marin Tomasov. Tomasov je pogodak postigao u 35. minuti utakmice za 1-1, te je tako stigao do 11. ligaškog pogotka (14. ukupno) u aktualnoj sezoni.

Maglica strijelac u porazu Apollona

U derbiju osmog kola ciparskog prvenstva Apollon je na domaćem terenu poražen protiv Anorthosisa s 1:2. Gosti su poveli već u prvoj minuti, da bi u 33. povisili na 0:2. U redovima domaćih od 40. je minute u igri bio naš napadač Anton Maglica, koji je u 47. minuti pogodio za smanjenje prednosti gostiju. Ipak, do kraja susreta Apollon nije uspio zabiti gol i osvojiti barem bod. Kod gostiju je od hrvatskih nogometaša igrao Gordon Schildenfeld.

Nakon osam kola Apollon je drugi sa 16 bodova, a Anorthosis sedmi s devet.

Galović za pobjedu Dinamo Minska

U 27. kolu bjeloruskog prvenstva Dinamo Minsk upisao je minimalnu pobjedu od 0:1 na gostovanju kod Vitebska. Jedini pogodak pao je u 26. minuti, a postigao ga je hrvatski stoper Nino Galović, njegov četvrti prvenstveni zgoditak.

Dinamo Minsk je na tablici treći s 54 boda.

Švrljuga strijelac u slavlju Suduve

U trećem kolu playoffa za prvaka litavske lige Suduva je visoko svladala  Stumbras (1:4).  Cijeli je susret za goste odigrao hrvatski nogometaš Andro Švrljuga koji je u 28. minuti postigao drugi pogodak svoje ekipe, a svoj šesti u prvenstvu ove sezone. Isto toliko pogodaka ima i njegov bivši suigrač, naš napadač Josip Tadić, koji je napustio Suduvu. Osim Švrljuge za Suduvu je na golu proveo svih 90 minuta naš vratar Ivan Kardum, dok je prvo poluvrijeme igrao i bivši Hajdukov napadač, Sandro Gotal.

Vratar Suduve, naš Kardum, hrvatski je vratar koji je ove sezone najviše puta sačuvao svoju mrežu. U 26 odigranih utakmica Kardum je sačuvao mrežu 14 puta, u čemu je 11. golman u svijetu, a prvi kada gledamo samo naše vratare.

Suduva je na tablici prva sa 74 boda iz 31 utakmice.

Baraban za slavlje Slobode

Sloboda iz Tuzle slavila je u 16. kolu BHT Premijer Lige kod Krupe. Sloboda je slavila s minimalnih 0:1, a jedini pogodak na utakmici u 77. minuti je postigao hrvatski napadač Ivan Baraban.

Drugi je to pogodak za Barabana u prvenstvu, a Sloboda nakon 16 odigranih utakmica ima 22 boda i peta je na tablici.

Ilić strijelac

Nakon pogotka u Kupu prije nekoliko dana, Christian Ilić opet se upisao u strijelce. Njegov Hartberg svladao je Admiru rezultatom 2:3 u susretu 13. kola prve austrijske lige. Ilić je u igru ušao u 56. minuti, a u 63. je zabio svoj prvi pogodak u prvenstvu. Kod Admire je do 82. minute igrao naš mladi napadač Marin Jakoliš.

Na tablici, Hartberg je peti s 18 bodova dok je Admira posljednja sa samo devet.

Prvijenac Murića

U susretu osmog kola druge portugalske lige druga momčad Brage slavila je na svom terenu protiv Famalicaoa rezultatom 2:0. Domaće je prvim pogotkom ove sezone u vodstvo doveo mladi hrvatski nogometaš Robert Murić u 51. minuti. Murić se u igri zadržao do 69. minute.

Braga B nakon osam kola ima deset bodova i nalazi se na desetoj poziciji.

Asistencija Dangubića

Spartak Trnava koja će u četvrtak još jednom odmjeriti snage s Dinamom slavila je danas u susretu 14. kola slovačke lige. Bolji su bili od Podbrezove, rezultatom 2:0.  Pogotkom Rade domaći su poveli u 14. minuti, a pobjeda je potvrđena u drugoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena, kada asistenciju za gol bilježi naš napadač Filip Dangubić. Za njega je to prva asistencija u prvenstvu, a na prvi pogodak još čeka.

Trnava je na tablici šesta s 18 osvojenih bodova.

Kiks Kovača

U desetom kolu Bundeslige Bayern je upisao kiks na svom terenu. Momčad Nike Kovača remizirala je 1:1 protiv Freiburga. Poveli su ‘Bavarci’ golom Gnabrya u 80. minuti, ali su gosti u 89. minuti pogotkom Holera stigli do boda.

S obzirom da je Borussia Dortmund slavila kod Wolfsburga, opet je pobjegla Bayernu na četiri boda prednosti.

‘Petarda’ Jurića

Težak poraz doživio je Ivan Jurić sa svojom Genoom. Genoa je na Giuseppe Meazzi s čak 5:0 poražena protiv Intera u susretu 11. kola Seria A. Za Inter je do 76. minute igrao Perišić, dok je Brozović u igri bio do 87. minute. Šime Vrsaljko utakmicu je ogledao s klupe.

Drugi je to poraz Jurića od kako se vratio na klupu Genoe. Uz to ima i dva remija, a za pobjedu još ne zna. Inter je na tablici drugi s 25 bodova, dok Genoa zauzima 11. poziciju s 14 bodova.

Remi Leke u derbiju

U derbiju 14. kola belgijske lige sastale su se prve dvije momčadi prvenstva. Genk je dočekao Club Brugge našeg Ivana Leke. Genk je prije utakmice imao prednost od tri boda u odnosu na aktualnog prvaka, a prednost je ostala ista i nakon utakmice s obzirom da su ekipe remizirale (1:1). Poveo je Genk već u desetoj minuti no Brugge je do boda stigao pogotkom u 53. minuti.

Za Lekinu momčad utakmicu su s klupe odgledali Karlo Letica i Matej Mitrović, a Brugge je i nakon ovog kola ostao na drugoj poziciji.

Pamić opet poražen

Nakon odličnog starta, Igor Pamić i njegov Titograd upali su u krizu. Već petu utakmicu Titograd ne zna za pobjedu u crnogorskom prvenstvu, a danas su poraženi na svom terenu. Bolji je bio Grbalj koji je slavio rezultatom 0:2. Za Titograd je cijeli susret odigrao Zvonko Pamić.

Pamićeva momčad je tako u samo par kola s prvog mjesta pala na petu poziciju, imaju 22 boda iz 14 kola.