Naši Vani: Ozobić, Maglica i Đoković strijelci; asistencija Balića u debiju Tudora (VIDEO)

Nakon jučerašnjih utakmica, hrvatski nogometaši bili su raspoloženi i danas. Sedam njih danas se upisalo u strijelce, a dvojica su upisala asistencije.

Najprije izdvojimo Ivana Rakitića koji je sa svojom Barcelonom svladao Deportivo rezultatom 2:4, te tako osigurao 25. titulu La Lige Barcelone u povijesti. Rakitiću je to treća titula španjolskog prvaka u četvrtoj sezoni u katalonskom klubu.

Ozobić strijelac

Jučer je azerbajdžanski prvoligaš Gabala uvjerljivo svladala Kapaz rezultatom 3:0 u utakmici 25. kola tamošnje Premier lige. Za domaće je do 82. minute igrao hrvatski veznjak Filip Ozobić, koji je bio strijelac prvog pogotka svoje ekipe u 31. minuti. To je bio njegov peti prvenstveni pogodak u 17. utakmici. Gabala je na tablici druga s 45 bodova, 17 bodova manje od prvoplasiranog Qarabaga.

Maglica strijelac u derbiju

U derbiju koji je izravno odlučivao o prvoj poziciji ciparskog prvenstva, APOEL je rezultatom 2:1 svladao Apollon. Goste je u desetoj minuti u vodstvo doveo Anton Maglica, petim pogotkom u playoffu. Osim Maglice, za Apollon je i Antonio Jakoliš odigrao svih 90 minuta. APOEL je ovom pobjedom preuzeo prvu poziciju, imaju 80 bodova, jedan više od Apollona, a do kraja su još dva kola.

Đoković strijelac u remiju Cluja

Rumunjski Cluj remizirao je danas u sedmom kolu playoffa za prvaka sa Steauom, bilo je 1:1. Jedini pogodak za goste je u 76. minuti zabio bivši veznjak Rijeke, hrvatski nogometaš Damjan Đoković. To mu je prvi pogodak u playoffu, ukupno drugi u sezoni. Cluj je na tablici drugi s 41 bodom, dva manje od svog današnjeg protivnika.

Arsenić za pobjedu Wisle

Wisla Krakow koju vodi Joan Carrillo slavila je na gostovanju kod Jagiellonie s minimalnih 0:1. Jedini pogodak pao je tek u 83. minuti, a strijelac je bio hrvatski branič Zoran Arsenić. Arsenić je odigrao cijeli susret za Wislu, dok su Tibor Halilović i Marko Kolar u igru ušli s klupe, u 67. odnosno 95. minuti. Za Jagielloniu je svih 90 minuta odigrao stoper Ivan Runje. Nakon 33 kola, Jagiellonia na tablici zauzima treću poziciju s 57 bodova, dok je Wisla osma s 48.

Treći pogodak Kukuruzovića

Švicarki prvoligaš St.Gallen poražen je kod Lugana rezultatom 2:1, u susretu 32. kola švicarskog prvenstva. Jedini pogodak za goste u trećoj minuti sudačke nadoknade drugog dijela postigao je hrvatski veznjak Stjepan Kukuruzović, a to mu je četvrti gol u prvenstvu. Uz to ima i šest asistencija. Nakon 32 kola St.Gallen je četvrti s 45 bodova. Vodi veliku borbu za Europsku ligu.

Štrkalj za Santarcangelo

Talijanski trećeligaš Santarcangelo u posljednje je vrijeme popravio svoju formu, a danas su to potvrdili uvjerljivim slavljem (0:4) kod Mestrea. Za goste je drugo poluvrijeme igrao hrvatski veznjak Tomislav Štrkalj koji je u 73. minuti postigao posljednji pogodak na utakmici. Osim njega, za goste su igrali Lesjak (cijeli susret) te Špoljarić (ušao u 58.). Nakon 37 kola Santarcangelo ima 36 bodova i nalazi se na 14. poziciji.

Pogodak Filipa Bojića

U 23. kolu luksemburškog prvenstva UT Petange je na svom terenu poražen protiv Dudelangea rezultatom 1:3. Jedini pogodak za domaće u osmoj je minuti postigao hrvatski nogometaš Filip Bojić, njegov treći u prvenstvu ove sezone. Njegov UT Petange se nakon 23 kola nalazi na devetoj poziciji s 28 osvojenih bodova.

Asistencija Balića u debiju Tudora

Igor Tudor upisao je debi na klupi Udinesea danas. Njegova momčad gostovala je kod Beneventa, a vrlo zanimljiva utakmica završena je bez pobjednika, 3:3. Za goste je cijeli susret odigrao mladi hrvatski veznjak Andrija Balić, koji je bio asistent prvog pogotka svoje ekipe u 13. minuti. Stipe Perica u igru je ušao u 82. minuti. Dodajmo kako je Tudorova momčad od 79. minute imala vodstvo od 2:3, ali je domaća momčad do boda stigla u 90. minuti. Dodajmo kako je Balić prema ocjenama koje dodjeljuje Sofascore bio drugi najbolji igrač svoje momčadi, bolji je bio samo dvostruki strijelac Lasagna.

Petković asistent

U 35. kolu talijanske Seria A Verona je na domaćem terenu poražena protiv SPAL-a rezultatom 1:3. Za domaće je cijeli susret odigrao hrvatski napadač Bruno Petković koji je u 13. minuti bio asistent jedinog pogotka svoje ekipe, koji je postigao Valoti. Za goste je utakmicu s klupe odgledao posuđeni igrač Lorenco Šimić. Verona je nakon 35 kola 19. s 25 bodova. SPAL je 17. s 32.

Uvjerljiva pobjeda Mamića

U 22. kolu u Ujedinjenim Arapskim Emiratima momčad Al-Aina koju vodi Zoran Mamić uvjerljivo je svladala Al-Dharfu. Bilo je 5:0. Al-Ain je na tablici prvi nakon 22 kola s 53 boda.

Dodajmo kako je i to kako su Igor Bišćan i njegova Olimpija još jednom upisali remi, treći put u nizu, te doveli u pitanje osvajanje titule. Više o tome u pregledu slovenske lige.