Naši Vani: Novi ‘derbi poraz’ Tudora; pogoci Jakoliša, Ankovića i Barišića (VIDEO)

Tri hrvatska nogometaša danas su se upisala u strijelce. Na Cipru se u visokoj pobjedi u strijelce upisao hrvatski napadač Antonio Jakoliš, dok su u BH Premijer Ligi pogađali Hrvoje Barišić (Zrinjski), te Luka Anković (GOŠK Gabela). Od trenera, Igor Tudor je još jednom poražen u derbiju, dok su pobjede upisali Zoran Mamić i Branko Ivanković. Damir Burić također je upisao poraz, a Romeo Jozak osvojio je samo bod.

Drugi pogodak Jakoliša

Ciparski Apollon s visokih je 6-0 svladao Paphos u utakmici 14. kola. Za domaću je momčad cijeli susret odigrao hrvatski napadač Antonio Jakoliš koji je bio strijelac petog pogotka na utakmici, svog drugog u prvenstvu u 78. minuti. Antona Maglice nije bilo u sastavu zbog ozljede, dok je kod gostiju igrao Ante Roguljić. Apollon ima 25 bodova ali i dvije utakmice zaostatka, Paphos je šesti s 19 bodova.

Barišić opet strijelac, Karačić opet poražen

Zrinjski Mostar na svom je terenu s laganih 3-0 porazio Vitez našeg Branka Karačića. Sva tri pogotka pala su u drugom dijelu. Prvi je pao u 55. minuti a strijelac je bio Haris Handžić. Na 2-0 u 75. je minuti povisio naš Hrvoje Barišić kojem je to treći pogodak ove sezone u prvenstvu. Konačan rezultat u 90. je minuti postavio Todorović. Nakon 17 kola Zrinjski ima 37 bodova i zauzeo je prvu poziciju s dva boda i utakmicom više od Širokog i Željezničara. Vitez je posljednji sa samo sedam bodova.

Anković za pobjedu GOŠK-a

U 17. kolu BH Premijer Lige GOŠK Gabela osvojila je bod na gostovanju kod Krupe. Utakmica je završena rezultatom 1-1. Gosti su imali vodstvo od 66. minute pogotkom Fajića, da bi gostima bod donio mladi hrvatski veznjak Luka Anković u 75, minuti, svojim drugim prvenstvenim pogotkom. GOŠK nakon 17 kola ima 14 bodova i zauzima devetu poziciju u prvenstvu.

Još jedan poraz Tudora u derbiju

Igor Tudor nastavio je nizati loše rezultate u derbi utakmicama. Njegov Galatasaray poražen je u 14. kolu turskog prvenstva na gostovanju kod prvaka Bešiktaša, bilo je 3-0. Nakon 14 odigranih utakmica Galatasaray je prvi s 29 bodova, dva više uz utakmicu više od Bašakšehira. Bešiktaš je treći s 26 bodova.

Pobjeda Mamića

Novu pobjedu upisao je Al Ain kojeg vodi Zoran Mamić. Na svom je terenu Mamićeva momčad svladala Al Nasr rezultatom 2-1, te tako stigla do šeste pobjede zahvaljujući dvostrukom strijelcu Bergu. Nakon deset kola Al Ain ima 22 boda na drugoj poziciji, jednako kao i prvoplasirani Al Wasl.

Poraz Burića

Nakon visoke pobjede u prošlom kolu protiv St.Paulija (4-0), momčad Greuther Fürtha kojeg vodi naš Damir Burić poražena je na gostovanju kod Duisburga danas rezultatom 2-0. Za Burićevu momčad cijeli je susret odigrao naš stoper Mario Maloča. Fürth nakon 16 kola ima 14 bodova i nalazi se na pretposljednjoj poziciji.

Pobjeda Ivankovića za prvo mjesto

Iranski prvoligaš Persepolis upisao je novu prvenstvenu pobjedu. Momčad Branka Ivankovića na svom je terenu s visokih 4-0 svladala Zob Ahan te se tako vratila na prvu poziciju. Prvoplasirani Persepolis ima 30 bodova, četiri više od prva dva pratitelja, s tim da ima utakmicu manje u odnosu a većinu ekipa u ligi.

Jozaku bod u nadoknadi

U 18. kolu poljske Ekstraklase Romeo Jozak i njegova Legia osvojili su samo bod na gostovanju kod Sandecje. Domaći su pogotkom u 36. minuti na odmor otišli s prednošću, da bi Legia preko Dabrowskog izjednačila u 60. minuti. Domaći su vratili vodstvo u 82., no Jozakova momčad do boda stiže pogotkom u drugoj minuti sudačke nadoknade. Nakon 18 kola Legia je druga s 32 boda, koliko ima prvoplasirani Gornik koji svoju utakmicu igra sutra.