Naši vani: Melnjak za pobjedu Rizespora; Runje strijelac protiv Gornika (VIDEO)

Çaykur Rizespor / Facebook

Dario Melnjak pogotkom je otvorio novu sezonu u Turskoj, tim pogotkom osigurao je tri boda svom Rizesporu. Prvijenac ove sezone zabio je i naš stoper Ivan Runje, dok je Dario Vizinger bio strijelac u slavlju protiv Maribora.

Melnjak za slavlje Rizespora

Rizespor je pobjedom startao u novu sezonu turske lige i to zahvaljujući hrvatskom nogometašu Dariu Melnjaku. Rizespor je gostovao kod novog prvoligaša Genclerbirligija te je upisao minimalnu pobjedu od 0:1. Gosti su od 39. minute igrali s igračem manje jer je branič Flavio zaradio dva žuta kartona u svega tri minute.

Igrača više Rizespor je iskoristio sredinom drugog dijela kada nakon ubačaja s desne strane loptu glavom spušta Samudio a Melnjak odličnim volejem zabija za 0:1.

26-godišnjak tako je odlično otvorio sezonu, a njegova momčad startala je pobjedom. U drugom kolu Rizespor dočekuje Sivasspor koji je u prvom kolu porazio Bešiktaš.

Runje strijelac

Ivan Runje postigao je prvi pogodak u ovosezonskom izdanju prve poljske lige. Njegova Jagiellonia svladala je Gornik Zabrze rezultatom 3:1 u petom kolu. Upravo je hrvatski stoper načeo goste pogotkom u petoj minuti. Slobodni udarac s lijeve je strane izveo Guilherme, lopta dolazi do Ivana, a on glavom matira vratara gostiju.

Jagielloniji je ovo druga pobjeda u petom kolu, nalaze se na trećoj poziciji s osam osvojenih bodova.

Gol Vizingera – autogol Peričića

Maribor muku muči na otvaranju nove sezone slovenskog prvenstva. Mariborčani nakon šest kola imaju svega jednu pobjedu a jučer su poraženi protiv Celja.

Za momčad Celja igrao je hrvatski napadač Dario Vizinger koji trećim prvenstvenim pogotkom u 30. minuti dovodi svoju momčad u vodstvo.

Pet minuta kasnije Maribor ne koristi kazneni udarac, ali do poravnanja stiže u 67. minuti. Ipak, Celje odnosi sva tri boda. Do pogotka stižu u 84. minuti, a nesretnik u redovima Maribora bio je hrvatski branič Špiro Peričić koji je postigao autogol.

Osim Vizingera za Celje su igrali i Ivan Božić te Josip Čalušić, oba su ušla s klupe, Božić u 23. a Čalušić u 77. minuti (umjesto Vizingera).

Babić strijelac

Tabor Sežana slavila je u šestom kolu slovenskog prvenstva protiv Triglava rezultatom 2:0. Za domaću je momčad od 63. minute igrao i hrvatski nogometaš Mario Babić koji je u sudačkoj nadoknadi postigao svoj prvijenac čime je postavio konačan rezultat.

Osim Babića, za Tabor Sežanu od hrvatskih nogometaša igrali su Antonio Azinović, Ivor Horvat i Mario Zebić cijeli susret, a Dominik Mihaljević zamijenjen je u 69. minuti. Tabor na tablici zauzima treću poziciju s devet osvojenih bodova.

Pogodak Bartulovića u porazu

Ukrajinski drugoligaš Volyn Lutsk poražen je kod Mykolaiva rezultatom 3:2. Domaća momčad povela je u četvrtoj minuti utakmice ali su gosti izjednačili u 21. minuti preko hrvatskog nogometaša Mladena Bartulovića.

Gosti su početkom drugog dijela i preokrenuli, ali je Mykolaiv pogocima u zadnjih 10 minuta ponovno vratio rezultat u svoju korist za 3:2. Volyn Lutsk nakon četiri kola ima četiri boda i zauzima 12. poziciju.

Prvijenac Lišnića

Mladi 20-godišnji hrvatski nogometaš Filip Lišnić postigao je svoj prvi pogodak u dresu njemačkog Lottea. Hrvatski branič njemačkom se timu pridružio u srpnju ove godine kada je došao iz druge momčadi Osijeka. Lotte je jučer slavio na gostovanju kod druge momčadi Kolna rezultatom 1:3. Lišnić je postigao treći pogodak svoje ekipe u 76. minuti.

Lotte nakon četiri kola ima šest bodova i zauzima šestu poziciju njemačke Regionallige zapad.