Naši Vani: Ivanković i Radošević prvaci u Iranu; ukupno sedam pogodaka i tri asistencije naših nogometaša (VIDEO)

U današnjim susretima, hrvatski nogometaši diljem svijeta postigli su ukupno sedam pogodaka, te pritom dodali tri asistencije. Izdvojimo Marina Tomasova koji je postigao pogodak te dodao dvije asistencije, dvostrukog strijelca Radića, te još Bagarića i Jakoliša.

Od trenera, Branko Ivanković osigurao je titulu prvaka u Iranu s Persepolisom, dok su još dva trenera upisala pobjede, a dva po remi.

Pogodak i dvije asistencije Tomasova

Kazahstanska Astana uvjerljivo je slavila i u četvrtom kolu prvenstva. Astana je svladala Pavlodar rezultatom 1:6, a ponovno je odličan bio naš Marin Tomasov. Tomasov je bio najprije asistent prvog i četvrtog pogotka u 39. i 65. minuti. Hrvatski nogometaš utakmicu je začinio u 88. minuti kada je na to dodao i pogodak, drugi u četiri utakmice prvenstva. Astana nakon četiri kola ima maksimalnih 12 bodova, uz gol razliku 13:1.

Pogodak Bagarića u remiju Sablićeva Širokog

Momčad Širokog Brijega koju vodi naš Goran Sablić remizirao je u jednom od dva derbija kola u BH Premijer Ligi. Sablićeva momčad remizirala je na Grbavici sa Željezničarom 1:1, a jedini pogodak za goste je postigao hrvatski napadač Dražen Bagarić koji se klubu s Pecare pridružio ove zime. Sablić je do samog kraja imao tri boda u rukama, no domaća je momčad do važnog boda stigla u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Gol je postigao vjerovali ili ne domaći vratar Kjosevski, koji je na grešku vratara gostiju Bandića pogodio sa svoje polovice. Osim vratara Bandića i strijelca Bagarića, za Široki su od hrvatskih nogometaša igrali još Bernardo Matić, Josip Barišić, Ivan Baraban, Luka Begonja, Slavko Bralić i Stipo Marković. Široki je na tablici treći s 48 bodova, deset manje od prvoplasiranog Željezničara.

Pogodak Miličevića

U četvrtom kolu kazahstanskog prvenstva Aktobe je poražen na gostovanju kod Ordabasya rezultatom 3:1. Za goste je cijeli susret odigrao hrvatski nogometaš Hrvoje Miličević, koji je u 44. minuti bio strijelac jedinog pogotka svoje ekipe. Aktobe nakon četiri kola ima četiri boda i sedma je momčad prvenstva.

Jakoliš strijelac

U 29. kolu austrijske Bundeslige momčad Admire svladala je Altach rezultatom 1:2. Za goste je do 62. minute igrao hrvatski napadač Antonio Jakoliš koji se u 30. minuti upisao u strijelce, te postigao svoj peti prvenstveni pogodak. Admira nakon 29 kola ima 46 bodova i nalazi se na četvrtoj poziciji.

Radić dvostruki strijelac

Momčad Rudara svladala je Aluminij u susretu 26. kola slovenske prve lige rezultatom 4:2. Prva dva pogotka domaće momčadi postigao je hrvatski napadač Dominik Radić u osmoj i 34. minuti. Radić sada u prvenstvu ima četiri pogotka. Za Rudar je osim Radića cijeli susret odigrao i Josip Tomašević. Za goste je cijeli susret odigrao vratar Matija Kovačić, te branič Josip Zeba. Aluminij ima 40 bodova i četvrti je, dok je Aluminij osmi s 21.

Pogodak Oremuša

Izraelski Ashkelon svladao je Sakhnin rezultatom 2:0 u utakmici 28. kola izraelske prve lige. Za domaće je igrao hrvatski nogometaš Mirko Oremuš, koji se u petoj minuti upisao u strijelce. Ashkelon se nalazi na pretposljednjoj poziciji s 21 bodom, te im prijeti ispadanje u drugu ligu. Ashdod i pozicija koja ih ostavlja u ligi bježi im četiri boda.

Gatarić strijelac

U četvrtom kolu slovačke skupine za ostanak, momčad Presova svladala je Zlate Moravce rezultatom 1:0. Jedini pogodak za domaće postigao je hrvatski veznjak Nikola Gatarić u 87. minuti, nakon što je u 79. minuti ušao u igru. Presov je pretposljednja momčad s 20 bodova, četiri više od posljednje Senice. Mjesto na kojem se trenutno nalaze vodi u doigravanje.

Knežević asistent

Mađarska Puškaš Akademija svladala je danas Vasas rezultatom 1:2 u utakmici 25. kola prvenstva. Za goste je cijeli susret odigrao naš Josip Knežević, koji je iz slobodnog udarca asistirao za prvi gol svoje ekipe. Osim Kneževića, za Puškaš je igrao i Antonio Perošević koji je odigrao cijeli susret, dok je Stipe Bačelić-Grgić utakmicu odgledao s klupe. Nakon 25 kola Puškaš je osmi s 29 bodova.

Ivanković i Radošević prvaci u Iranu

Iranski Persepolis kojeg vodi naš Branko Ivanković prvak je Irana. Persepolis je pobjedom od 0:1 protiv Padideh Khorasana i matematički osigurao titulu tri kola prije kraja, te je tako Ivankovićev Persepolis za kojeg igra i naš vratar Božidar Radošević obranio titulu. Za Persepolis to je ukupno 11. titula u povijesti kluba.

Važna pobjeda za Bjelicu

Nenad Bjelica ostvario je važnu pobjedu u borbi za prvo mjesto poljskog prvenstva. Njegov Lech s 3:1 je pobijedio danas Gornik Zabrze, te se tako vratio na prvu poziciju preskočivši Jagielloniu. Bjeličina momčad sada ima 55 bodova na prvoj poziciji, jedan više od Jagiellonie i Legie.

Uvjerljiva pobjeda Jozaka

Legia iz Varšave koju vodi Romeo Jozak uvjerljivo je danas pobijedila Pogon Szczecin rezultatom 3:0, u susretu 30. kola poljske Ekstraklase. Za Jozakovu momčad cijeli je susret odigrao naš veznjak Domagoj Antolić, dok je napadač Eduardo s klupe ušao u 78. minuti. Nakon 30 kola Legia ima 54 boda i treća je na tablici.

Remi Kranjčara

Zlatko Kranjčar i njegov Sepahan remizirali su u susretu 27. kola iranskog prvenstva s Tractor-Sazijem. Bilo je 1:1. Sepahana nakon 27 kola ima 28 bodova i 11. je momčad prvenstva.

Samo remi za Neretljaka

Momčad HNK Orašja remizirala je s Igmanom 0:0 u susretu 21. kola druge BiH lige. Momčad koju vodi naš Mato Neretljak tako je propustila pobjedom se izjednačiti na prvoj poziciji sa Slogom Simin Han i Zvijezdom Gradačac. Spomenute dvije momčadi sada imaju dva boda više od trećeplasiranog Orašja.