Naši vani: Hattrick Maglice; Čop, Uremović i Sarić strijelci; remi Leke i Bišćana (VIDEO)

U današnjim susretima, šest se hrvatskih nogometaša upisalo u strijelce. Dva trenera upisala su remi, dok su dvojica poražena.

Izdvajamo Antona Maglicu koji je upisao hattrick, Duju Čopa koji je zabio protiv Club Bruggea našeg Ivana Leke, te pogodak Uremovića za Bišćanovu Olimpiju.

Dodajmo kako su Marko Livaja i njegov AEK današnjom pobjedom osigurali titulu prvaka u Grčkoj.

Hattrick Maglice

U playoff utakmici 33. kola ciparskog prvenstva momčad Apollona rezultatom je 3:1 svladala Anorthosis. Junak utakmice svakako je hrvatski napadač Anton Maglica koji je bio trostruki strijelac svoje momčadi. Pogađao je u 49., 59., i 67. minuti. Maglica je igrao do 77. minute, baš kao i drugi hrvatski nogometaš u dresu domaće momčadi, Antonio Jakoliš. Kod gostiju je cijeli susret odigrao naš Danijel Pranjić, dok je Gordon Schildenfeld zamijenjen u 45. minuti. Apollon je na tablici prvi sa 79 bodova, dva više od APOEL-a, dok je Anorthosis treći sa 65.

Golijada Lekina Bruggea i Standarda, Čop strijelac

Sjajnu utakmicu petog kola playoffa belgijske lige odigrali su Club Brugge našeg Ivana Leke i Standard. Utakmica u kojoj je u prvom dijelu viđeno čak pet zgoditaka završena je bez pobjednika, bilo je 4:4. Za goste je u 71. minuti s klupe ušao naš napadač Duje Čop, koji je u trećoj minuti sudačke nadoknade svojim četvrtim prvenstvenim pogotkom donio bod svojoj momčadi. Club Brugge je na tablici prvi s 41 bodom, dok je Standard četvrti s 32.

Sarić strijelac protiv Sablića

Derbi 28. kola BH Premijer Lige igran je u Sarajevu, gdje je Sarajevo dočekalo momčad Širokog Brijega. Domaći su upisali pobjedu od 2:0 te tako prekinuli lošu formu u zadnje vrijeme. U vodstvo je domaćina doveo autogol našeg Stipe Markovića, a pobjedu je pogotkom u 71. minuti potvrdio i hrvatski veznjak Elvis Sarić. Široki kojeg vodi naš Goran Sablić koji opet nije bio na klupi gostiju zbog povrede noge, tako je upisao još jedan kiks, nakon četiri uzastopna remija. Osim Markovića, za Široki su od hrvatskih nogometaša igrali i Luka Bilobrk, Bernardo Matić, Josip Barišić, Josip Ćorluka, Stjepan Lončar, Luka Begonja, Slavko Bralić i Dražen Bagarić.

Pogodak Uremovića u remiju Bišćana

Igor Bišćan i njegova Olimpija gostovali su danas kod Celja u utakmici 28. kola slovenske prve lige. Celje je povelo u 18. minuti preko Vancaša, da bi bod gostima pogotkom u 65. minuti donio mladi hrvatski stoper Filip Uremović. Osim Uremovića, za Olimpiju su cijeli susret odigrali i Dario Čanađija, Danijel Miškić i Dino Štiglec. Tomislav Tomić igrao je do 65. minute kada ga je zamijenio naš napadač Leon Benko. Kod domaćih je svih 90 minuta na terenu proveo Lovro Cvek, dok je Dario Vizinger zamijenjen u 89. minuti. Celje na tablici drži petu poziciju s 40 bodova, dok je Olimpija prva sa 64, tri više od Maribora.

Franjić strijelac za Domžale

Domžale je u 28. kolu slovenskog prvenstva svladalo Rudar iz Aluminija uvjerljivim rezultatom 3:0. Domaće je u vodstvo u 39. minuti iz kaznenog udarca doveo Senijad Ibričić, a na 2:0 je samo dvije minute kasnije povisio Dobrovoljc. Konačan rezultat u 90. je minuti postavio hrvatski nogometaš Petar Franjić, kojem je to šesti prvenstveni pogodak. Osim Franjića koji je u igru ušao u 59. minuti, za Domžale je svih 90 minuta odigrao naš Dario Melnjak, dok je za goste cijeli susret odigrao Josip Tomašević, Dominik Radić zamijenjen je u 64. minuti, a zamijenio ga je naš Vlatko Šimunac. Na tablici, Domžale se nalazi na trećoj poziciji s 59 bodova, dok je Rudar četvrti s 43.

Pogodak Gerca u remiju Ankarana

U Sloveniji je danas odigran derbi začelja, gdje su se sastale dvije posljednje momčadi. Domaći Triglav koji je posljednji, te pretposljednji Ankaran Hrvatini. Utakmica je završena podjelom bodova, bilo je 2:2. Za goste je u 59. minuti s klupe ušao iskusni hrvatski napadač Vedran Gerc, koji je samo četiri minute kasnije zabio prvi pogodak za goste na utakmici. Osim njega s klupe je kod gostiju ušao i Matija Soldo, on početkom drugog poluvremena. Ankaran se sada nalazi na poziciji devet koja vodi u doigravanje za ostanak u prvoligaškom društvu, imaju 18 bodova, četiri manje od Aluminija. Posljednji Triglav ima 16.

Poraz Ivankovića

Nakon osigurane titule, Persepolis našeg Branka Ivankovića poražen je u pretposljednjem susretu sezone u Iranu. Njegova momčad poražena je kod Zob Ahana rezultatom 2:1. Persepolis nakon 29 kola ima 61 bod, devet više od drugoplasiranog Zob Ahana, svog današnjeg protivnika.

Poražen i Kranjčar

Poraz je danas u prvoj iranskoj ligi upisao i Zlatko Kranjčar s njegovim Sepahanom. Njegova momčad poražena je rezultatom 3:2 kod Esteghlal Khuzestana. Sepahan nakon 29 kola ima 29. bodova i tek je 14. momčad prvenstva.