Naši Vani: Hat-trick Krstanovića, pogodak i dvije asistencije Kreilacha; pogodak Ćalete-Cara protiv Burićeve Admire (VIDEO)

Prethodna dva dana Hrvatska je diljem Europe imala pet nogometaša koja su se upisala u strijelce, te tri asistenta. Damir Kreilach za svoj je Union Berlin postigao zgoditak te dodao dvije asistencije, dok je najučinkovitiji bio Ivan Krstanović s tri pogotka za Široki Brijeg. Strijelci su još bili i Luka Begonja, Tonći Mujan te Duje Ćaleta-Car, dok su asistencije upisali  Marin Jakoliš i Darijo Srna.

Odlična utakmica Damira Kreilacha

Sjajnu utakmicu u petak je odigrao Damir Kreilach za svoj Union Berlin. Union je u drugom kolu druge njemačke lige rezultatom 4-3 porazio Kiel, a jedan od junaka svakako je bio hrvatski veznjak Damir Kreilach. Nekadašnji igrač Rijeke u igri je proveo svih 90 minuta, a u 14. minuti postigao je prvi pogodak svoje ekipe, da bi nakon toga bio asistent za drugi i četvrti. Unionu je to druga pobjeda u drugom kolu, te trenutno drži vodeće mjesto na ljestvici.

Hattrick Krstanovića u velikom slavlju Širokog

Momčad Širokog Brijega koju vodi naš Goran Sablić u petak je s visokih 4-0 svladala Čelik iz Zenice. Cijeli susret za domaće je odigrao hrvatski napadač Ivan Krstanović, koji je bio junak utakmice s čak tri zgoditka. Krstanović je pogađao u 35., 37. i 55. minuti, dok je jedan pogodak dodao i hrvatski veznjak Luka Begonja. Širokom je to šesti bod u trećem kolu BH Premijer Lige, čime se nalaze na drugoj poziciji, s bodom manje od Radnika iz Bijeljine.

Pogodak Mujana za tri boda Krškog

Momčad Krškog rezultatom je 0-1 svladala Rudar iz Velenja. Pogodak vrijedan tri boda za goste je u 65. minuti postigao napadač Tonći Mujan, na asistenciju našeg veznjaka Nikole Mandića.  Osim Mujana i Mandića za goste su od hrvatskih nogometaša zaigrali i Roko Nakić (do 75. minute), Marko Dušak (od 85. minute) te Marin Jurina (od 75. minute). Kod domaćih su s klupe u igru ušli Dražen Radić u 73., te Dario Vizinger u 67. minuti.

Ćaleta-Car strijelac u visokom slavlju Salzburga protiv Burićeve Admire

Austrijski prvak Salzburg s visokih je 5-1 ‘isprašio’ Admiru koju vodi naš Damir Burić u trećem kolu austrijske Bundeslige.  Hrvatski stoper Duje Ćaleta-Car odigrao je cijeli susret, a u 51. minuti bio je asistent trećeg pogotka svoje ekipe. Kod gostiju je asistent za jedini pogodak bio hrvatski napadač Marin Jakoliš koji je odigrao cijeli susret. Salzburg nakon tri kola ima sedam, a Admira tri boda.

Asistencija Srne

Ukrajinski prvak Šahtar stigao je do treće pobjede u četvrtom kolu ukrajinske Premier Lige. Šahtar je bio bolji od Mariupola kojeg je pobijedio s 3-1. Cijeli susret za domaće je odigrao njihov kapetan Darijo Srna, koji je u sedmoj minuti bio asistent prvog pogotka. Za goste je cijeli susret odigrao bivši stoper Hajduka Maxym Bilyi. Prvi gol Šahtara na današnjoj utakmici, kada je Srna asistirao Bernardu, bio je 4,600. u povijesti kluba.