Mujan, Vizinger i Dangubić strijelci, Vlašić asistent; visoka pobjeda Kovača (VIDEO)

nkdomzale.si

Četiri hrvatska nogometaša danas su se upisala u strijelce a jedan u asistente. Niko Kovač upisao je visoku pobjedu s Bayernom u derbiju protiv Borussije Dortmund.

Pogoci Vizingera i Mujana

Zanimljivu utakmicu 25. kola slovenskog prvenstva odigrali su Celje i Domžale. Dobro je utakmica krenula za domaće koji već u drugoj minuti kada šestim prvenstvenim golom Darija Vizingera vode.

Za poravnanje gostiju čekalo se samo do 11. minute, na 1:1 izjednačuje Tonći Mujan.

Do kraja utakmice Domžale zabija još dva puta za pobjedu 2:3 i nova tri boda. Za Celje je Vizinger kao i naš Lovro Cvek odigrao svih 90 minuta. Za Domžale je svih 90 minuta branio Krševan Santini, dok se Mujan u igri zadržao do 87. minute. Domžale su na tablici treći s 37 bodova, a Celje ima tri manje.

Pogodak Dangubića

U zanimljivom susretu slovačke Fortuna lige Senica je rezultatom 2:3 svladala Trenčin u skupini među ekipama koje se bore za ostanak. Treći pogodak za goste postigao je hrvatski napadač Filip Dangubić koji je zabio u 50. minuti, njegov drugi pogodak ove sezone.

Dangubić je u Senici na posudbi iz Trnave, a njegov trenutni tim nalazi se na posljednjoj poziciji sa samo 19 bodova.

Slišković za tri boda

Njemački trećeligaš Aalen danas je s minimalnih 0:1 svladao Kaiserslautern u susretu 32. kola treće njemačke lige. Pogodak odluke pao je tek u 88. minuti kada trećim pogotkom u prvenstvu hrvatski nogometaš Petar Slišković pogađa.

Aalen je na tablici posljednji s 30 bodova, šest manje od pozicije koja ostavlja u trećoj ligi.

Asistencija Vlašića

U ruskoj prvoj ligi danas je igran moskovski derbi između Spartak Moskve i CSKA Moskve. Uspješnija je bila gostujuća momčad koja je golovima u drugom poluvremenu slavila s 0:2. CSKA je do vodstva stigla u 46. minuti utakmice kada Sigurdsson pogađa na vrlo lijepu asistenciju Nikole Vlašića petom.

Isti igrač pogodio je i devet minuta kasnije, te je tako osigurao pobjedu svojoj ekipi. Vlašić je odigrao svih 90 minuta dok je još jedan mladi hrvatski nogometaš Kristijan Bistrović u igru ušao u 78. minuti. CSKA je na tablici treća s 40 osvojenih bodova.

Visoka pobjeda Kovača u derbiju

U Njemačkoj je igran veliki derbi između Bayerna i Borussije Dortmund. Dva rivala koja vode bitku za naslov prvaka sastali su se danas na Allianz Areni, a momčad Nike Kovača slavila je s visokih 5:0. Ranim pogocima Hummelsa i Lewandowskog već je bilo jasno u kojem bi smjeru utakmica mogla otići. Do kraja utakmice po gol zabijaju Gnabry i Javi Martinez, a još jedan je dodao i Lewandowski.

Bayern je tako preskočio Borussiju na prvoj poziciji i sada ima 64 boda, jedan više. Do kraja je ostalo još šest kola, a treba spomenuti da Bayern u zadnja dva kola igra protiv trećeplasiranog RB Leipziga i četvrtoplasiranog Eintracht Frankfurta.

Novo slavlje Kopića

Ciparski Paphos kojeg vodi hrvatski trener Željko Kopić slavio je danas s visokih 4:1 protiv Ermisa u susretu 27. kola. Kopićeva momčad sigurno je slavila te tako napravila još jedan korak ka ostanku u prvoj ligi, koji je bio upitan prije dolaska hrvatskog trenera. Za Kopićevu momčad cijeli je susret odigrao hrvatski nogometaš Diego Živulić.

Paphos je na tablici drugi među ekipama koja se nalaze u skupini za ispadanje s 28 bodova, pet više od mjesta koje vodi u drugu ligu.