Mislav Oršić dvostruki strijelac za Ulsan (VIDEO)

Screenshot/kleague.com

Ulsan Hyundai je u 29. kolu korejske K-League Classic rezultatom 4-2 na svom Big Crown stadionu svladao Sangju Sangmu.

Domaćin je u vodstvo stigao u 15. minuti utakmice preko Jong-Ho Leeja. Prvi, od dva prekrasna pogotka, 24-godišnji hrvatski krilni igrač Mislav Oršić postigao je u 41. minuti.

Nakon nekoliko odbijanaca lopta je došla do Oršića, koji se lijepo namjestio na desnu nogu i s vrha šesnaesterca pogodio za 2-0 svoje momčadi.

S tim rezultatom momčadi su otišle na odmor, da bi nadu u nešto više od teškog poraza, pretposljednjoj momčadi prvenstva pogotkom u 52. minuti donio Min-Kyu Joo.

Svojim drugim pogotkom na utakmici, sedmim u ovogodišnjem izdanju prvenstva, na 3-1 (66′) povisuje 25-godišnji napadač Jong-Ho Lee.

Tri minute poslije bivši igrač zaprešićkog Intera zaključuje pitanje pobjednika susreta. Nakon kornera lopta se odbila do Oršića, koji je ponovno čekao rasplet situacije na vrhu šesnaesterca, te fantastično plasirao loptu u lijevi vratarev kut za 4-1 Ulsana.

Golijadu je, također svojim drugim pogotkom na utakmici, zaključio Min-Kyu Joo zabivši za 4-2 u 86. minuti susreta.

Oršiću je današnjim (atraktivnim) učinkom stigao do 8. prvenstvenog pogotka za Ulsan, uz koje je pridodao i jednu asistenciju. Njegov klub trenutno je trećeplasirana momčad K-League Classic s 51 osvojenim bodom, tri manje od vodećeg Jeonbuka, koji ima i utakmicu manje.