Mandžukić strijelac protiv Milana (VIDEO)

Na San Siru je u okviru 12. kola talijanske Serie A odigran veliki derbi između Milana i Juventusa, a gosti su slavili rezultatom 0-2 (0-1). Juve je poveo vrlo rano, a strijelac je bio hrvatski napadač Mario Mandžukić.

Očekivano dominantno otvorio je Juventus utakmicu, no do pogotka su stigli malo ranije nego se očekivalo. Već u osmoj minuti nakon ubačaja s lijeve strane Juventus dolazi do vodstva. Ubacio je loptu Alex Sandro, a Mario Mandžukić nadskočio Rodrigueza te poentirao za 0:1.

Peti je ovo pogodak bivšem hrvatskom reprezentativnom napadaču u aktualnoj sezoni talijanskog prvenstva, uz njih ima i dvije asistencije.

Konačnih 0-2 postavio je Cristiano Ronaldo u 81. minuti, bio je to osmi prvenstveni pogodak za 33-godišnjeg Portugalca u dresu Juventusa. Milan je susret okončao s igračem manje zbog reakcije Higuaina (koji je promašio kazneni udarac u 41.) nakon dodijeljenog žutog kartona u 83. minuti. Sucu Mazzeloniju nije se trpilo agresivno protestiranje argentinskog nogometaša, te mu je nakon pokazivanja žutog kartona pokazao i izravan crveni, te ga poslao u svlačionicu na hlađenje.

Juventus je tako upisao i jedanaestu pobjedu u prvenstvu, te s 34 boda na kontu drži prvo mjesto Serie A, sa šest bodova prednosti pred drugoplasiranim Napolijem.