Mance trostruki, Dugandžić dvostruki strijelac; pogodak Jakova Filipovića; velika pobjeda Burića (VIDEO)

astrencin.com

U današnjim susretima čak osam hrvatskih nogometaša upisalo se u strijelce, dok je jedan bio asistent. Prilično uspješni bili su i treneri, upisali su četiri pobjede, dok je samo jedan poražen.

Hattrick Mancea

U slavlju Trenčina kod Zlate Moravaca 1-4, junak susreta bio je hrvatski napadač Antonio Mance. Mance je igrao do 87. minute, a bio je strijelac tri od četiri pogotka gostiju. Pogađao je u prvoj, 25. i 75. minuti. Naš napadač sada ima na kontu sedam pogodaka u slovačkoj Fortuna Ligi. Trenčin je na tablici peti s 36 bodova nakon 22 kola.

Dugandžić dvostruki strijelac

U 28. kolu treće talijanske lige momčad Matere na svom je terenu rezultatom 2-1 svladala Catanzaro. Oba pogotka za domaću je momčad postigao naš napadač Marko Dugandžić koji je i prošlog tjedna bio strijelac u prvenstvu. Dugandžić sada ima pet prvenstvenih pogodaka, a Matera je na tablici četvrta s 43 boda.

Filipović za pobjedu Lokerena

Momčad Lokerena ostvarila je gostujuću pobjedu u 29. kolu belgijskog prvenstva. Rezultatom 1-2 Lokeren je svladao Mouscron. Cijeli je susret za goste odigrao naš stoper Jakov Filipović koji je u 71. minuti bio strijelac pobjedničkog pogotka za goste. Lokeren nakon 29 kola ima 31 bod i nalazi se na 13. poziciji.

Pogodak Marka Mišića

GOŠK Gabela ostvarila je još jednu pobjedu u BH Premijer Ligi. Ovog puta na svom su terenu svladali Vitez Branka Karačića, bilo je 2-0. Prvi pogodak za domaće danas zabio je hrvatski veznjak Marko Mišić, koji je poentirao u zadnjoj minuti prvog dijela.  GOŠK sada ima 23 boda i skočio je na devetu poziciju, dok je Vitez uvjerljivo posljednji sa samo sedam bodova.

Pogodak Roskama

Mateo Roskam bio je strijelac u današnjem porazu (3-1) njegova Sarawaka. Sarawak je poražen u malezijskom FA Kupu kod Peraka, te su se oprostili od Kupa već u šesnaestini finala. Roskam je goste doveo u sedmoj minuti, no domaća se momčad vratila s tri pogotka u nastavku susreta.

Mlinar strijelac

U susretu 21. kola mađarskog prvenstva momčad Mezokovesda svladala je Ujpest rezultatom 2-3. Za goste je cijeli susret igrao naš veznjak Frano Mlinar, koji se i upisao u strijelce. Mlinar je bio strijelac prvog pogotke svoje ekipe u 41. minuti. Za Mlinara je to prvi pogodak u mađarskom prvoligašu u prvenstvu ove sezone, a njegova je momčad je posljednja u prvenstvu s 20 bodova.

Pogodak mladog Mikulića

Mlada momčad Sampdorije je na svom terenu danas svladala Milan rezultatom 3-0. Za domaće je igrao i naš mladi stoper Božo Mikulić koji se u 49. minuti upisao u strijelce. U dobroj utakmici koju je odigrao, Mikulić je mogao još jednom biti strijelac, ali spriječila ga je prečka. Sampdoria nakon 22 kola u Primaveri ima 19 bodova i nalazi se na 14. poziciji.

Jovanović opet strijelac

Hrvatski napadač Ivan Jovanović u dresu talijanskog trećeligaša treću se utakmicu zaredom upisao u strijelce. Bisceglie je remizirao na gostovanju kod Rendea, bilo je 1-1, a goste je u vodstvo u 41. minuti doveo naš napadač. Jovanović sada ima osam pogodaka u prvenstvu, četiri manje od prvog strijelca lige. Bisceglie se na tablici nalazi na desetoj poziciji s 34 boda.

Asistencija Andrijaševića

U najzanimljivijem susretu 29. kola belgijske Jupiler Lige Gent je na svom terenu poražen s 2-3 protiv Oostendea. Poveli su gosti iz kaznenog udarca krajem prvog dijela, da bi u 72. povisili na 0-2. Četiri minute kasnije Gent je smanjio na 1-2, strijelac Janga na asistenciju našeg Franka Andrijaševića. U 93. minuti Gent iz kaznenog udarca dolazi do izjednačenja, ali u šestoj minuti sudačke nadoknade gosti ipak stižu do sva tri boda. Andrijašević je u igru ušao u 67. minuti, dok je Lovre Kalinić odigrao svih 90 minuta. Kod gostiju je cijeli susret odigrao naš stoper Antonio Milić. Gent je na tablici četvrti s 47 bodova, dok je Oostende deseti s 36.

Poraz Širokog

Široki Brijeg kojeg vodi naš Goran Sablić poražen je na gostovanju u Bijeljini kod Radnika rezultatom 1-0. Kod Širokog su od hrvatskih nogometaša danas zaigrali Ivan Peko, Ivan Baraban, Josip Ćorluka, Stjepan Lončar, Slavko Bralić, Dražen Bagarić te Josip Kvesić. Za domaće je igrao naš stoper Domagoj Franić. Nakon 21. kola Široki je treći s 41 bodom, dok je Radnik šesti s 31.

Pobjeda Kovača

Niko Kovač i njegov Eintracht Frankfurt vratili su se pobjedničkim stazama. Danas su na svom terenu s minimalnih 1-0 svladali Hannover.  Za Kovačevu momčad do 89. je minute igrao hrvatski reprezentativac Ante Rebić. Hannover nakon 25 kola ima 42 boda i četvrti je, drugoplasirani Schalke ima samo bod više.

Sjajna pobjeda Burića i skok na tablici

U borbi za ostanak u drugoj ligi, činilo se nemogućim da Damir Burić i njegov Greuther Fürth dođu do bodova kod prvoplasiranog Nürnberga. Ipak, Burićeva momčad odigrala je sjajan susret te stigla do tri boda, pobjedom od 0-2. Cijeli susret za goste je odigrao i naš stoper Mario Maloča. Fürth sada ima 30 bodova i skočio je na 13. poziciju.

Pobjeda Jurčića u uzbudljivom susretu

Krunoslav Jurčić i njegov Al Nassr svladali su Al-Raed na svom terenu danas, rezultatom 4-3. U vrlo uzbudljivoj utakmici, Jurčićeva momčad je do posljednjeg pobjedničkog pogotka stigla u prvoj minuti nadoknade drugog dijela. Al Nassr je treći u Saudijskoj Arabiji s 34 boda nakon 22 kola.

Pobjeda Leke

Ivan Leko i njegov Club Brugge vratili su se pobjedničkim stazama. Danas su na svom terenu rezultatom 2-1 svladali Kortrijk, te povećali prednost ispred Charleroia koji je danas kiksao. Za Lekinu je momčad cijeli susret odigrao naš stoper Matej Mitrović dok je Ivan Tomečak utakmicu odgledao s klupe. Prvoplasirani Brugge sada ima 12 bodova više od Charleroia.