Mance dvostruki strijelac; pogoci Ćurjurića i Bojića; asistencija Antolića (VIDEO)

U danas igranim utakmicama tri su se još hrvatska nogometaša upisala u strijelce u svojim klubovima. Antonio Mance nastavio je s dobrom formom postignuvši dva zgoditka. Jedan su zabili Ivan Ćurjurić u BiH i Filip Bojić u Luksemburgu, dok je asistenciju upisao Domagoj Antolić. Ivan Leko i njegov Club Brugge upisali su remi.

Mance dvostruki strijelac

Antonio Mance nastavio je s dobrom formom u novoj sezoni. Njegov Trenčin danas je remizirao s Dunajskom Stredom 3:3. Hrvatski napadač u igru je ušao s klupe u 46. minuti, a nakon samo deset minuta uspio je postići čak dva zgoditka. Najprije je u 51. minuti zabio za 1:1, da bi u 56. minuti pogodio za preokret svoje momčadi. To mu je već osmi pogodak u novoj sezoni u svim natjecanjima, treći u prvenstvu. Trener gostiju nije mogao računati na kapetana momčadi, hrvatskog veznjaka Marina Ljubičića, dok je na klupi ostao mladi napadač Marko Divković. Trenčin je nakon pet kola četvrti sa sedam bodova, dok je Dunajska Streda druga s 11.

Prvijenac Ćurjurića

U šestom kolu BH Premijer lige Željezničar je u Tuzli slavio protiv Tuzle City rezultatom 0:2. Domaću momčad u 56. je minuti načeo hrvatski veznjak Ivan Ćurjurić koji je postigao svoj prvi pogodak u prvenstvu u dresu novog kluba. Željezničar je tom pobjedom preuzeo prvu poziciju na tablici, imaju 13 bodova nakon 6 kola.

Antolić asistent

Poljski prvak Legia upisala je pobjedu u petom kolu poljske Ekstraklase. Legia je bila bolja od Sosnowieca rezultatom 2:1. Za Legiu je svih 90 minuta odigrao hrvatski veznjak Domagoj Antolić, koji je bio asistent kod prvog pogotka Jedrzejczyka. Osim Antolića, za Legiu je igrao i Eduardo koji je u igru ušao u 76. minuti.

Bojić strijelac za UT Petange

U trećem kolu luksemburškog prvenstva Union Titus Petange je gostovao kod Benfice, te upisao remi. Bilo je 2:2. Za goste je igrao hrvatski napadač Filip Bojić koji je u 83. minuti zabio za bod svoje momčadi. UT Petange nakon tri kola ima sedam bodova, da manje od prvoplasiranog Jeunesse Escha.

Autogol Barišića

Škotski Rangers slavio je danas kod Kilmarnocka u osmini finala škotskog Betfred Cupa. Za Rangerse je svih 90 minuta odigrao hrvatski branič Borna Barišić, koji je postigao autogol u 51. minuti.

Remi Leke

U četvrtom kolu belgijske Jupiler lige Ivan Leko i njegov Club Brugge prvi put nisu uspjeli doći do tri boda. Njegova momčad remizirala je kod Antwerpa 1:1.  Vodio je belgijski prvak od 66. minute pogotkom Vormera, no u 84. minuti Haroun zabija za izjednačenje domaćih uz grešku Karla Letice. Osim Letice, za Brugge je cijeli susret odigrao Matej Mitrović, dok je Ivan Tomečak utakmicu odgledao s klupe.

Brugge je na tablici sada treći s deset bodova koliko ima i drugoplasirani Genk, dok prvoplasirani Anderlecht ima maksimalnih 12.