Lovren, Tomasov i Paurević strijelci; Ivan Leko osigurao titulu u Belgiji (VIDEO)

liverpoolfc.com

Sjajnu nedjelju imali su hrvatski nogometaši, jer su čak 12 puta pogađali protivničke mreže, te su upisali tri asistencije.

Od trenera, titulom prvaka okitio se Ivan Leko s Club Bruggeom, dok je Damir Burić napokon osigurao ostanak u drugoj njemačkoj ligi. Igor Bišćan nije uspio svladati Ankaran, te je pao na drugu poziciju.

Drugi pogodak Lovrena

Liverpool je pobjedom protiv Brightona (4:0) ove nedjelje osigurao plasman u Ligu prvaka naredne sezone, bez obzira na to kako će završiti finale Lige prvaka. Za Liverpool se u strijelce upisao i hrvatski stoper Dejan Lovren, koji je postigao drugi ligaški gol ove sezone. Liverpool nakon posljednjeg kola ima 75 bodova i četvrti je.

Četvrti pogodak Tomasova

Kazahstanski prvoligaš Astana nastavila je s dobrim rezultatima. Jučer su rezultatom 0:2 svladali Atyrau, a odličnu formu potvrdio je i hrvatski nogometaš Marin Tomasov, koji se u desetom kolu već četvrti put upisao u strijelce. Tomasov je bio strijelac drugog pogotka svoje ekipe u 64. minuti.

Pogodak i dvije asistencije Paurevića

Rusko prvenstvo jučer je završeno, a momčad Ufe završila ga je na pravi način. Oni su na svom terenu Tosno ispratili s visokih 5:0, a odličnu utakmicu odigrao je hrvatski veznjak Ivan Paurević. Paurević je najprije bio asistent drugog pogotka u 32. minuti,  te nakon toga i asistent trećeg u 50. Sjajnu utakmicu začinio je i pogotkom, u 81. minuti. Ufa je prvenstvo završila na šestoj poziciji s 43 boda iz 30 kola, te je izborila mjesto u pretkolima Europske lige. Paurević je sezonu završio s pet prvenstvenih pogodaka, te isto toliko i asistencija.

Novi pogodak Aralice

Bugarski prvoligaš Lokomotiv Plovdiv kojeg vodi bivši trener RNK Splita Bruno Akrapović, plasirao se u polufinale playoffa za Europsku ligu. Nakon 3:1 u prvom susretu, Plovdiv je u uzvratnoj utakmici opet slavio protiv Slavia Sofie, ovog puta rezultatom 0:3. Za goste je od 70. minute igrao hrvatski nogometaš Ante Aralica koji se u 91. minuti upisao u strijelce, njegov treći pogodak u klubu ove sezone. Osim Aralice, za Plovdiv je igrao i vratar Antoni Milina koji je odigrao cijeli susret, dok je Filip Mihaljević zamijenjen u 70. minuti.

Hattrick Radića

U borbi za četvrto mjesto slovenske prve lige susreli su se jučer Celje i Rudar. Slavila je gostujuća momčad rezultatom 1:3, a sva tri pogotka postigao je hrvatski napadač Dominik Radić. Radić na kontu sada ima deset pogodaka u prvenstvu. Za Rudar je cijeli susret odigrao Josip Tomašević. dok je Radić zamijenjen u 85. minuti. Za Celje su cijeli susret odigrali Lovro Cvek i Dario Vizinger. Rudar ovom pobjedom zauzima četvrtu poziciju s tri boda više od svog jučerašnjeg protivnika.

Alvir strijelac u slavlju Domžala

Domžale je ove nedjelje upisao pobjedu na gostovanju kod Aluminija, rezultatom 1:2. Prvi pogodak za gostujuću momčad u 59. je minuti postigao hrvatski nogometaš Marko Alvir, koji je početkom drugog dijela zamijenio našeg veznjaka, Petra Franjića. Za Aluminij su cijeli susret odigrali veznjak Josip Zeba te vratar Matija Kovačić. Nakon 33 kola Domžale je na tablici treće a 66 bodova, dok je Aluminij osmi s 30.

Leko prvak Belgije

U pretposljednjem kolu belgijske Jupiler Lige, Club Brugge našeg Ivana Leke remizirao je kod Standarda rezultatom 1:1, te mu je to bilo dovoljno za potvrdu naslova prvaka. U tome su im pomogli i Lovre Kalinić te Franko Andrijašević, odnosno njihov Gent, koji je svladao njihovog konkurenta, Anderlecht, rezultatom 1:0. Za Standard je od 75. minute igrao naš napadač Duje Čop. Club Brugge kolo prije kraja na prvoj poziciji ima četiri boda više od Standarda, koji ima 42. Za Leku je to prva trenerska titula, a Club Bruggeu 15. ukupno.

Pogodak Sarića

Nakon što je osigurao treću uzastopnu titulu, momčad Zrinjskog poražena je danas kod Sarajeva rezultatom 4:1. Prvi pogodak za domaće je u 33. minuti postigao hrvatski veznjak Elvis Sarić, njegov peti ove sezone. Sarajevo je na tablici treće s 56 bodova.

Matić strijelac u pobjedi Širokog

Pobjedu u 31. kolu BH Premijer Lige ostvarila je momčad Širokog Brijega koja je s 3:1 svladala Željezničar. Domaće je u 11. minuti u vodstvo doveo hrvatski stoper Bernardo Matić, a momčad Gorana Sablića sada se nalazi na četvrtoj poziciji s 55 bodova.

Peti pogodak Bojića

Luksemburški prvoligaš UT Petange svladao je jučer Jeunesse Esch minimalnim rezultatom 1:0. Jedini pogodak u 25. minuti je zabio hrvatski nogometaš Filip Bojić, kojem je to peti pogodak u svim natjecanjima ove sezone. UT Petange nakon 25 kola ima 31 bod i deveta je momčad na tablici.

Roskam opet strijelac

Dobru formu u drugoj malezijskoj ligi potvrdio je 31-godišnji hrvatski napadač Mateo Roskam koji je svojim pogotkom opet donio pobjedu svojoj momčadi. Njegov Sarawak svladao je Penang rezultatom 0:1.  Sarawak nakon 12 kola ima 18 bodova i na tablici zauzima treću poziciju.

Lovren mlađi asistent

Nakon pogotka Dejana, asistenciju je jučer upisao Davor Lovren. Njegova Fortuna Düsseldorf  koja je već ranije osigurala plasman u prvu ligu svladala je jučer Nürnberg rezultatom 2:3. Lovren je igrao od 64. minute, a bio je asistent trećeg pogotka u 90. minuti.

Prvo slavlje Tudora

Krucijalno važna tri boda upisao je Igor Tudor na klupi Udinesea. Udinese je upisao prvu pobjedu pod vodstvom hrvatskog trenera, bili su bolji od Verone koju su pobijedili s 0:1. Stipe Perica za Udinese je u igru ušao u 83. minuti, dok je Andrija Balić ušao u 88. minuti. Udinese kolo pred kraj ima 37 bodova i 15. je, dok  osamnaestoplasirani Crotone ima 35, a to je pozicija koja vodi u drugu ligu.

Promašen penal Benka i veliki kiks Bišćana

Olimpija koju vodi naš Igor Bišćan kiksala je na svom terenu kod pretposljednjeg Ankarana odigravši 0:0, te je tako prepustila prvu poziciju Mariboru. Za Olimpiju je drugo poluvrijeme igrao hrvatski napadač Leon Benko, koji je u prvoj minuti sudačke nadoknade promašio kazneni udarac i priliku da osigura tri boda svojoj momčadi. Cijeli su susret za Olimpiju odigrali Dino Štiglec, Filip Uremović i Dario Čanađija. Za Ankaran je cijeli susret odigrao naš napadač Vedran Gerc, dok je u 65. minuti s klupe ušao Matija Soldo. Sada drugoplasirana Olimpija tri kola prije kraja ima 73 boda, jedan manje od Maribora. Ova dva tima sastaju se sljedeće subote, u izvravnom dvoboju za prvo mjesto, a možda i rješenje prvenstva.

Bod vrijedan ostanka za Burića

Dugo je vremena Greuther Fürth kojeg vodi naš Damir Burić u borbi za ostanak u ligi. Jučer im je trebala pobjeda protiv Heidenheima kako bi osigurali ostanak u drugoligaškom društvu, ili remi uz to da se neki drugi rezultati poklope za njih. To se i dogodilo, Fürth je odigrao 1:1, a zahvaljujući porazima Auea i Braunschweiga, ostali su u drugoj ligi. Sezonu su završili na 15. poziciji s 40 bodova iz 34 kola. Danas je dobrih 90 minuta za Burićevu momčad odigrao hrvatski stoper Mario Maloča.