Lovren postigao prvijenac za Fortunu Düsseldorf, Ozobić strijelac i asistent za Gabalu (VIDEO)

Twitter/Fortuna Düsseldorf‏
Prvijenac Dinamovog 19-godišnjaka

U 18. kolu njemačke 2. Bundeslige Fortuna Düsseldorf je u gostima kod Braunschweiga upisala minimalnu 0-1 pobjedu, a pogodak vrijedan nova tri boda postigao je 19-godišnji Davor Lovren.

Dinamov nogometaš, koji je na posudbi u Fortuni do kraja lipnja 2019. godine, svoj je prvijenac postigao u 8. minuti susreta. Odličan prodor Ramana Lovren je ispratio do kraja, te lijepo prebacio domaćeg BH vratara Fejzića.

Nakon pogotka mladi je hrvatski nogometaš skinuo dres te zbog toga zaradio javnu opomenu, a zbog neoprezne igre strateg gostiju Friedhelm Funkel odlučio ga je s travnjaka povući u 42. minuti susreta.

Od prelaska iz Dinama u lipnju ove godine Lovren je (s ovim danas) upisao ukupno šest nastupa, od toga četiri u prvenstvu i jedan u kupu. Fortuna je ovom pobjedom barem privremeno preuzela vrh 2. Bundeslige s 34 boda na kontu. Prvi pratitelji Kiel (33 boda) svoju će obvezu 18. kola odraditi za dva dana na gostovanju kod sedmpolasiranog Sandhausena, dok će Nurnberg (32 boda) sutra gostovati kod posljednjeplasiranog Kaiserslauterna.

Ozobić strijelac i asistent u četvrtfinalu Azerbajdžanskog kupa

U uzvratnoj utakmici četvrtfinala Azerbajdžanskog kupa Gabala je rezultatom 2-4 slavila na gostovanju kod prvoligaša Sabaila, te tako s ukupnih 5-2 prošla u polufinale natjecanja.

U uzbudljivom susretu prvi su do prednosti došli domaćini u 16. minuti preko Popovicija, no gosti do poluvremena preokreću rezultat, s Filipom Ozobićem u glavnoj ulozi. Prvo je u 22. minuti utakmice bivši igrač Hajduka i Slaven Belupa snažnim udarcem s vrha šesnaesterca pod gredu poentirao za izjednačenje, a zatim u 44. minuti asistirao još jednom bivšem igraču Hajduka – Ruslanu Qurbanovu, za potpuni preokret.

Do kraja susreta Gabala je pogocima Konea u 56. i Dabe u 75. minuti povisila rezultat na 1-4, a posljednji pogodak na susretu postigao je Tagayev u 78. minuti.

U drugom današnjem uzvratu četvrfinala Azerbajdžanskog kupa SumQayit je rezultatom 2-0 na domaćem terenu svladao Qarabag, te tako nadoknadio minimalan poraz iz prvog susreta i izbacio branitelja naslova iz natjecanja.