Livaja za pobjedu; golovi Štigleca, Baraća i Kiša; Tudor i Jurić poraženi (VIDEO)

AEK FC / ΠΑΕ ΑΕΚ / Facebook

Marko Livaja zabio je drugi prvenstveni gol za pobjedu AEK-a. Novi pogodak postigao je prvi strijelac lige Tomislav Kiš dok su po drugi pogodak zabili Mateo Barać i Dino Štiglec.

Igor Tudor i Ivan Jurić poraženi su jučer u Italiji sa svojim klubovima.

Livaja za tri boda AEK-a

Momčad AEK-a upisala je treću prvenstvenu pobjedu u četvrtom kolu grčke Superlige. AEK je s minimalnih 0:1 svladao Panetolikos a jedini strijelac u 69. minuti utakmice bio je hrvatski napadač Marko Livaja koji je odigrao cijeli susret.

Livaji je to drugi prvenstveni pogodak, a početkom sezone postigao je i tri zgoditka u kvalifikacijama za Europsku ligu. AEK nakon četiri kola ima devet bodova i zauzima četvrtu poziciju.

Poraz Tudora

Nakon što je prošle sezone iz vrlo teške situacije izvadio Udinese, Igor Tudor ne bilježi dobre rezultate na startu nove sezone s timom iz Udina. Jučer je Tudorova ekipa poražena protiv Brescie s minimalnih 0:1.

Jedini pogodak gosti su postigli u 57. minuti, a Tudor nakon četiri kola ima tri poraza i samo jedan trijumf.

Jurić poražen protiv prvaka

Dobru utakmicu odigrala je Hellas Verona koju vodi naš Ivan Jurić kod aktualnog prvaka Juventusa. Hrabro su gosti otvorili susret i u 20. minuti nakon prekršaja Demirela dobivaju kazneni udarac. Penal je izveo Di Carmine i pogodio je stativu, a odbijanac završava na prečki nakon što je pokušao i Lazović. U nastavku akcije Verona ipak stiže do vodstva i to sjajnim pogotkom lijevom nogom Miguela Velosa.

Deset minuta trebalo je Juventusu da poravna, a strijelac vrlo lijepog pogotka bio je debitant u talijanskoj ligi – Aaron Ramsey.

Juventus je do preokreta stigao početkom drugog poluvremena kada s bijele točke precizno pogađa Cristiano Ronaldo. Hrabra je bila Verona i u nastavku susreta ali do poravnanja nije stigla, najbliže je bila u 90. minuti kada je njihov jedini strijelac Veloso pogodio vratnicu.

Mario Mandžukić ostao je na klupi domaćih, a Marko Pjaca i dalje je ozlijeđen. Verona je na tablici 12. s četiri boda iz četiri kola.

Barać strijelac drugo kolo u nizu

Nakon pogotka prošlog vikenda, hrvatski stoper Mateo Barać jučer je postigao drugi pogodak ove sezone. Njegov Rapid Beč slavio je kod Tirola rezultatom 0:2 a hrvatski branič zabio je drugi gol u 71. minuti utakmice.

Rapid je na tablici drugi sa 16 bodova, pet manje od Salzburga koji ima i utakmicu manje.

Gol i asistencija Štigleca

Sjajnu utakmicu u Poljskoj odigrali su Slask i Zaglebie. Susret devetog kola prve lige završen je s čak osam golova, četiri na obje strane. Cijeli susret za Slask je odigrao hrvatski lijevi bek Dino Štiglec. Upravo je Štiglec asistirao za prvi pogodak na utakmici koji je viđen u 22. minuti susreta. Do kraja poluvremena vidjeli smo još tri pogotka, a na odmor se otišlo s rezultatom 2:2. U 63. minuti gosti zabijaju svoj treći pogodak ali Slask uzvraća samo dvije minute kasnije. Svoj drugi prvenstveni gol zabija Dino Štiglec koji sada ima po dva gola i dvije asistencije.

Slask je ovim bodom stigao na prvo mjesto sa 17 bodova. Isto toliko ima i Pogon koji svoju utakmicu igra danas, a za Pogon vrlo dobru sezonu imaju dva bivša igrača Hajduka – Dante Stipica i Zvonimir Kožulj.

19. pogodak Kiša

Prvi strijelac litavske prve lige Tomislav Kiš i jučer je pogodio. Žalgiris je u 24. kolu gostovao kod Riteriaija ali nije uspio slaviti. Bilo je 1:1. Jedini pogodak za goste postigao je Kiš u 43. minuti što je njegov već 19. u prvenstvu. To ga čini uvjerljivo prvim strijelcem lige, prvi pratitelj ima 13.

Ovo je šesta utakmica u nizu u kojoj je Kiš zabio uključujući i dvije kup utakmice, a u tih šest susreta postigao je deset golova. Žalgiris je na tablici prvi s pet bodova više od Suduve, ali Suduva ima čak tri utakmice manje.

Petar Musa strijelac

Hrvatski nogometaš Petar Musa postigao je drugi pogodak u češkom prvenstvu gdje nosi dres Slovan Libereca. Njegova momčad remizirala je kod Opave 1:1 a Musa je odigrao svih 90 minuta.

U 53. minuti Liberec je poveo golom hrvatskog igrača, ali su domaći izjednačili šest minuta kasnije.

Liberec je nakon deset kola tek deseti na tablici s 11 osvojenih bodova.

Pogodak Živkovića

Ante Živković postigao je prvi pogodak u dresu slovenskog Aluminija ove sezone. Njegova momčad s uvjerljivih je 3:0 svladala Tabor Sežanu a Živković je odigrao cijeli susret.

Hrvatski nogometaš upisao se u strijelce u 32. minuti kada je pogodio za 2:0.

Osim Živkovića, za Aluminij su cijeli susret odigrali i Ivan Kontek te vratar Matija Kovačić dok je Nikola Leko zamijenjen u 69. minuti. Za Tabor su od hrvatskih nogometaša igrali Antonio Azinović, Stjepan Babić te Dominik Mihaljević. Aluminij je na tablici vodeći s 21 bodom a Tabor nakon deset utakmica ima deset bodova.

Pogodak Bagarića u novom kiksu

Šestu utakmicu u prvenstvu u nizu Široki Brijeg ne zna za pobjedu. Prije ovog kola BH. prvoligaš promijenio je trenera, ali ni to nije pomoglo. Jučer je Široki Brijeg gostovao kod Borca iz Banja Luke i remizirao je 1:1.

Široki je poveo trećim prvenstvenim golom Dražena Bagarića u 31. minuti.

Stvari su nizbrdo krenule za goste iz Širokog Brijega krenule u 50. minuti kada su zbog isključenja Stanića ostali s igračem manje. Borac je igrača više iskoristio u 72. minuti kada je Milutinović zabio za 1:1.

Široki je na tablici tek deveti sa samo osam bodova iz devet kola.

Sjajan gol Pluma

Hrvoje Plum postigao je svoj treći zgoditak u prvoj ligi u Sjevernoj Irskoj. Njegov Glentoran slavio je protiv Warrenpointa rezultatom 2:1. Plum je pogodio već u petoj minuti, kada je fenomenalnim udarcem iz slobodnog udarca iznenadio gostujućeg vratara.

Glentoran nakon osam kola ima 14 bodova i zauzima četvrtu poziciju u prvenstvu.

Tokić dvostruki strijelac

Islandski drugoligaš Selfoss slavio je jučer rezultatom 0:2 u susretu 22. kola protiv Karija. Oba pogotka za goste zabio je 29-godišnji hrvatski napadač Hrvoje Tokić koji dres Selfossa nosi od ljeta 2018. godine.

Tokić je pogađao u 26. i 53. minuti a Selfoss je na tablici treći s 44 boda, dva manje od vodeće momčadi lige.

Remi Zekića

Drugo kolo u nizu moldovski prvak Sheriff Tiraspol kojeg vodi hrvatski trener Zoran Zekić upisao je remi. Sheriff je ‘nulu’ odigrao sa Speranta Nisporenijem u susretu 22. kola.

Neće to ipak previše utjecati na sami vrh tablice lige jer Sheriff suvereno drži prvu poziciju s deset bodova prednosti. Za Sheriff su jučer od hrvatskih nogometaša igrali Gabrijel Boban, i Andrej Lukić. Mateo Mužek utakmicu je odgledao s klupe a vratar Zvonimir Mikulić nije bio u zapisniku za ovu utakmicu.