Leko stopostotan s Bruggeom, Bišćan lider Slovenije s Olimpijom; golovi Pašalića, Ivančića i Šituma; Barišić i Dangubić asistenti (VIDEO)

Jučer su se tri hrvatska nogometaša upisala u strijelce. Mario Pašalić postigao je prvijenac za Spartak, Josip Ivančić pogodio je za Ashkelon, te Mario Šitum za Lech. Asistencije su upisali Josip Barišić i Filip Dangubić.

Pogodak Pašalića u moskovskom derbiju

Ruski prvak Spartak Moskva poražen je u derbiju ruskog prvenstva protiv CSKA Moskve rezultatom 2-1. Spartak je poveo u 48. minuti kada je s vrha kaznenog prostora udarac uputio Mario Pašalić, a lopta je odsjela u mrežu nakon što je pogodila domaćeg braniča u nogu. Pašaliću je u 5. kolu bio asistent u 2-0 pobjedi nad Arsenal Tulom, a ovo mu je prvi pogodak u trećem nastupu za Spartak. Domaćini su rezultat preokrenuli pogocima u 83. i 84. minuti, te se tako s dvanaest bodova, nakon nepotpunih šest kola ruske Premier lige pridružili trenutno vodećem trojcu Zenit, Rostov, Lokomotiv – koji na kontu imaju trinaest bodova.

Spartak nakon šest kola ima po dvije pobjede, dva remija i dva poraza i trenutno je osma momčad ruskog prvenstva.

Josip Ivančić za tri boda Ashkelona

Izraelski Ashkelon je u trećem kolu izraelskog Toto Kupa svladao Beitar Jerusalem u gostima s 1-2. Drugi pogodak za goste je u 55. minuti zabio 26-godišnji hrvatski napadač Josip Ivančić.

Usprkos pobjedi, Ashkelon se oprostio od Kupa, jer nakon tri kola imaju isto toliko bodova i nalaze se na posljednjem, četvrtom mjestu svoje grupe C.

Asistencija Barišića u porazu Piasta

Momčad Piasta poražena je u petom kolu poljske Ekstraklase na gostovanju kod Legie, rezultatom 3-1.  Za goste je od 73. minute u igri bio hrvatski napadač Josip Barišić, koji je u 89. minuti lijepim ubačajem asistirao Papadopulosu za jedini pogodak svoje ekipe.

Piast nakon pet kola ima samo dva boda, i nalazi se na posljednjoj poziciji prvenstva.

Dangubić asistent u remiju Celja

U petom kolu slovenske Prve Lige Celje i Triglav odigrali su neriješen susret (1-1). Za Celje je do 80. minute igrao hrvatski napadač Filip Dangubić koji je u 66. minuti asistirao za prvi i jedini pogodak svoje momčadi. Celje nakon pet kola drži šestu poziciju s pet bodova.

Od hrvatskih trenera uspješni su bili Ivan Leko, Igor Bišćan, te Niko Kovač.  Marijo Tot je pak upisao novi poraz u Kini, dok je Lech Nenada Bjelice remizirao.

Tri od tri Ivana Leke

Club Brugge kojeg vodi naš Ivan Leko u trećem je kolu belgijske Jupiler Lige svladao Zulte Waregem rezultatom 1-2. Aktualni belgijski prvak tako je uspješno ušao u ligaški dio sezone, nakon što su slavili i u prva dva kola, protiv Lokerena i Eupena.

Igor Bišćan vodeći u Sloveniji

Igor Bišćan i njegova Olimpija svladali su Rudar iz Velenja rezultatom 4-0 u petom kolu slovenskog prvenstva. Momčadi iz Ljubljane to je četvrta pobjeda u sezoni, te uz jedan remi ima 13 bodova i nalazi se na prvoj poziciji. Napomenimo i da je Bišćanova momčad do sada primila samo jedan pogodak, a postigla njih 13, te zahvaljujući tom učinku trenutno ima najbolji napad i najbolju ligu u slovenskom prvoligaškom društvu.

Niko Kovač u 1/16 finala Kupa

Eintracht Frankfurt kojeg vodi naš Niko Kovač plasirao se u šesnaestinu finala njemačkog DFB Kupa. Eintracht je jučer rezultatom 0-3 svladao Erndtebruck, te bez većih problema osigurao plasman dalje.

Remi Lecha

Lech Poznan kojeg vodi naš Nenad Bjelica remizirao je u petom kolu poljskog prvenstva  sa Zaglebieom (1-1). Jedini pogodak za njegovu momčad postigao je Mario Šitum, kojem je to prvenstveni prvijenac za Lech. 25-godišnjeg Hrvata Bjelica je s travnjaka povukao u 70. minuti utakmice. Lech nakon pet kola ima osam bodova i nalazi se na četvrtoj poziciji Ekstraklase.

Novi poraz Marija Tota

Marijo Tot i njegov Zhejiang Yiteng poraženi su u 21. kolu kineskog prvenstva. Bolji od njih bio je Shenzhen rezultatom 3-1. Ovo je Totovoj momčadi deseti prvenstveni poraz, koja se nalazi na osmoj poziciji s 23 boda.