Kreilach strijelac u RSL-ovom oproštaju od MLS Cup završnice (VIDEO)

U uzvratnoj utakmici polufinala Zapadne Konferencije prvak ligaškog dijela iste – Sporting Kansas City, rezultatom 4-2 (2-0) svladao je Real Salt Lake i tako s ukupnih 5-3 osigurao nastup u finalu Zapada.

Prva utakmica ovog polufinalnog para okončana je rezultatom 1-1, te je Kreilachov RSL na uzvrat stigao bez jednog od najboljih (ako ne i najboljeg) igrača – Alberta Rusnaka, koji je uzvratnu utakmicu morao propustiti zbog akumuliranih žutih kartona.

Nevjerojatno uzbudljivu i neobičnu utakmicu gledali smo na rasprodanom (19 918 gledatelja) Children’s Mercy Park stadionu u Kansas Cityju. Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo domaćinu koji je kapitalizirao zaista očajnu igru gostiju u svojoj posljednjoj trećini.

Golovima Diega Rubia u 14. i Daniela Salloija u 19. SKC je imao uvjerljivih 2-0, propustivši uz to još nekoliko vrlo dobrih situacija za postizanje pogotka.

U redovima RSL-a tijekom prvih 45 minuta jedini se (uz donekle Platu) istaknuo Kreilach, koji se našao u dvije vrlo dobre situacije (pri rezultatu 1-0 i 2-0) no njegovi pokušaji u posljednji su trenutak blokirani.

Petkeova momčad ni u drugom dijelu nije izgledala baš pristojno, Kansas je i dalje dominirao događanjima na travnjaku i sve do pogotka Sebastiana Sauceda za 2-1 u 60. minuti je izgledalo da će domaćin mirno privesti utakmicu kraju.

Nakon postignutog pogotka RSL se polako, ali evidentno, počeo dizati, dok se u redove SKC-a uvukla izražena nervoza. Ipak, već u 67. minuti kazneni udarac za Kansas. Siguran je s bijele točke za SKC bio Ilie Sanchez.

Usprkos primljenom pogotku Kreilachova momčad nije odustajala, a ogromna želja za vraćanjem u utakmicu isplatila im se u 72. minuti kada je 29-godišnji Hrvat postigao pogodak nakon Platinog ubačaja iz kuta. 3-2 i ludnica do kraja utakmice… Bio je ovo 15. pogodak Kreilacha u MLS-u.

Do kraja utakmice gledali smo nevjerojatno nesiguran Kansas, koji je u nekoliko situacija zaista opasno živio, te je RSL propustio dvije fantastične situacije za postizanje trećeg pogotka koji bi ih odveo u konferencijsko finale.

U posljednjim sekundama utakmice (igralo se 7 minuta sudačke nadoknade), kada su gosti već duže vrijeme igrali s pet, šest igrača u napadu, Kansas City stiže do četvrtog pogotka i potvrde prolaska u finale Zapada. Strijelac je bio 22-godišnji Mađar Daniel Salloi.

Real Salt Lake je tako svoju sezonu okončao u polufinalu konferencije, dok će Sporting Kansas City u finalu Zapada igrati protiv Portland Timbersa koji su nakon jedanaesteraca izbacili Seattle Sounderse. Prvu utakmicu Portland je doma dobio 2-1, a u uzvratu je tijekom regularnog dijela bilo 2-1 za Seattle. Produžetke je Soundersima donio Ruidiaz pogotkom u trećoj minuti sudačkog dodatka, a u produžecima su postignuta još dva pogotka, te se zbog činjenice da u produžecima ne vrijedi pravilo pogotka u gostima, s ukupnih 4-4 pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

Za odigrati su još ostale utakmice Istočne Konferencije. Atlanta doma brani 1-0 prednost protiv New York Cityja, dok će prvi favorit za osvajanje MLS Cupa NY Red Bullsi na domaćem terenu pokušati preokrenuti 1-0 zaostatak koji su donijeli iz Columbusa.