Kreilach strijelac u porazu Union Berlina (VIDEO)

U 5. kolu njemačke druge lige Fortuna Düsseldorf je pred 26 341 gledateljem, na svojoj Esprit Areni rezultatom 3-2 porazila Union Berlin.

U vodstvo su domaćini stigli pogotkom 24-godišnjeg Nijemca Marcela Sobottke, koji se u  17. minuti utakmice najspretnije snašao u gužvi nakon ubačaja iz kuta za njegovu momčad, te tako stigao do trećeg ovosezonskog pogotka.

Do kraja poluvremena, usprkos velikoj dominaciji Fortune, rezultat se nije mijenjao. Kvalitetnije izdanje Uniona u drugom dijelu, pogotkom u 69. minuti okrunio je Damir Kreilach. 28-godišnji hrvatski veznjak svoj drugi ovosezonski pogododak postigao je nakon što je prekrasno pogodio glavom na ubačaj Trimmela iz kornera.

U vodstvo je Kreilachova momčad stigla u 78. minuti, kada je Turčin Kaan Ayhan prizemni ubačaj Japanca Uchide pospremio u vlastitu mrežu.

Do preokreta domaćini stižu u posljednjih 9 minuta susreta. Prvo je u 84. Fortunin Japanac Takashi Usami lijepo pospremio jedan odbijanac za 2-2, a potpuni preokret i pobjedu Fortuni donosi 20-godišnji Florian Neuhaus, čiji je udarac zahvaljujuć lošoj reakciji gostujućeg vratara Buska završio u mreži za konačnih 3-2.

Spomenimo i da je u redovima Fortune 65. minuta na travnjaku proveo igrač Dinama na posudbi – Davor Lovren. Bratu proslavljenog hrvatskog reprezentativca i svjedoka u aferi Godot – Dejana, ovo je treći (i minutažno najdulji) nastup od dolaska u 6. mjesecu.

Fortuna je nakon nekompletiranih 5 kola 2. Bundeslige trenutno vodeća momčad prvenstva s 13 bodova na kontu, dok se Union s osam osvojenih bodova trenutno nalazi na 6. mjestu druge njemačke lige.