Kreilach dvostruki asistent u slavlju RSL-a protiv Seattlea (VIDEO)

Arhiva/YouTube Screenshot

Real Salt Lake je, pred 17 825 gledatelja na svom Rio Tinto stadionu u Sandyju, rezultatom 3-0 (1-0) upisao važnu pobjedu protiv Seattle Soundersa.

Igrač utakmice u pobjedi RSL-a bio je kapetan momčadi, 30-godišnji Damir Kreilach – koji je upisao dvije asistencije te je sada u aktualnoj sezoni na učinku od četiri pogotka i pet asistencija.

Domaći su do vodstva došli nakon brzo odigrane kontre koju je sretno završio 26-godišnji liberijski napadač Sam Johnson, čiji se udarac s nekih petnaest metara odbio od Xaviera Arreage i prevario gostujućeg vratara Freija za 1-0 RSL-a u 25. minuti utakmice.

2-0 na dodavanje Kreilacha u 71. postavlja slovački reprezentativac Albert Rusnak. 25-godišnjaku je to bio deveti pogodak u sezoni, te zajedno s Johnsonom predvodi listu trenutno najboljih klupskih strijelaca.

Do konačnih 3-0 Real Salt Lake je stigao pogotkom u 87. minuti. Kreilach je prvo oduzeo loptu u vlastitoj polovici terena, zatim odličnom loptom u prostor proigrao Coreyja Bairda koji sigurnom realizacijom stiže do svog četvrtog pogotka u sezoni.

RSL je tako upisao prvu pobjedu u “post Petke eri”. Naime, tri dana prije današnje utakmice (koju je s klupe vodio privremeni trener i dosadašnji pomoćnik – Freddy Juarez) 43-godišnji Mike Petke dobio je otkaz zbog “homofobnog istupa” poslije (0-1) ispadanja od meksičkog Tigresa u prvom izdanju Leagues Cup-a, turnira u kojem sudjeluju po četiri kluba iz MLS-a i meksičke prve lige.

Petke je poslije srpanjskog poraza, koji je obilježilo i utrčavanje mačke u teren, bio bijesan suđenjem panamskog djelitelja pravde Johna Pittija i njegovih kolega. Osim crvenog kartona igraču njegove momčadi, donedavni trener RSL-a sucima je zamjerio kratku nadoknadu vremena (četiri minute) i činjenicu da je Pittti usprkos prekidu zbog utrčavanja mačke utakmicu odsudio po isteku četvrte minute sudačke nadoknade.

Po završetku utakmice Petke je suce vrijeđao na travnjaku i koristio frazu “moterfuckinkg puto”, što se u Sjedinjenim Američkim Državama karakterizira kao anti-gay fraza. Američki trener toliko je bio bijesan događajima i suđenjem, da je te riječi ispisao na papir i s istim suce dočekao i u tunelu. Iako su čelnici Real Salt Lakea u početku stali uz svog trenera, nakon triju sankcija od strane lige i očekivane osude šire javnosti, Petkeu je ponuđeno da sam ponudi ostavku, što je odbio, te je u konačnici odlukom uprave postao bivši. Pitanje je hoće li poslije ovakvog raspleta Petke, koji je u karijeri osim RSL-a vodio i New York RB, tako skoro pronaći angažman u MLS-u.