Kolar s dva pogotka ‘srušio’ Gornik, Pecirepov deseti ligaški gol u Austriji (VIDEO)

U jučer odigranim utakmicama dva su se hrvatska nogometaša upisala u strijelce za svoje klubove. Kolar je u 1-2 slavlju Wisle Krakow na gostovanju kod Gornika postigao oba gostujuća pogotka, dok je Darijo Pecirep postigao svoj deseti ligaški pogodak u 3-4 slavlju njegovog Reida na gostovanju kod Innsbrucka.

Deveti pogodak Kolara u poljskoj Ekstraklasi

U 4. kolu Lige za ostanak poljske Ekstraklase Wisla Krakow je rezulatom 1-2 (1-1) pred 17 210 gledatelja svladala Gornik u Zabrzama.

Oba pogotka za gostujuću momčad postigao je 23-godišnji Marko Kolar koji je tim učinkom stigao do devet ligaških golova u aktualnoj sezoni. Bivši igrač Dinama, Lokomotive i Sesveta u strijelce se upisivao u 34. minuti za 0-1 iz kaznenog udarca, te u 51. za konačnih 1-2. U igri je 23-godišnjak bio do 85. minute.

Pogodak za goste postigao je 25-godišnji Španjolac Jesus Jimenez samo tri minute nakon gostujućeg vodstva. Wisla je ovim slavljem konačno prekinula niz od šest kola bez pobjede (4 poraza, 2 remija).

Pecirepov deseti pogodak u austrijskoj 2. ligi

U 25. kolu austrijske 2. lige Ried je, pred 330 gledatelja na Tivoli Neu stadionu, rezultatom 3-4 (2-2) svladao drugu momčad Wacker Innsbrucka.

U rezultatski uzbudljivoj utakmici u kojoj su gosti ipak bili izraženije bolji tri pogotka je postigao Slovenac Patrik Eler, 27-godišnjak je bio strijelac u 9., 24. i 59. minuti (kazneni udarac). Domaći su do 2-2 na poluvremenu stigli golovima Ertugrula Yildrima (31.) i bivšeg mladog hrvatskog reprezentativca Roberta Martića (35.).

2-4 je pogotkom u 83. minuti utakmice postavio Darijo Pecirep, koji je u igru ušao u 74. umjesto trostrukog strijelaca Elera. Konačnih 3-4 postavio je 19-godišnji Japanac Atsushi Zaizen.

Pecirep je jučerašnjim pogotkom stigao do desetog ligaškog gola
(13. u svim natjecanjima) u aktualnoj sezoni, te je s tim učinkom uvjerljivo najbolji klupski strijelac.

27-godišnjak je u Ried stigao iz trećeligaša Wienera u srpnju prošle godine i od tada je više/manje standardan prvotimac.

Njegov Ried pet kola prije kraja ima 52 boda na kontu, dva više od drugoplasiranog Wattensa. U prvu ligu vodi samo osvajanje naslova prvaka, a u elitnom austrijskom klupskom društvu Ried nije bio od sezone 2016/2017.