Kiš i Bagarić strijelci za slavlje Soligorska; Brekalo za Stuttgart u Kupu (VIDEO)

Josip Brekalo

U susretu 18. kola bjeloruskog prvenstva Soligorsk je na krilima hrvatskih nogometaša svladao FC Minsk rezultatom 3-0. U njemačkom DFP Kupu u strijelce se upisao i Josip Brekalo za njegov Stuttgart.

U 18. kolu bjeloruskog prvenstva momčad Soligorska je s 3-0 na svom terenu svladala FC Minsk. Sva tri hrvatska nogometaša u redovima domaćih su zaigrali. Tomislav Kiš u igri je bio do 83. minute, a u 48. je postigao drugi gol za svoju ekipu, te prethodno asistirao Lisakovichu, koji je lijepim pogotkom osigurao  1-0 vodstvo svoje momčadi u 8. minuti utakmice. Dražen Bagarić u 79. je minuti postavio konačan rezultat trećim pogotkom svoje ekipe, nakon čega je napustio igru. Još jedan hrvatski nogometaš u redovima Soligorska, Ljuban Crepulja je u igru ušao u 68. minuti.

Kišu je ovo prvi pogodak u dresu bjeloruskog kluba,u koji je stigao krajem 7. mjeseca ove godine, dok je njegov kolega Bagarić današnjim pogotkom stigao do brojke od dva gola na kontu.

Drugi pogodak Brekala za Stuttgart

U utakmici prvog kruga njemačkog DFP Kupa bivši igrač Dinama, 19-godišnji Joisp Brekalo, bio je strijelac u 2-2 remiju Stuttgarta s Cottbusom. Domaćini su na poluvrijeme otišli s dva pogotka prednosti (Viteritti 5′, Zimmer 28′), da bi povratak gostiju započeo naš Brekalo, koji je u 49. minuti pogodio prvi pogodak za svoju ekipu.

Do izjednačenja je Stuttgart stigao autogolom Matuwile u 78. minuti. Nakon produžetaka također nije bilo pobjednika, te je Stuttgart prolazak u iduću fazu natjecanja osigurao boljim izvođenjem jedanaesteraca (3-4). Siguran je s bijele točke, u četvrtoj seriji, bio i Josip.