Kelić strijelac za Craiovu, Pašalić asistent za Atalantu (VIDEO)

Uspješan vikend hrvatskih nogometaša u svojim klubovima zatvorili su Renato Kelić i Mario Pašalić. Kelić je postigao prvi pogodak u sezoni u visokoj pobjedi njegove Craiove, dok je Pašalić bio asistent u remiju Atalante kod Rome.

U šestom kolu rumunjskog prvenstva Craiova je s uvjerljivih 1:5 svladala Voluntari. Poveli su gosti već u 24. minuti pogotkom Nicosura Bancua. Tri minute kasnije već je bilo 0:2. Nakon prekida s desne strane najviši je u skoku bio hrvatski stoper Renato Kelić koji postiže svoj prvi pogodak ove sezone.

U nastavku utakmice Craiova je nastavila s efikasnom igrom, u strijelce se još dva puta upisao Bancu koji je kompletirao hattrick, dok je jedan pogodak dodao i Mitrita. Jedini pogodak za domaće je u 86. minuti postigao Laidouni. Osim Kelića za goste, cijeli susret za Voluntari je odigrao bivši branič Cibalije, Ivan Zgrablić.

Craiovi je ovo druga pobjeda u šestom kolu, trenutno imaju osam bodova i nalaze se na šestoj poziciji. Voluntari je posljednji na tablici sa samo jednim bodom.

Ekipe Rome i Atalante zatvorile su druge kolo talijanske Seria A. Vrlo dobro je domaća momčad otvorila susret je već u drugoj minuti povela pogotkom Pastorea. No, nakon toga Atalanta je igrala sjajna, te potpuno zasluženo do poluvremena zabila tri pogotka te s velikom prednošću otišla na odmor. Kod trećeg pogotka sudjelovao je i hrvatski veznjak Mario Pašalić, koji je bio asistent Rigonijevom pogotku. Lijepo je Mario gurnuo loptu kroz noge stoperu Manolasu, a Rigoni je akciju završio pogotkom.

Ipak, iako je Atalanta bila bolji protivnik i u drugom dijelu, osvojili su samo bod. Pogocima Florenzija u 60. i Manolasa u 82. minuti Roma je ipak stigla do boda.

Pašalić je za Atalantu odigrao svih 90 minuta, dok je za domaće Ante Ćorić utakmicu odgledao s klupe.

Obje ekipe nakon dva kola imaju četiri boda te se nalaze na četvrtoj, odnosno petoj poziciji.