Kalinić strijelac za Milan; gol i asistencija Oršića; Čanađija strijelac za novu pobjedu Bišćana (VIDEO)

Tri su se hrvatska nogometaša danas upisala u strijelce, to su Nikola KalinićMislav Oršić i Dario Čanađija. Osim gola Oršić je upisao i asistenciju, a asistent je bio i Dario Melnjak u Sloveniji.

Od trenera Ivan Leko poražen je protiv Kalinića i Andrijaševića, Niko Kovač upisao je remi, dok je Igor Bišćan opet slavio.

Kalinić strijelac za Milan

Milan je u 31. kolu talijanske Seria A remizirao sa Sassuolom 1:1. Gosti su poveli u 75. minuti prkeo Politana, da bi Milan četiri minute prije kraja pogotkom našeg napadača Nikole Kalinića stigao do boda. Kalinić je prethodno u igru ušao u 67. minuti, a ovo mu je peti pogodak u prvenstvu ove sezone. Milan nakon 31 kola ima 52 boda i sedma je momčad prvenstva.

Gol i asistencija Oršića

Južnokorejski prvoligaš Ulsan Hyundai u petom je kolu na svom terenu rezultatom 3:1 svladao Gangwon. Za domaće je cijeli susret odigrao naš nogometaš Mislav Oršić koji je postigao gol te upisao asistenciju. Oršić je najprije u 50. minuti izborio kazneni udarac koji je sam realizirao, te crveni karton protivnika.

Gosti su u 53. minuti smanjili na 2:1, ali konačan rezultat postavljen je u 67. minuti, kada je Oršić upisao asistenciju.  Ulsanu su ovo na iznenađenje tek prvi bodovi te su tek deseti s tri boda nakon pet kola.

Melnjak asistent

Domžale je na svom terenu danas s uvjerljivih 3:0 svladao Triglav u utakmici 26. kola slovenskog prvenstva. Cijeli je susret za domaće odigrao naš Dario Melnjak koji je u 60. minuti bio asistent prvog pogotka svoje ekipe. Nakon 26 kola Domažle se nalazi na drugoj poziciji s 52 boda, jednako kao i trećeplasirani Maribor.

Remi Kovača s Hoffenheimom

U utakmici 29. kola njemačke Bundeslige Eintracht Frankfurt našeg Nike Kovača remizirao je na svom terenu protiv Hoffenheima. Utakmica je završena rezultatom 1:1. Kod domaće momčadi nije bilo Ante Rebića, koji se prošlog vikenda ozljedio, dok je kod gostiju do 57. minute igrao naš Andrej Kramarić. Eintracth je nakon 29 kola četvrti s 46 bodova, a Hoffenheim je sedmi s 43.

Novi pogodak Čanađije – nova pobjeda Bišćana

Olimpija našeg Igora Bišćana svladala je danas Krško rezultatom 0:1, u susretu 26. kola. Gol vrijedan tri boda za goste je zabio hrvatski veznjak Dario Čanađija u 48. minuti. Čanađija je igrao do 77. minute, Leon Benko od 71., dok su Danijel Miškić, Dino Štiglec, Tomislav Tomić i Filip Uremović odigrali cijeli susret. Za domaće su cijeli susret odigrali Josip Balić i Tonći Mujan, dok je Nikola Mandić zamijenjen u 77. minuti. Nakon 26 kola Olimpija je vodeća s 62 boda, deset više uz utakmicu više od Domažala i Maribora, dok je Krško sedmo s 26.

Poraz Leke

U utakmici drugog kola playoffa za prvaka, ujedno i derbija kola, momčad Genta pobijedila je prvoplasirani Club Brugge, koji vodi naš Ivan Leko. Pogodak vrijedan pobjede pao je već u drugoj minuti, a postigao ga je Kalu. Od 88. minute za Gent je igrao Franko Andrijašević, dok je Lovre Kalinić proveo svih 90 minuta na golu domaćih. Za Club Brugge je cijeli susret odigrao naš branič Matej Mitrović. Club Brugge je na tablici prvi s 37 bodoa, Gent ga prati sa šest manje.