Kalinić strijelac protiv Fiorentine (VIDEO)

acmilan.com

U utakmici posljednjeg kola talijanske Serie A, Milan je s visokih 5:1 svladao Fiorentinu. Treći pogodak za domaću je momčad postigao hrvatski napadač Nikola Kalinić. Njegov šesti pogodak u prvenstvu ove sezone.

Milan kojem je u ovom susretu bilo bitno ne izgubiti, jer bi eventualnim padom na sedmo mjesto morali igrati kvalifikacije za Europsku ligu, te Fiorentina koja je tražila pobjedu te poraz Atalante za sedmo mjesto koje vodi baš u kvalifikacije za Europsku ligu.

Povela je Fiorentina u 20. minuti pogotkom Simeonea, ali je Milan uspio okrenuti već do kraja prvog poluvremena. Najprije je na 1:1 u 23. minuti poravnao Calhanoglu, da bi potpuni preokret u 42. donio Patrick Cutrone.

U 49. minuti za Milan se u strijelce upisao i naš Nikola Kalinić. Kalinić koji je sudjelovao u začetku akcije iskoristio je odbijanac nakon obrane vratara gostiju, te je postigao svoj šesti prvenstveni pogodak ove sezone.

Pobjeda je potvrđena novim pogotkom Cutronea u 59., te Bonaventure u 76. minute. Kalinić je igrao do 78. minute, dok je za goste utakmicu s klupe odgledao Milan Badelj.