Jonjićev šesti pogodak u još jednom preokretu Osake (VIDEO)

U 36. kolu japanske J-League Cerezo Osaka je pred 29 918 gledatelja u Osaki rezultatom 3-1 porazila Kobe, te time potvrdila 3. mjesto koje vodi u kvalifikacije za AFC Ligu prvaka.

Osaka je kao i u prošlom kolu do pobjede stigla nakon preokreta, a strijelac je drugo kolo za redom bio hrvatski branič Matej Jonjić.

>> Peti pogodak Jonjića u važnom preokretu Cerezo Osake (VIDEO)

Poveli su gosti u 11. minuti preko Watanabea, a izjednačenje Osaki u 41. minuti donosi Sugimoto, te se s tim rezultatom odlazi na odmor.

U nastavku pogodak za 2-1 postiže Jonjić u 67. minuti. Na ubačaj Maruhashija iz kuta najviši je bio Jonjić, kojem je to 6. prvenstveni pogodak za Osaku, te je sada trenutno treći klupski strijelac.

Konačnih 3-1 postavio je svojim drugim pogotkom na susretu Sugimoto u 87. minuti, te tako s ukupno 22 prvenstvena pogotka kolo prije kraja ostao usamljen na vrhu ljestvice najboljih ligaških strijelaca.

Kolo prije kraja Osaka na kontu ima 63 osvojena boda dok četvrtoplasirana Kashiwa ima 4 manje. U posljednjem kolu Osaka gostuje kod praktički novog drugoligaša – Albirex Niigate.