Jelavić novim pogotkom potvrdio sjajnu formu u Kini (VIDEO)

Nikica Jelavić. Poveli su gosti već u 1. minuti susreta kada je Jelavić dobro ispratio otvaranje svoje momčadi, te s pet metara mirno matirao Wu-a. Jelaviću je ovo šesti pogodak u posljednjih šest susreta u kineskoj Super League, te se s ukupnih 7 na kontu nalazi na visokoj 5. poziciji ljestvice strijelaca. Stvari su se na ovom susretu za Jelavićevu momčad zakomplicirale isključenjem Pengfei Hana, koji je izravni crveni karton zaradio zbog brutalnog starta već u 8. minuti utakmice. Iako bivši napadač Watforda Ighalo u 28. minuti nije realizirao najstrožu kaznu za domaćine, Yatai do izjednačenja i osvojenog boda ipak dolazi u 50. minuti kada Ighalo asistira Long Tanu koji lijepo pogađa za konačnih 1-1.   https://www.youtube.com/watch?v=iKzFMQudO_g Nakon kompletiranog 12. kola najvišeg razreda kineskog nogometa Jelavićev Guizhou Zhingheng s 14 osvojenih bodova drži osmo mjesto ljestvice. U idućem kolu očekuje ih okršaj s vodećom momčadi prvenstva (Guangzhou), koju vodi Luiz Felipe Scolari.