Ivankovićev Persepolis poražen u prvoj utakmici finala AFC Lige prvaka (VIDEO)

Jutros je u Kashimi odigrana prva finalna utakmica 37. izdanja AFC Lige prvaka u kojoj su se sastali domaći Kashima Antlersi i iranski Persepolis. Japanska momčad je pred 35 022 gledatelja upisala 2-0 (0-0) pobjedu, te tako sa zalihom od dva pogotka prednosti za tjedan dana putuje u Teheran.

Kashimi, osmorestrukom prvaku Japana, ovo je prvo finale elitnog kontinentalnog klupskog natjecanja, baš kao i Ivankovićevoj momčadi.

U prilično izjednačenom (ne i pretjerano atraktivnom) susretu gosti su već u 4. minuti utakmice tražili kazneni udarac smatrajući da je Seung-Hyeon Jung pri blokiranju Alipourovog udarca igrao rukom, no kineski sudac Ma Ning odlučio je ne pokazati na bijelu točku za Persepolis.

Do rezultatske prednosti od dva pogotka Kashima je stigla golovima Brazilaca. 32-godišnji veznjak Leo Silva Beiranvandovu je mrežu zatresao u 58., a 23-godišnji Serginho u 70. minuti. Ivankovićeva momčad susret je okončala s igračem manje jer je Siamak Nemati u 91. minuti nasrnuo naDaiga Nishija te zaradio drugi žuti karton.

29-godišnji hrvatski vratar Božidar Radošević i ovaj je susret, standardno, odlgedao s klupe za pričuve.

Uzvratna utakmica na rasporedu je 10. studenog u Teheranu, a vrijedi podsjetiti da su na snazi standardna pravila, odnosno, da se primjenjuje pravilo gola u gostima.