Iličević, Mance, Krstanović i Šitum po dva pogotka, Kranjčar asistent (VIDEO)

ostavili traga u još 18 susreta, postigavši čak 9 pogodaka.

Povratnik Kranjčar asistent u minimalnoj pobjedi Rangersa
Škotski Rangers na Ibroxu je s minimalnih je 1-0 slavio protiv luksemburškog Niedercorna. Asistent za jedini pogodak na susretu bio je 32-godišnji bivši hrvatski reprezentativac Niko Kranjčar, koji je tako na najbolji način potvrdio uspješan povratak nakon teške ozljede ligamenata zbog koje je bio odsutan još od listopada prošle godine. U javnosti velikom većinom otpisani Kranjčar lijepo je u 37. minuti podvalio Milleru za, ispostavilo se, konačnih 1-0. http://www.dailymotion.com/video/x5s6ekq_kenny-miller-goal-hd-rangers-1-0-niedercorn-29-06-2017-hd_sport Povratnik Niko i njegov Rangers će (ukoliko ne bude neočekivane drame u Luksemburgu) u 2. pretkolu Europa lige igrati s ciparskim AEL Limassolom, koji je danas na Gibraltaru slavio s visokih 4-0 protiv St. Josephsa.
Široki stekao lijepu prednost pred uzvrat u Kazahstanu
  Široki Brijeg je na Pecari rezultatom 2-0 slavio protiv kazahstanskog predstavnika Ordabasyja. Oba pogotka za domaće postigao je 34-godišnji napadač Ivan Krstanović. Prvo je za vodstvo Širokog u 37. minuti realizirao kazneni udarac kojeg je najskuplji igrač gostiju – Pablo Fontanello napravio upravo na njemu. Drugi pogodak Krstanović je postigao na početku sudačke nadoknade prvog poluvremena, iskoristivši jednu gužvu u šesnaestercu Ordabasyja. Asistencija je u konačnici upisana bivšem igraču Rudeša 23-godišnjem Dejanu Čabraji. https://www.youtube.com/watch?v=AJ_WLhVoo1U Za momčad Gorana Sablića osim spomenutih Krstanovića i Čabraje svih 90 minuta odigrali su još Luka Begonja i bivši igrač Osijeka Slavko Bralić, dok je bivši RNK-ovac Luka Grubišić u igru ušao u 81. minuti. Ukoliko Široki obrani stečenu prednost u Kazahstanu, u drugom kolu će odmjeriti snage s Aberdeenom.
Šitum zabio dva pogotka u debiju za Bjeličin Lech
Lech Poznan našeg Nenada Bjelice s visokih je 4-0 porazio makedonski Pelister, a strijelac dva pogotka u svom prvom nastupu za Lech postigao je igrač zagrebačkog Dinama Mario Šitum. 25-godišnjak, na jednogodišnjoj posudbi s pravom oktupa u Poznanu, pogotke je postizao u 30. i 57. minuti, oba glavom. Osim njega strijelaci su još bili Nielsen iz kaznenog udarca u 28. za 1-0, te Majewski u 38. za 3-0. http://www.dailymotion.com/video/x5s6i7m_all-goals-l-e-c-h-4-0-p-e-l-i-s-t-e-r_sport Bjelica i Šitum sa svojim će Lechom u 2. pretkolu na noge norveškom Haugesundu koji je danas s čak 7-0 porazio sjevernoirski Coleraine.
Ivo Iličević dvostruki strijelac za Kairat Almaty
Kazahstanski prvoligaš Kairat otvorio si je vrata drugog pretkola uvjerljivim slavljem od 6-0 protiv Atlantasa. Hrvatski veznjak Ivo Iličević u igru je ušao u 30. minuti, i u istoj minuti se upisao u strijelce. Iličević je također postigao i posljednji pogodak na utakmici u 73. minuti. Osim Iličevića dva pogotka postigli su i Andrej Arshavin, te obalobjelokošćanin Gerard Gohou. http://www.dailymotion.com/video/x5s61la_all-goals-highlights-kairat-almaty-6-0-atlantas-klaipeda-29-06-2017_sport
Antonio Mance – Trenčin
Slovački Trenčin također je bio uvjerljiv u prvoj utakmici. S visokih 5-1 pobijedili su gruzijski Torpedo Kutaisi. Hrvatski napadač Antonio Mance u igri se zadržao do 73. minute, a bio je dvostruki strijelac. Pogađao je u 36. i 40. minuti. http://www.dailymotion.com/video/x5s5xss_antonio-mance-goal-hd-trencin-svk-1-1-torpedo-kutaisi-geo-29-06-2017_sport http://www.dailymotion.com/video/x5s5y8e_antonio-mance-goal-hd-trencin-svk-2-1-torpedo-kutaisi-geo-29-06-2017_sport
Bišćan, Benko i ekipa poraženi u Finskoj
Ljubljanska Olimpija iznenađujuće je poražena protiv finskog VPS-a. Igor Bišćan tako je porazom u debiju započeo svoju trenrsku avanturu u slovenskom prvoligašu. Večeras su za njegovu momčad cijeli susret odigrali Dino Štiglec i Tomislav Tomić, dok je Leon Benko u igri bio do 67. minute, a Danijel Miškić do 78.
Lendrić za minimalnu prednost Želje
Ivan Lendrić bio je strijelac jedinog pogotka u okršaju Željezničara i crnogorske Zete. Pogodak odluke postigao je glavom nakon ubačaja iz kuta u 48. minuti utakmice. http://www.dailymotion.com/video/x5s6lkw_1-0-ivan-lendric-goal-zeljeznicar-sarajevo-1-0-zeta-29-06-2017_sport Ukoliko Željo obrani minimalnu prednost u 2. pretkolu Europa lige najvjerojatnije će na noge švedskom AIK-u koji je danas odigrao susret bez pogodaka protiv Klaksvika s Farskih otoka. Andrija Filipović – ND Gorica Slovenska Gorica slavila je u prvom pretkolu Europske lige protiv armenskog Shiraka rezultatom 0-2. Hrvatski napadač Andrija Filipović se u redovima slovenske momčadi u igri zadržao do 79. minute. Nino Galović – Dinamo Minsk Dinamo Minsk ostvario je prednost pred uzvratnu utakmicu protiv Runavika pobjedom od 2-1. Za domaće je cijeli susret igrao bivši stoper RNK Splita Nino Galović. Josip Krznarić – Levadia Estonski predstavnik Levadia poražen je u prvoj utakmici na svom terenu rezultatom 0-2 protiv Cork Citya. Cijeli susret za domaće je odigrao cijeli susret Josip Krznarić. Ivan Runje – Jagiellonia Jagiellonia je u prvoj utakmici ostvarila prednost slavljem na gostovanju kod gruzijskog Dinamo Batumia rezultatom 0-1. Cijeli susret za poljsku je momčad odigrao i hrvatski stoper Ivan Runje. Ivan Čeliković – Shkëndija Makedonska Shkëndija ostvarila je veliki korak ka drugom pretkolu. Na svom su terenu s uvjerljivih 3-0 svladali moldavsku Daciu, a u igri je do 62. minute bio i bivši igrač Inter Zaprešića Ivan Čeliković. Dražen Bagarić – Soligorsk / Ivo Kardum, Andro Švrljuga – Suduva U okršaju bjeloruskog Soligorska i litvanske Suduve nije bilo golova. Za domaće je drugo poluvrijeme igrao napadač Dražen Bagarić, dok je Ljuban Crepulja utakmicu proveo na klupi. Kod gostiju je cijelu utakmicu na golu proveo naš vratar Ivo Kardum, kao i branič Andro Švrljuga. Od ostalih nastupa Hrvata spomenimo da su u 2-1 porazu Sarajeva na gostovanju u Moldovi kod Zaria Balti cijeli susret odigrali Novaković i Sarić. Svih 90+ minuta odigrali su i Tomislav Puljić u 1-2 pobjedi njegovog Vaduza (Lihtenštajn) na gostovanju kod velškog Bala Towna; Marko Radaš u 1-0 pobjedi Skenderbeua nad andorskom Sant Juliom; baš kao i 25-godišnji veznjak Ante Balkmaz koji je odigrao cijeli susret u 2-0 porazu njegove Jelgave na gostovanju kod Ferencvarosa. 30-godišnji Dario Tomić u 3-1 porazu Lieapaje na gostovanju kod sjevernoirskog Crusadersa na travnjaku je za gostujuću momčad bio do 71. minute.