Hrvati tresli mreže u Slovačkoj, Sloveniji, Poljskoj, Češkoj, Indoneziji i Makedoniji (VIDEO)

U jučer odigranim utakmicama devet se hrvatskih nogometaša u nacionalnim prvenstvima svojih klubova upisalo u strijelce.

Protivničke mreže tresli su Dino Špehar i Roko Jureškin u Slovačkoj, Marin Karamarko i Luka Bobičanec u Sloveniji, Roko Mišlov i Dario Krišto u Poljskoj, Marko Alvir u Češkoj i Marko Šimić u Indoneziji. Marin Jurina bio je strijelac u Sjevernoj Makedoniji.

Šimić strijelac u još jednom remiju Persije

Aktualni prvak Indonezije u velikoj je rezultatskoj krizi. Nakon što su se u svibnju u grupnoj fazi, uz četiri poraza i dvije pobjede, kao trećeplasirani oprostili od Azijskog kupa, uslijedio je poraz u finalu domaćeg kupa u kojem je u dvije utakmice s ukupnih 2-1 bolji bio PSM Makassar.

U prvenstvu je Perzija imala četiri odgođene utakmice, a u odigranih devet je, uključujući i jučerašnji remi, upisala svega jednu pobjedu. Pred 12 648 gledatelja Persija je odigrala neriješnih 1-1 (1-1) protiv Bhayangkare. Strijelac prvog pogotka na utakmici bio je hrvatski napadač Marko Šimić u 28. minuti, 31-godišnjaku je to bio osmi ligaški pogodak u devetom nastupu u sezoni.

Konačnih 1-1 postavio je 31- godišnji Brazilac Anderson Salles pogotkom iz slobodnog udarca u 41. minuti.

Učinkoviti Hrvati u Slovačkoj

U utakmici četvrtog kola prve slovačke lige Nitra je pred 874 gledatelja rezultatom 3-2 (1-0) svladala Sered i tako nakon tri poraza upisala prve bodove u sezoni.

Pogotke za domaće postizali su Chobot (30.) i igrač Rijeke na posudbi u Nitri, Milan Ristovski (49. i 67. iz penala), kojem je za drugi pogodak asistent bio nekadašnji veznjak Sesveta, Lučkog i Zeline, 27-godišnji Nikola Gatarić.

Smanjenje rezultatskog zaostatka Seredu u 75. minuti svojim drugim pogotkom u sezoni donosi 25-godišnji Dino Špehar.

Samo tri minute poslije konačnih 3-2 svojim prvijencem za Sered, u koji je stigao u srpnju ove godine, postavlja bivši član Hajduka, Adriatica, Primorca 1929 i Dugopolja, 18-godišnji Roko Jureškin.

Trenčin je u ovom kolu, pred 663 gledatelja, upisao 2-1 (0-1) slavlje nad Dunajskom Stredom. Asistent za izjednačujući pogodak domaćina bio je 23-godišnji Ante Roguljić, koji je igru napustio u 65. minuti.

Cijeli susret u redovima gostiju odigrao je 20-godišnji Vinkovčanin Marko Divković, koji je u 40. minuti pri rezultatu 0-1 za svoju momčad propustio dobru priliku za postizanje pogotka.

Za kraj izvještaja iz Slovačke spomenimo i to da su Lovro Cvek i Mihovil Klapan odigrali svih 90 plus minuta u 3-0 gostujućem porazu Senice kod Zemplina iz Michalovce, dok je u 4-0 slavlju Slovana iz Bratislave protiv Zlate Moravce za goste cijelu utakmicu odigrao Antonio Asanović, a Marin Ljubičić slavlje svoje momčadi odgledao s klupe za pričuve.

Miškić asistent u remiju Orenburga, Uremović među najboljima u minimalnom porazu Rubina kod Krasnodara

U prvoj utakmici petog kola ruske prve lige Orenburg je pred 4 076 gledatelja na domaćem terenu odigrao neriješenih 2-2 (0-1) protiv Tambova. Imao je novi ruski prvoligaš 0-2 no domaći su u razmaku od četiri minute (74. i 78.) postigli dva pogotka za konačnih 2-2. Asistencija za drugi pogodak i bod svakome upisuje se 25-godišnjem hrvatskom veznjaku Danijelu Miškiću čiji je pokušaj udarca u mrežu pospremio Ganac Fameyeh.

Spomenimo također da je u 1-0 domaćem slavlju Krasnodara nad Rubinom cijelu utakmicu odigrao 22-godišnji hrvatski stoper Filip Uremović, koji je prema prikazanom bio jedan od najboljih na terenu u redovima gostiju. Kolega mu i sunarodnjak Silvije Begić zbog ozljede ni ovu utakmicu nije bio u kadru Rubina.

Prvijenac Alvira u dresu Pribrama

Pribram je pred 3 186 gledatelja rezulatom 2-0 (-2-0) u petom kolu prve češke lige svladao novog prvoligaša Dynamo iz Češke Budeyovice. Strijelac prvog pogotka na utakmici u 9. je minuti bio 25-godišnji Marko Alvir, kojem je to bio prvijenac u dresu kluba u kojem je na posudbi iz praške Slavije.

Alvir je u igri bio do druge minute sudačke nadkonade, dok je u redovima gostiju od prve minute nastupio 25-godišnji Riječanin Matej Mršić, koji je travnjak napustio u 60., minutu poslije zarađenog žutog kartona.

Karamarko strijelac, Bobičanec strijelac i asistent u slavlju Mure

U 5. kolu slovenske prve lige Mura je pred 900 gledatelja svladala Triglav iz Kranja rezultatom 1-3 (0-2). Pogodak za 0-2 gostiju u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena, na asistenciju Luke Bobičaneca, postigao je 21- godišnji Marin Karamarko. Mladom stoperu to je bio prvijenac u četvrtom nastupu u slovenskoj ligi. Posljednji pogodak na utakmici za konačnih 1-3 u 78. je minuti nakon odličnog solo prodora postigao 26-godišnji Čakovčanin Luka Bobičanec, kojem je to bio treći ovosezonski pogodak.

Bobičanec i Karamarko odigrali su cijeli susret za Muru, baš kao i vratar Matko Obradović, dok je 22-godišnji Zadranin Andrija Bubnjar igru napustio u 58. minuti. S klupe Mure utakmicu je odgledao rezervni vratar Dean Šafarić.

Krišto i Mišlov strijelci u drugoj poljskoj ligi, Jurina u Sjevernoj Makedoniji

U trećem kolu druge poljske lige Tychy je, pred 3 712 gledatelja, rezultatom 4-1 (1-1) svladao Odru Opole. Strijelac trećeg pogotka na utakmici za 2-1 svoje momčadi u 47. minuti je bio 30-godišnji hrvatski veznjak Dario Krišto, kojem je to bio prvijenac u dresu Tychyja.

Miedz Legnica je u ovom kolu preokretom stigla do 2-1 (0-1) slavlja protiv Chrobryja, a pogodak za slavlje domaćih postigao je 31-godišnji Roko Mišlov, koji je u igru ušao nekoliko trenutaka prije.

Za kraj izvještaja bilježimo jučerašnji prvijenac 25-godišnjeg Marina Jurine koji je bio strijelac za 1-0 u 2-0 slavlju Shkupija protiv Boreca u prvom kolu makedonske lige.