‘Hat-trick’ Kreilacha u RSL-ovom ‘razbijanju’ Ibrahimovićevog LA Galaxyja (VIDEO)

Real Salt Lake, za kojeg nastupa naš Damir Kreilach, rezultatom 6-2 (2-1) porazio je momčad LA Galaxyja na svom Rio Tinto stadionu, a (uz odlično izdanje Alberta Rusnaka) zvijezda večeri bio je 29-godišnji Hrvat, koji je postigao tri pogotka te je sada na 10 postignutih golova u Major League Soccer-u.

Fantastična večer za 21 363 gledatelja u saveznoj državi Utah počela je golčinom već u 33. sekundi utakmice. Zlatan Ibrahimović je gurnuo loptu lijevo za Ashley Colea, on odličnim dodavanjem pronašao Jonathana dos Santosa, a bivši igrač Barcelone i Villarreala snažnim udarcem iz voleja dovodi LA Galaxy u rano vodstvo.

Do izjednačenja RSL stiže već u 14. minuti kada je 24-godišnji Slovak Albert Rusnak prekrasnim potezom izbacio čuvara i preciznim udarcem iz daljine matirao Binghama za 1-1.

U rezultatsku prednost domaćin stiže u posljednjim sekundama prvog poluvremena. Brooks Lennon odigrao je dugu loptu za Kreilacha, on ju prima na prsa i laganim dodirom prebacuje gostujućeg vratara te neometan glavom trese mrežu za 2-1 svoje momčadi.

U 46. minuti Ibrahimović je nakon skoka pogodio stativu, lopta se odbija do domaćeg vratara koji nekako otklanja opasnost. Već u 48. je 3-1 za RSL. Udarac Jeffersona Savarina odbio se od Michaela Cianija i završio u mreži LA Galaxyja.

Svoj drugi pogodak na utakmici Kreilach je postigao u 61. minuti na asistenciju Rusnaka.

Dvije minute poslije udarac Romaina Alessandrinija skrenuo je Alberto Herrera i lopta je u mreži za 4-2 i Galaxyjevo smanjenje rezultatskog zaostatka. Nadu gostiju u povratak u utakmicu prekrasnom je golčinom u 68. minuti ubio najbolji igrač RSL-a, Slovak Rusnak.

U 71. minuti Sanmarino ponovno probija lijevu stranu gostujuće obrane, oštro ubacuje u sredinu gdje je naspretniji Damir Kreilach, 6-2 za RSL i 10. pogodak za Hrvata u MLS-u.

Real Salt Lake je na tri pobjede u nizu, a ovom je stigao do 44. boda na kontu, dok je LA Galaxy ostao na 38 i ukupno je 12. mjestu MLS-a.