Hat-trick Josipa Tadića; pogoci Jelavića, Puljića i Mršića (VIDEO)

U popodnevnim satima danas, četiri su se hrvatska nogometaša upisala u strijelce. Josip Tadić postigao je hat-trick za svoj novi klub Suduvu, dok je Nikica Jelavić upisao 13. pogodak za svoj Guizhou Zhicheng. U strijelce su se upisali i Ante Puljić te Matej Mršić. Od trenera, uspješni su bili Goran Sablić i Zoran Mamić.

Novi pogodak Jelavića

Kineski Guizhou Zhicheng poražen je u 27. kolu kineske Super Lige na svom terenu protiv Changchun Yataia rezultatom 2-3. Svoj 13. ligaški pogodak postigao je hrvatski napadač Nikica Jelavić koji je u šestoj minuti sudačke nadoknade postavio konačan rezultat. Njegov je Zhicheng ostao na sedmoj poziciji s 39 bodova nakon ovog kola.

Hat-trick Josipa Tadića, asistencija Švrljuge

Nakon što je kao slobodan igrač iz Slaven Belupa stigao u Suduvu, Josip Tadić postigao je svoje prve pogotke u prvoj ligi Litve. Suduva je rezultatom 1-5 svladala Kauno Žalgiris, a Tadić je u igru ušao u 57. minuti. Do kraja utakmice hrvatski je napadač u tri navrata bio strijelac, proslavio se pogocima u 72., 79. i 90. minuti. Za goste je igrao i hrvatski veznjak Andro Švrljuga, koji je kod prvog gola upisao asistenciju, Suduva nakon 26 odigranih utakmica na drugoj poziciji ima 53 boda, pet manje od prvoplasiranog Žalgirisa, uz utakmicu manje.

Puljić za pobjedu Tomska

Današnjom pobjedom Tom Tomsk se bar na kratko izvukao iz zone ispadanja u ruskom prvenstvu. Danas su na svom terenu s minimalnih 1-0 svladali Voronezh, a gol odluke postigao je hrvatski stoper Ante Puljić. Iskusni stoper pogodio je u 29. minuti, a to mu je četvrti ligaški pogodak ove sezone. Tomsk nakon 18 kola ima isto toliko bodova i nalazi se na 15. poziciji.

Matej Mršić za pobjedu

Češki drugoligaš Mas Taborsko minimalnim je rezultatom pobijedio Trinec u susretu 11. kola češke FNL lige. Jedini pogodak za domaće je u 73. minuti postigao 23-godišnji hrvatski veznjak Matej Mršić kojem je to drugi pogodak ove sezone. Mas Taborsko se nakon 11. kola nalazi na 11. poziciji druge češke lige s 13 bodova.

Od trenera uspješni su bili Goran Sablić koji je upisao novu pobjedu sa Širokim Brijegom, te Zoran Mamić koji je pobjedom odveo svoj Al Ain na prvo mjesto tablice. Slaven Bilić i njegov West Ham upisali su remi, dok je Stipe Balajić i njegovo Krško upisalo poraz.

Preokret Gorana Sablića

Široki Brijeg našeg Gorana Sablića preokretom je upisao novu prvenstvenu pobjedu. Domaća Krupa povela je u 16. minuti, da bi Širokobriježani do kraja poluvremena preokrenuli pogocima Kožula i Dine Ćorića. Široki na tablici ima 22 boda, šest manje od prvoplasiranog Zrinjskog.

Slaven Bilić se ‘čupa’

West Ham se remijem barem malo odvojio od dna tabele engleske Premierlige. Momčad Slavena Bilića remizirala je kod šestoplasiranog Burnleya 1-1.  Gosti su poveli u 19. minuti pogotkom Antonia, da bi u 27. minuti ostali bez Carrolla koji je u samo dvije minute zaradio dva žuta kartona. Domaćima je bod pet minuta prije kraja susreta donio Wood. West Ham sada ima osam bodova nakon osam kola, i nalazi se na 14. poziciji.

Poraz Stipe Balajića

Momčad Krškog koju vodi naš Stipe Balajić poražen je od pretposljednje momčadi slovenskog prvenstva, Triglava. Triglav je slavio rezultatom 3-1, a Krško se sada nalazi na šestoj poziciji s 15 osvojenih bodova u 12 kola.  Za Krško su cijeli susret danas odigrali Josip Balić i Nikola Mandić, Tonći Mujan zamijenjen je u 76. minuti, a Marin Jurina početkom drugog dijela.

Veliki preokret Zorana Mamića

Pobjedu je upisao i Zoran Mamić s njegovim Al Ainom, i to nakon velikog preokreta. Bilo je 2-3. Domaći su nakon 20 minuta vodili 2-0, no Mamićeva momčad u zadnjih 25 minuta postiže tri zgoditka i dolazi do potpunog preokreta. Na tablici Al Ain ima deset bodova nakon četiri kola i nalazi se na prvoj poziciji.