Gol i asistencija Perišića; pogoci Brekala i Jelavića i hat-trick Kiša (VIDEO)

fcbayern.com

Dobar je danas u pobjedi Bayerna bio Ivan Perišić koji je postigao gol i asistenciju. Strijelac je bio i Josip Brekalo u remiju Wolfsburga. Tomislav Kiš bio je junak Žalgirisa s čak tri zgoditka. Dva pogotka postigao je i Nikica Jelavić.

Gol i asistencija Perišića u visokoj pobjedi

Nakon debija prošlog vikenda protiv Schalkea, Ivan Perišić do prvog pogotka stigao je u svom drugom nastupu. Bayern našeg Nike Kovača dočekao je danas Mainz i slavio je s čak 6:1.

Nije baš najbolje počelo, Mainz u šestoj minuti stiže do vodstva. Na odgovor Bayerna čekalo se do 36. minute. Perišić je dočekao loptu na svojoj lijevoj strani, prebacio ju na drugu stativu gdje je bio Benjamin Pavard, a mladi Francuz zabija za 1:1.

Nakon toga, Bayern krajem prvog dijela pogotkom Alabe stiže do potpunog preokreta. U 54. minuti je 3:1. Lopta stiže na desnu stranu do Pavarda, Francuz je ovaj put uzvratio Perišiću na isti način. Ubacio je loptu na drugu stativu gdje skače hrvatski reprezentativac koji postiže prvi pogodak u dresu novog kluba.

Do kraja utakmice Bayern zabija još tri pogotka te osigurava visoku pobjedu. To im je sedmi bod u trećem kolu.

Gol Brekala za bod Wolfsburga

Nakon dvije pobjede u prva dva kola, Wolfsburg je danas jurišao treću pobjedu čime bi uz Leipzig postao jedina stopostotna ekipa. ‘Vukovi’ su dočekali Paderborn i bili su veliki favoriti za trijumf. Nije tako izgledalo na samom početku. Gosti u 12. minuti stižu do pogotka s kojim odlaze i na odmor.

Na odgovor Wolfsburga čekalo se do 56. minute. Josip Brekalo koji je igrao do 86. minute sjajno pogađa mrežu gostiju za 1:1 te vraća svoju ekipu u igru.

Wolfsburg [1]:1 SC Paderborn – Josip Brekalo from r/soccer

Ipak, do kraja utakmice Wolfsburg nije uspio preokrenuti usprkos dominaciji te je rezultat ostao 1:1. Brekalu je to već drugi prvenstveni pogodak, a uz to ima i jednu asistenciju.

Hat-trick Kiša

Sjajan dan u Litvi imao je nekadašnji napadač Hajduka – Tomislav Kiš. Njegov Žalgiris gostovao je kod Palange te slavio s visokih 0:4. Upravo je Kiš u devetoj minuti već doveo svoju ekipu u vodstvo. Samo par minuta kasnije bilo je 0:2, a u 18. minuti Kiš zabija svoj drugi pogodak za 0:3.

Hrvatski napadač postavio je konačan rezultat pogotkom u 59. minuti čime je kompletirao hat-trick i došao do brojke od 16. golova u prvenstvu, što ga čini prvim strijelcem lige. Žalgiris je na tablici prvi nakon 21 odigrane utakmice s 52 osvojena boda.

Jelavić dvostruki strijelac

Nakon pogodaka Antona Maglice u nekoliko posljednjih kola, sada se u strijelce za kineskog drugoligaša Guizhou Zhicheng upisao drugi hrvatski napadač – Nikica Jelavić.

Gostujući trener nije imao Maglicu na raspolaganju, no zato mu je trijumf donio nešto iskusniji hrvatski napadač. Iako je domaćin Nantonh Zhiyun poveo u 51. minuti, samo dvije minute kasnije gosti izjednačuju preko Nikice Jelavića. Bivši hrvatski reprezentativac kompletirao je potpuni preokret za svoju ekipu, jer je u 73. minuti postigao još jedan zgoditak te osigurao svojoj ekipi tri boda.

Zhicheng nakon 23 kola ima 45 bodova i prvi je, a treba napomenuti kako ima i utakmicu manje od prva dva pratitelja.