Galović, Rodin i Filipović strijelci; Kulušić i Palić za pobjedu Sablića (VIDEO)

Dobar dan imali su hrvatski nogometaši i danas, s obzirom da ih se pet upisalo u strijelce. Asistencije su upisali Budimir i Kalinić, no ne Nikola, nego vratar Lovre Kalinić.

Kulušić i Palić strijelci – pobjeda za Sablića

Moldovski Sheriff Tiraspol kojeg vodi naš Goran Sablić slavio je kod Sfintula rezultatom 1:3 u susretu 19. kola prvenstva. Sablićevu je momčad u vodstvo doveo hrvatski stoper Ante Kulušić pogotkom u 57. minuti, dok je pobjedu pogotkom u 79. minuti potvrdio naš veznjak Antun Palić.

Sheriff je nakon 19. kola prva momčad na tablici s 45 bodova, sa sedam bodova prednošću ispred Milsamija.

Galović za pobjedu Dinama

Bjeloruski Dinamo Minsk s minimalnih je 1:0 svladao Neman u susretu 20. kola bjeloruskog prvenstva. Za domaće je cijeli susret odigrao hrvatski stoper Nino Galović koji je u 64. minuti postigao jedini pogodak za svoju ekipu.

Galovcu je to treći pogodak u prvenstvu a jednog ima i u kvalifikacijama za Europsku ligu. Dinamo je nakon 20 kola treća momčad lige s 41 bodom, sedam manje od prvoplasiranog BATE-a.

Rodin strijelac za Željezničar

U derbiju osmog kola BHT Premijer Lige momčad Željezničara s visokih je 0:3 svladala momčad Širokog Brijega. Mrežu domaćih načeo je hrvatski stoper Matej Rodin u 39. minuti. To mu je prvi pogodak od dolaska u klub ovog ljeta, a došao je iz GOŠK Gabele.

Željezničar je ovom pobjedom preuzeo vrh ljestvice sa 17 bodova iz osam kola, dok je Široki četvrti s 13.

Filipović strijelac za Goricu

U susretu sedmog kola slovenskog prvenstva Gorica i Mura remizirali su u Novoj Gorici 2:2. Za domaće je cijeli susret odigrao hrvatski napadač Andrija Filipović koji je bio strijelac prvog pogotka svoje ekipe u 74. minuti.

Osim Filipovića cijeli je susret za Goricu odigrao i Matteo Tomicek.  Za Muru je do 84. minute igrao naš nogometaš Bobičanec, dok su cijeli susret odigrali Špiro Peričić te vratar Dean Šafarić. Filipoviću je to treći pogodak u prvenstvu, a Gorici 12. bod čime drže treću poziciju. Mura je šesta s devet bodova.

Kalinić asistent

Belgijski Gent svladao je Cercle Brugge rezultatom 0:3 danas, u susretu  šestog kola Jupiler lige. Prva dva pogotka za goste je postigao Vestraete iz kaznenog udarca, dok je strijelac trećeg pogotka bio Kvilitaia, i to na asistenciju našeg vratara Lovre Kalinića. Kalinić je odigrao cijeli susret dok je Franko Andrijašević utakmicu odgledao s klupe.

Gent nakon šest kola ima 13 bodova i nalazi se na četvrtoj poziciji.

Asistencija Budimira

Talijanski drugoligaš Crotone s visokih je 4:1 svladao Foggiu u utakmici drugog kola. Do 70. minute za domaću je momčad igrao hrvatski napadač Ante Budimir koji je bio asistent drugog pogotka svoje ekipe u  49. minuti. Crotoneu je to prva pobjeda u novoj sezoni, nakon poraza u prvom kolu.

Remi Pamića

Igor Pamić upisao je drugi remi u šestom kolu crnogorskog prvenstva sa svojim OFK Titogradom. Titograd je na svom terenu odigrao utakmicu bez golova sa Sutjeskom, što je za Pamićevu momčad drugi remi, a uz to imaju četiri pobjede.  Titograd je prvi na tablici s 14 bodova nakon šest kola.