Filipović strijelac protiv prvaka Olimpije, Kreilach za RSL, Šimić za Persiju (VIDEO)

Real Salt Lake je u svojoj 21. MLS utakmici ove sezone, pred 19 207 gledatelja na svom Rio Tinto stadionu, odigrao neriješenih 2-2 (2-1) s Colorado Rapidsima, a strijelac vodećeg pogotka za domaćina bio je Damir Kreilach.

U 17. kolu indonezijske Go-Jek Liga 1 Persija Jakarta je rezultatom 0-2 slavila na gostovanju kod Mitra Kukara, a strijelac drugog pogotka za Jakartu bio je 30-godišnji Marko Šimić.

Kreilach strijelac i krivac za kazneni udarac

Svoj četvrti pogodak u dresu RSL-a Kreilach je postigao u 11. minuti utakmice. Ekvadorac Joao Plata lijepo je ubacio loptu s lijeve strane, a 29-godišnji Kreilach je odličnim diving headerom matirao Tima Howarda za 1-0 svoje momčadi. U 17. minuti Plata je povisio na 2-0, a u 29. minuti Kreilach je startao na Johana Blomberga, te je glavni sudac Baldomero Toledo na VAR asistenciju pokazao na kazneni udarac za goste kojeg je realizirao Jack McBean. Rapidsi do izjednačenja stižu u 88. minuti utakmice, kada je Dillon Serna pospremio odbijanac i time donio bod svojoj momčadi.

Coloradu je ovo bio peti remi u 20 odigranih utakmica, te su 21. momčad prvenstva sa 17 bodova, dok je Kreilachov RSL je pak s 30 bodova na kontu ukupno deseta momčad MLS-a, šestoplasirana u zapadnoj konferenciji.

Šimićev šesti ligaški pogodak za Jakartu

30-godišnji hrvatski napadač Marko Šimić bio je strijelac u 0-2 slavlju njegove Jakarte nad Mitrom Kukar. Prvi pogodak bio je djelo Osasa Ikpefua u 7. minuti, a Šimić je konačnih 0-2 postavio u 27. minuti utakmice.

Persija Jakarta je s 25 bodova na kontu trenutno petoplasirana momčad indonezijskog prvenstva, s utakmicom više i tri boda zaostatka za vodećim Makassarom.

Filipović strijelac u slavlju Gorice nad aktualnim prvakom

21-godišnji Andrija Filipović bio je strijelac u 2-0 slavlju Gorice nad Olimpijom u prvom kolu Prve lige Telekom Slovenije.

Gorica, koja je prošlu sezonu okončala na šestom mjestu prvenstvene ljestvice, do vodstva je došla već u 3. minuti utakmice pogotkom Lipusceka. Konačnih 2-0 postavio je bivši nogometaš Rijeke Filipović, prekrasnim pogotkom s vrha šesnaesterca u 51. minuti utakmice.

Filipović je na tranjvaku bio do 80. minute, a u 33. je zaradio i žuti karton. Kod gostiju su svih 90+ minuta odigrali Dino Štiglec i Danijel Mikšić.