Fantastično izdanje Oršića na otvaranju Azijske Lige prvaka (VIDEO)

U prvom kolu skupine F Azijske Lige prvaka australski Melbourne Victory i južnokorejski Ulsan Hyundai odigrali su neriješenih 3-3, a glavna zvijezda uzbudljivog susreta bio je hrvatski nogometaš Mislav Oršić koji je postigao dva prelijepa pogotka, te asistirao za treći svoje momčadi.

Svih 6 pogodaka na utakmici postignuto je u razmaku od 24. do 54. minute, a spektakl za malobrojne gledatelje (5127) otvorio je Oršić postigavši odličan pogodak iz slobodnog udarca s nekih 30 metara.

Dvije minute poslije izjednačenje domaćinu donosi 30-godišnji Nizozemac Leroy George, a prednost gostima u 34. vraća Austrijanac Richard Windbichler nakon preciznog ubačaja Oršića iz kornera.

Ponovno Oršićeva momčad nije uspjela duže sačuvati prednost, te Victory zahvaljujući Georgeu, koji se ponovno spretno snašao tri minute poslije stiže do izjednačenja. Dodao je Nizozemac s vrha kaznenog prostora u sredinu za Besarta Berishu koji je povratnom pronašao danas dvostrukog strijelca za Melbourne. Ovim rezultatom otišlo se na odmor, a u nastavku ponovno 25-godišnji Hrvat krade show.

Nakon neuspješno čišćenja obrambenih igrača Melbourna lopta u nastavku stiže do Oršića, koji se na vrhu lijeve strane protivničkog šesnaesterca izvlači na desnu nogu i u 51. minuti fantastično pogađa suprotni kut Thomasovih vrata za 2-3 Ulsana.

Samo tri minute poslije konačnih 3-3 postavio je 29-godišnji Australac Rhys Williams nakon ubačaja iz prekida dvostrukog strijelca Georgea. Oršić je u igri bio do 88. minute susreta.

U sljedećem kolu skupine F Ulsan će ugostiti japanski Kawasaki Frontale, koji je danas s minimalnih 0-1 poražen od Shanghai SIPG-a, dok će Victory u Kinu na gostovanje kod Hulka, Oscara i društva.