Erceg za polufinale Al-Ahlija; novi pogoci Jakoliša i Oršića (VIDEO)

Twitter / @alahlicclub

U prethodna dva dana osam se hrvatskih nogometaša upisalo u strijelce. Ante Erceg danas je zabio za polufinale Presidents Cupa svog Al-Ahlija, dok je gol za polufinale Kupa na Cipru zabio Antonio Jakoliš. Asistenciju je upisao Duje Ćaleta-Car.

Izdvojimo još Mislava Oršića koji je opet bio strijelac, te Kristijana Bistrovića koji je debitirao za CSKA Moskvu u Europskoj ligi.

Erceg za polufinale Presidents Cupa

Četvrtfinalnu utakmicu Presidents Cupa u Ujedinjenim Arapskim Emiratima igrali su Al-Ahli Dubai i Al-Sharjah. Al-Ahli ostvario je minimalnu pobjedu od 1:0, i to pogotkom u 82. minuti. Strijelac pobjedničkog pogotka bio je Ante Erceg.

Radić i Šimunac strijelci u porazu Rudara

Rudar Velenje kojeg vodi Marijan Pušnik poražen je danas na svom terenu protiv Ankarana rezultatom 2:3 u zaostaloj utakmici 20. kola slovenskog prvenstva. Prvi gol za Rudar zabio je hrvatski napadač Dominik Radić, njegov peti u sezoni, dok je drugi zabio Vlatko Šimunac u 33. minuti, njegov prvi u prvenstvu ove sezone. Osim Radića i Šimunca, za Rudar je od hrvatskih nogometaša igrao i Josip Tomašević koji je odigrao cijeli susret. Za Ankaran je cijeli susret odigrao naš veznjak Matija Soldo. Nakon 26 odigranih utakmica Rudar je četvrti s 40 bodova, dok je Ankaran pretposljednji sa 16.

Tadić strijelac

U susretu sedmog kola litavskog prvenstva Suduva je na svom terenu rezultatom 4:1 svladao Kauno Žalgiris. Za domaće je cijeli susret odigrao hrvatski napadač Josip Tadić koji je u 71. minuti bio strijelac trećeg pogotka svoje ekipe. Tadić je u igru s klupe ušao u 39. minuti, dok su cijeli susret odigrali Andro Švrljuga te vratar Ivo Kardum. Za goste je svih 90 minuta odigrao Ante Bakmaz. Nakon sedam kola Suduva je prva s 19 bodova, dok je Kauno Žalgiris pretposljednji sa šest.

Zeba za polufinale Aluminija

U uzvratnom susretu polufinala slovenskog Kupa Aluminij je dočekao ND Goricu. U prvoj utakmici Aluminij je slavio rezultatom 2:1. Danas je Gorica imala prednost od 1:2 od 48. minute i činilo se kako će utakmica ići u produžetke, no u prvoj minuti sudačke nadoknade Josip Zeba iz kaznenog udarca donosi remi i prolaz u finale svojoj ekipi. Osim Zebe, za domaće je cijeli susret odigrao naš vratar Matija Kovačić. Za goste je u 90. minuti zbog skrivljenog kaznenog udarca isključen naš Tešija, dok je Matej Šantek igrao do 54. minute.

Jakoliš strijelac u pobjedi Apollona

Ciparski Apollon izborio je polufinale Kupa pobjedom od 2:1 protiv Anorthosisa. Nakon 1:1 u prvoj utakmici, Apollon je bio bolji u uzvratu, a drugi pogodak za domaće je u 70. minuti postigao hrvatski napadač Antonio Jakoliš. Hrvatski napadač, u igru je ušao samo šest minuta ranije. Anton Maglica za Apollon je utakmicu također počeo s klupe, a u igru je ušao u 74. minuti. Za goste su od prve minute igrali Danijel Pranjić i Gordon Schildenfeld.

Novi pogodak Oršića

Nakon gola i asistencije za vikend, Mislav Oršić još jednom se upisao u strijelce za svoj Ulsan Hyundai. Ulsan je u šestom kolu prve južnokorejske lige svladao Daegu rezultatom 0:2, a hrvatski nogometaš zabio je prvi gol na utakmici u 80. minuti. Ulsan je nakon šest kola deveti sa šest bodova, a Oršić sada ima dva pogotka u prvenstvu.

Mesec strijelac

Balestier Khalsa je u utakmici trećeg kola singapurskog prvenstva pobijedila Young Lionse rezultatom 3:1. Za domaće je igrao hrvatski veznjak Vedran Mesec koji je prošlog mjeseca iz slovenskog Aluminija stigao u singapurskog prvoligaša. Mesec se upisao i u strijelce, bio je strijelac prvog pogotka na utakmici u 39. minuti.

Asistencija Ćalete-Cara

Nakon poraza od 4:2 u prvoj utakmici, RB Salzburg sjajnom je utakmicom u uzvratu svladao Lazio 4:1, te se plasirao u polufinale Europske lige. Nakon 0:0 u prvom poluvremenu, Immobile je doveo goste u vodstvo. No, od 56. do 76. minute uslijedilo je fatnastičnih 20 minuta za Salzburg, koji je s četiri pogotka stigao  potpunog preokreta i prolaska u polufinale. Za domaće je cijeli susret odigrao naš stoper Duje Ćaleta-Car, koji je bio asistent trećeg pogotka u 74. minuti.

Polufinale i za Mamića

Zoran Mamić i njegov Al-Ain također su izborili polufinale Presidents Cupa. Oni su s uvjerljivih 4:2 svladali Al-Fujairah.

Remi Ivankovića

Persepolis koji vodi naš Branko Ivanković te za koji brani naš Božidar Radošević jučer su remizirali s Pars Janoobi Jamom 1:1. Nakon što su prošlog vikenda osigurali titulu prvaka, jučer su do boda stigli pogotkom u 90. minuti. Persepolis nakon 28 kola ima 61 bod, 12 više od drugoplasirane momčadi.

Spomenimo i Kristijana Bistrovića. On je ove zime iz Slaven Belupa otišao u CSKA Moskvu, a danas je upisao i svoj prvi nastup. Bistrović je u remiju sa Arsenalom 2:2 igrao do 72. minute.