Erceg strijelac u Emiratima, Šimić u Indoneziji (VIDEO)

Twitter/نادي شباب الأهلي دبي
Šimićev treći prvenstveni pogodak u Indoneziji

Nakon trpanja u AFC Cupu, u kojem je u četiri nastupa postigao 7 pogodaka, i indonezijskom President Cupu u kojem je pak u 6 utakmica 11 puta tresao protivničke mreže, 30-godišnji hrvatski napadač Marko Šimić napokon je ponovno uhvatio tempo i u indonezijskom prvenstvu.

Nakon dva postignuta pogotka u drugoj ligaškoj utakmici za Persiju Šimić je dvije utakmice bio bez učinka, a danas se u susretu 5. kola Lige 1, na gostovanju kod PSIS Semaranga u strijelce upisao u 85. minuti utakmice. Njegova Jakarta domaćina je načela tek u 69. minuti pogotkom Brazilca Jaimea. Uslijedilo je povećanje vodstva preko veznjaka Rica Simanjuntaka u 81., a naš napadač u 85., nakon fliper cirkusa u šesnaestercu gostiju, postavlja 3-0.

0-4 u drugoj minuti dodanog vremena postavlja Ramdani Lestahulu, a konačnih 1-4 minutu poslije Melkior.

Šimiću je to treći prvenstveni pogodak u 5 odigranih susreta, a njegova Persija Jakarta je nakon nekompletiranog 5. kola trenutno vodeća momčad prvenstva s 10 bodova na kontu.

Erceg pogotkom iz slobodnog udarca donio pobjedu Al Shababu

28-godišnji Ante Erceg je danas u susretu 21. kola emiratske Arabian Gulf League pogotkom u 78. minuti donio 1-2 pobjedu svom Al Shabab Al Ahli Dubaiju na gostovanju kod desetoplasirane Al Dharfe.

Bivšem igraču Hajduka ovo je drugi prvenstveni pogodak u desetom nastupu za emiratskog prvoligaša. Ukupno je do sada za Al Shabab postigao četiri pogotka, uz ova dva prvenstvena, po jedan u emiratskom Presidents Cup-u i Arabian Gulf Cup-u.

Njegov Al Shabab je trenutno petoplasirana momčad lige s 31 bodom na kontu, pet manje od četvrtog Al Nasra koji ima i utakmicu manje. Lider prvenstva i dalje je Al Ain kojeg s klupe vodi RH osumnjičenik za sudjelovanje u teškom gospodarskom kriminalu – Zoran Mamić.