Dva pogotka Tomasova i ‘golčina’ Glavine u Kazahstanu (VIDEO)

U dvije današnje utakmice kazahstanskog prvenstva, dva su hrvatska nogometaša pogađali mrežu. Marin Tomasov bio je dvostruki strijelac u visokoj pobjedi Astane, dok je Denis Glavina pogodio za Akzhayik.

Dva gola Marina Tomasova

Momčad Astane upisala je desetu pobjedu u nizu u utakmici 26. kola kazahstanske Premier Lige. Astana je s visokih 7-0 svladala Atyrau, čime se učvrstila na prvoj poziciji prvenstva. Cijelu utakmicu za domaću je momčad odigrao hrvatski nogometaš Marin Tomasov, koji je bio i dvostruki strijelac. Posuđeni nogometaš Rijeke pogodio je najprije u 60. minuti za 4-0.

30-godišnji Hrvat je u 88. minuti postavio i konačan rezultat.

Kod gostiju je cijeli susret odigrao naš stoper Jure Obšivać. Nakon 26 kola prvoplasirana Astana ima 60 bodova, četiri više od Kairata koji ima i utakmicu manje. Atyrau je deveta momčad prvenstva s 25 bodova.

Golčina Glavine u slavlju Akzhayika

Momčda Akzhyaika upisala je petu prvenstvenu pobjedu u 26. kolu kazahstanskog prvenstva. Na svom su terenu bili bolji od posljednjeplasiranog Okzhtpesea rezultatom 2-0.  Cijeli je susret za domaću momčad odigrao 31-godišnji veznjak Denis Glavina, koji je u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela fantastično pogodio mrežu gostiju.

Akzhayik nakon 26 kola ima 23 boda i nalazi se na desetoj poziciji prvenstva. U sljedećem kolu gostovat će kod Pavlodara.