Dva pogotka Kneževića i Posinkovića; pobjede Kovača i Bilića (VIDEO)

Dvostruki strijelci za svoje klubove bili su Josip Knežević (Puškaš Akademija) i Vilim Posinković (Lokomotiv Plovdiv). Jedan pogodak u dresu Flamurtarija postigao je naš napadač Tomislav Bušić.

Od trenera pobjede su upisali Niko Kovač i Slaven Bilić, remizirali su Ivan Leko i Željko Kopić dok je poražen Damir Burić.

Knežević za pobjedu Puškaš Akademije

Puškaš Akademija slavila je danas na svom terenu protiv Mezokovesda, bilo je 2:0. Oba pogotka za domaće je zabio hrvatski nogometaš Josip Knežević, koji je stigao do brojke od sedam pogodaka u prvenstvu. Knežević je najprije svoju momčad doveo u vodstvo u 60. minuti, da bi u 69. minuti potvrdio pobjedu pogotkom iz kaznenog udarca.

Knežević se u igri zadržao do 73. minute kada ga je zamijenio još jedan hrvatski nogometaš u domaćoj momčadi Benedik Mioč. Za goste je od 84. minute igrao hrvatski nogometaš Matija Katanec. Na tablici je Mezokovesd sedmi s 24 boda dok je Puškaš Akademija deveta s 21.

Posinković dvostruki strijelac

Bugarski prvoligaš Lokomotiv Plovdiv slavio je danas u susretu 20. kola bugarske prve lige. Plovdiv je na svom terenu s uvjerljivih 4:0 svladao Botev Vratsu. Za domaće je do 84. minute igrao hrvatski nogometaš Vilim Posinković koji je dva puta bio strijelac svoje momčadi. Posinković je pogađao u 68. te 81. minuti. To su mu prvi pogoci u prvenstvu ove sezone.

Osim Posinkovića za Plovdiv su igrali Igor Banović cijeli susret, Ante Aralica do 67. minute te Josip Tomašević također cijeli susret. Plovdiv je na tablici osmi s 25 bodova iz 20 kola.

Bušić strijelac

Albanski Flamurtari slavio je danas s minimalnih 1:0 u susretu 17. kola albanske Super Lige protiv Kamze. Jedini pogodak na utakmici djelo je hrvatskog napadača Tomislava Bušića u 67. minuti.

To je njegov peti prvenstveni zgoditak ove sezone, a Flamurtari se nakon 17 kola s 28 bodova nalazi na šestoj poziciji.

Uvjerljiva pobjeda Bayerna

Momčad Bayerna uvjerljivo je slavila u 15. kolu njemačke Bundeslige. Bavarci su gostovali kod Hannovera te su upisali uvjerljivo slavlje od 0:4. Bayern nakon 15 kola ima 30 bodova i treći je na tablici.

Novi kiks Leke

Četvrti kiks u posljednjih pet kola upisao je Club Brugge našeg Ivana Leke. Aktualni belgijski prvak danas je remizirao na gostovanju kod Kortrijka u utakmici koja je završena bez golova.

Cijelu utakmicu za Lekinu momčad odigrao je hrvatski branič Matej Mitrović. Brugge je na tablici treći s 35 bodova nakon 19 kola.

Prva pobjeda Bilića

Slaven Bilić upisao je prvu pobjedu na klupi prvoligaša iz Saudijske Arabije Al-Ittihada. Njegova momčad slavila je kod Al-Batina rezultatom 1:3, što je prva pobjeda hrvatskog trenera na klupi.

Al-Ittihad je na tablici pretposljednji sa šest bodova u 13 odigranih utakmica.

Poraz Burića

Nakon odličnog ulaska u sezonu njemački drugoligaš Greuther Fürth kojeg vodi naš Damir Burić upisao je treći prvenstveni porazu nizu. Bolji je od Fürtha danas bio St.Pauli koji je slavio rezultatom 2:1.

Fürth je na tablici deveti s 23 boda iz 17 kola.

Remi Kopića, autogol Schildenfelda

U 13. kolu ciparskog prvenstva Anorthosis je dočekao Paphos našeg Željka Kopića. Paphos je prvi poveo, u 13. minuti autogolom hrvatskog stopera Gordona Schildenfelda. Domaći su pogocima u 23. i 51. minuti stigli do preokreta, no Kopićeva momčad ipak pogotkom u 67. stiže do boda.

Osim Schildenfelda za Anorthosis je cijeli susret odigrao i Danijel Pranjić. Na tablici, Anorthosis zauzima četvrtu poziciju s 20 bodova iz 13 kola, dok Paphos ima utakmicu manje, ima 12 bodova iz isto toliko utakmica.