Dva pogotka i dvije asistencije Tomasova u slavlju Astane (VIDEO)

fcastana.kz (arhiva)

Kazahstanski prvak Astana pobjedom je startala u novu sezonu. Na krilima Marina Tomasova Astana je na svom terenu pobijedila Aktobe rezultatom 4:1.

Nakon što je prošlog vikenda osvojila Superkup slavljem od 2:0 protiv Kairata gdje je Tomasov upisao asistenciju, Astana je danas uspješno startala i u prvenstvu.

Aktualni prvak na svom je terenu dočekao Aktobe, te na kraju upisao uvjerljivo slavlje. Nije najbolje počelo za domaće, Aktobe već u trećoj minuti stiže do vodstva preko Aymbetova.

Ipak, Astana vrlo brzo stiže do poravnanja. Precizan slobodan udarac u 19. je minuti izveo Marin Tomasov, te lijepo pogodio mrežu gostiju.

U 33. minuti Astana stiže do potpunog preokreta. Korner je s lijeve strane izveo Tomasov, a za 2:1 pogađa Logvinenko. Hrvatski nogometaš nakon pogotka stiže i do asistencije.

To nije bilo sve za prvo poluvrijeme. Pet minuta kasnije domaća momčad stiže i do trećeg zgoditka. Ostavila je gostujuća obrana puno prostora za hrvatskog nogometaša, on to koristi te lijepo lijevom nogom zabija svoj drugi pogodak danas.

Mreže su u drugom poluvremenu mirovale – sve do samog kraja utakmice. Činilo se kako je 3:1 konačan rezultat, međutim u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Astana stiže do još jednog. Izgubili su gosti loptu na svojoj polovici, Tomasov je uposlio Pertsukha koji postavlja konačnih 4:1.

Hrvatski nogometaš tako je fenomenalno otvorio sezonu u Kazahstanu – s dva gola i dvije asistencije. Nakon asistencije i u osvajanju Superkupa prošlog vikenda Marin je očito najavio još jednu uspješnu sezonu za Astanu, u kojoj sada ima 22 pogotka i 27 asistencija u 67 odigranih utakmica.

U redovima Astane nalazi se i 21-godišnji hrvatski branič Luka Šimunović, koji je današnju utakmicu odgledao s klupe. S druge strane, u redovima Aktobea svih 90 minuta odigrao je hrvatski nogometaš Hrvoje Miličević.